Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Naprawa Alfa 156 j.td

  1. #1
    inobart
    Gość

    Domyślnie Naprawa Alfa 156 j.td

    Witam
    Jeżdżę Alfą od 2 lat i troszkę się wyeksploatowała , do regeneracji mam turbinę, całe zawieszenie, przekładnie też słychać. Rozrząd też czas wymienić , dwu mas nie wiem jak długo wytrzyma nie był jeszcze robiony . alfa ma przejechane 220 000. Problem polega na tym czy jest sens ją robić, proszę o radę jakie jest wasze zdanie na ten temat. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar featmilka
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    156 SW-16V 150KM
    Postów
    118

    Domyślnie

    Jeśli chcesz nadal autem jeździć to robić. Jeśli nie chcesz - to sprzedać - pytanie czy ktoś będzie chciał kupić taką wyeksploatowaną?

  3. #3
    lukaszenkoo
    Gość

    Domyślnie

    a czemu doprowadziłeś ją do takiego stanu??
    jak sprzeda to później będzie kolejna osoba, kolejny kierowca Alfy który będzie twierdził że alfy to złomy i więcej czasu spędza w warsztacie niż na drodze.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    alfa 156 1.9jtd
    Postów
    21

    Domyślnie

    Byłem w podobnej sytuacji tyle że ja regeneracje turbiny zrobiłem wcześniej. Ostatnio zrobiłem całe zawieszenie + sprzęgło + dwumas a czeka mnie jeszcze zabawa z karoserią nie mówiąc o stanie podłogi. Ogólnie tylko na ostatnie naprawy poszło 8 tysi ale nie żałuje. Znajomi sie patrzą jak na idiote no ale albo sie kocha te auta albo nie.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    zastanów się ile za nią dostaniesz. Później ile dołożysz żeby kupić "nowe" auto i co to będzie ?? i teraz ile po zakupie do niego włożysz żeby jeździć bezawaryjnie ?? bo nowego auta nikt nie sprzedaje - tak jak i możliwie Ty to zrobisz. Ktos weźmie keredyt kupić od ciebie i zonk.... ty sprzedasz dołożysz a technicznie może to byc taki wrak jak Twój i co wtedy ?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    ja zrobiłem wymiane całego zawieszenia, rozrząd, sprzęgło i jakieś tam pierdołki i wydałem tylko 5 tys, także koszty są ale dobrze je rozłożyć w czasie
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie

    Popieram wszystkie wypowiedzi.
    Za chwile na alledrogo znajdzie się kolejna Alfa w "stanie idealnym" w okazyjnej cenie...

    @inobart - Najlepszym rozwiązaniem jest dalsza eksploatacja Alfy.. rozrząd nie jest kosztowny. Jeżeli sprzęgło masz w złym stanie to trzeba wymienić i dwumas. Turbo do regeneracji a zawieche najlepiej wymieniać stopniowo skoro budżet masz ograniczony. Włożysz w nią kilka tyś, ale przynajmniej będziesz miał satysfakcje iż wszystko jest nowe.. Nie wiem czy jest sens sprzedawania samochodu w takim stanie.. i za jaką cenę?

    I rada na przyszłość.. posiadając samochód serwisujemy go regularnie, a nie tylko wtedy, gdy zaczyna się wszystko sypać. Wydatek będzie teraz bardziej dotkliwy niżeli serwisowałbyś go na bieżąco. A jeśli koszta napraw Cię przerażają to proponuje inne środki transportu..
    Takie jest moje zdanie.
    Zadam Ci pytanie. Czy coś robiłeś w Belli przez ostatnie dwa lata?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2009
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    223

    Domyślnie

    zaniedbałeś części eksploatacyjne, teraz więcej do zrobienia. Jak sprzęgło jeszcze ok za dwu-mas bym się nie zabierał. Podstawy to rozrząd, turbo, zawieszenie.
    Dobrze sprawdź co z zawieszeniem bo znam kilku co już wszystko chcieli wymieniać a w większości przypadków kończyło się na wahaczach górnych i łącznikach stabilizatora. Tak na początek 3-4tyś, a później to tylko pieścić i km nabijać.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Mówicie o 5-8tys.włożonych w alfe.Czy wy jeździcie do takich drogich warsztatów?? Moja alfa ma prawie 280tys.km sprzęgło nie robione i jeszcze na razie nie ma takiej potrzeby....Ja nią w 3lata zrobiłem ponad 100tys.km i nie wiem czy 2tys.zł na części wydałem.Fakt faktem kupiłem w dobrym stanie z orginalnym przebiegiem i wszystkie części wymieniam sam......Po tych 100tys.km stwierdzam,że jtd nie jest awaryjne ani drogie w utrzymaniu...Kto śledzi forum od dłuższego czasu widział tematy na temat awari mojej alfy ale to tylko i wyłącznie przez moją głupote np. pompa wtryskowa zatarta przez rope od naszych wschodnich sąsiadów.Jak ty masz 220tys km to trzeba zadać sobie pytanie czy ona ma orginalny przebieg albo jeżeli odp jest twierdząca to kto ja tak katował wcześniej.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    jak przez 3 lata nie włożyłeś w nią nawet 2 tys to gratuluje , musiałeś chyba kupić alfe jak salonówke

Podobne wątki

  1. Naprawa mocowania górnego reflektorów Alfa 156.
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 17:14
  2. [159] Naprawa silnika wycieraczki tylnej alfa 159
    Utworzone przez wino-w2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory