Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156] obniżenie zawieszenie

  1. #1
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie [156] obniżenie zawieszenie

    Chciałbym obniżyć moją 156 o jakieś -35 w dół na samych spreżynach
    znalazłem ApeXi -35 na allegro nowe na wszystkie koła za 550zł chyba koleś daje gwarancje
    co o tym myślicie chciałbym to założyć na seryjne amorki jak to będzie mniej więcej wyglądało czy seryjne koła 15' 205/60/R15 nie będą jakoś wadzić ?
    oczywiście potem przyjdzie czas na zmiane bucików no ale to kas kasa kasa narazie chcę aby poszlo auto torszkę w dół

  2. #2
    GregZPL
    Gość

    Domyślnie

    od razu napiszę: bez sensu
    Mialem kiedyś zglebionego Golfa i nauczylem się, że gleba tanim kosztem o wiele bardziej szkodzi niż pomaga. Ok, wyglądal lepiej, ale wygoda użytkowania poleciala na pysk. I nie mówię nawet o uważaniu na każdej dziurce, krawężniku ale nawet o samym prowadzeniu. Chcesz zrobić glebę? Ok, ale zrób to z glową. Zalóż gwint KONI (komplet amortyzatory i spreżyny), na codzień będziesz mógl sobie dać 10/10, na zlot nawet 70/70 walnąć. Tyle, że to kosztuje... Obniżenie samymi tanimi sprężynami jest slabym pomyslem, uwierz mi na slowo Lepiej tą kasę dolóż do jakiegoś konkretnego felunku, Alfa na 18stkach i niskim profilu będzie się prezentowala o wiele lepiej niż na glebie i standardowych felach plus baloniasty profil opon.
    Peace

  3. #3
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    ale ile taki gwint kosztuje czy 2000zł się zmieszczę ?

  4. #4
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    poczytaj tu troche http://www.forum.alfaholicy.org/topi...zyn-vt2130.htm

    Tak jak GregZPL pisał nie zakładaj samych sprezyn.

    W 2000zł to nie zmieścisz sie nawet z najtańszym zestawem amorów i sprezyn.
    WGwintowane zawieszenie które kolega polecił to najwyzsza półka wiec zapomnij nie wiem dokładnie jakie koszty ale z tego co pamietam to grubo ponad 3000zł
    tańsze rozwiązanie to KONI KIT z regulacją twardości amorów, koszt koło 2600zł.
    Polecam tez to co ja mam i Marekm, sprzezyny Eibacha i amory Bilstein B6, spezyny koło 400zł uzywane, amory przód 340zł, tył 650zł- mogłem sie pomylić o jakies 20zł

    tanim kosztem zawieszenia nie zrobisz.

  5. #5
    GregZPL
    Gość

    Domyślnie

    na bank nie, piciaty gwint firmy gt cupline kosztuje 1600 zl... szykuj conajmniej 2x tyle na dobrej klasy gwint... powaznie, daruj sobie
    kup jakies ladne fele 18stki, lacie 225/35 i zapomnisz calkowicie o glebie przeciez Alfa 156 nisko nie siedzi... po prostu fabryczne 15stki sa za male do tego samochodu

  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    mozna wsadzic cprezyny i to -35 spokojnie. Lepiej sie prowadzic bedzie napewno twoja bella.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie zgodzę się tutaj z niektórymi, że lepiej założyć 18" felgi niż obniżać samochód.
    Przerabiałem już różne wersje w różnych samochodach. Przy 18" będziesz miał oponę jak naleśnik, w zasadzie zero tłumienia poprzez profil opony, a co za tym idzie kiepski komfort jazdy, częste wizyty w zakładzie prostującym felgi (nie czarujmy się, jeździmy głównie po Polsce).
    Zawieszenie gwintowane, to bajer, ale wcale nie konieczny!
    Śmiało możesz obniżyć samochód sprężynami Eibach i kompletem amortyzatorów. Co prawda felgi 15" nie będą za rewelacyjnie wyglądały, ale możesz je zamienić np. na 16, albo na 17, co już w zupełności wystarczy.
    Prawda jest taka, że seryjna 156 jest zawieszona wysoko, wyżej nawet niż seryjna 146!
    Tak więc montaż 18" nie polepszy zbytnio wyglądu, (o komforcie napisałem powyżej), a samochód będzie wyglądał jak lektyka!
    Lepiej delikatnie obniżyć, przez co obniża się środek ciężkości pojazdu i auto zdecydowanie lepiej się prowadzi, oraz założyć większe felgi: 16, albo 17" na słusznej oponie, czyli w Twoim przypadku nie więcej niż 215, bo więcej stracisz niż zyskasz. Ja jednak polecałbym Ci szerokość 205mm i wkrótce sam takie opony założę.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    w 100% zgadzam sie z przedmówca
    na samych sprezynach jezdzi sie super

  9. #9
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GregZPL
    na bank nie, piciaty gwint firmy gt cupline kosztuje 1600 zl... szykuj conajmniej 2x tyle na dobrej klasy gwint... powaznie, daruj sobie
    kup jakies ladne fele 18stki, lacie 225/35 i zapomnisz calkowicie o glebie przeciez Alfa 156 nisko nie siedzi... po prostu fabryczne 15stki sa za male do tego samochodu
    Na feldze 18 cali i oponie 225/35 komfort jazdy bedzie porownywalny z obnizonym zawiasem i kolach 15 cali, pozatym moim zdaniem 18 cali i takie opony to przesada, tak samo niezgodze sie z tym zeby wydawac 3tys zl na zawias bo to glopota, co do samego tematu to jezeli sprezyny nie beda obnizaly samochodu wiecej niz 30mm to mozna smialo zakladac do standardowych amorkow jesli natomiast mialo by byc nizej niz 30mm to polecam jednak juz wymiane razem z amorami.

Podobne wątki

  1. [147] obniżenie
    Utworzone przez SkyBlue w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 17:52
  2. Obniżenie zawieszenie alfa 156
    Utworzone przez Radek1416 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2014, 16:01
  3. [145] obniżenie
    Utworzone przez Kosiar w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 09:16
  4. 147 obniżenie -40/45 mm
    Utworzone przez Juro w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 09:22
  5. obniżenie
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory