Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: LPG a próbkowanie sondy lambda

  1. #1
    tomkap
    Gość

    Domyślnie LPG a próbkowanie sondy lambda

    Czy to prawda że w przypadku zasilania gazowego zalecane jest utrzymanie bogatszej mieszanki, czyli progu pracy sondy ok. 0,5 V. Czy to jest programowane?
    Jeśli tak to czy po przełączeniu na benzynę sonda będzie probkowała inaczej, czyli tak jak należy. Próbkuje jednak tak samo.
    Co mógłby oznaczac zakres pracy sondy 0.60V-0.85V na ciepłym silniku, bo mam chyba zbyt bogatą mieszankę i nie wiem czy to wina regulacji gazu i czy ma wpływ na prace sondy czy też co innego.
    Ps. Nie ma to jak serwis Bosch. Nic nie potrafili wytłumaczyć, skasowali błedy nawet nie zdąrzylem zobaczyc jakie i powiedzieli że mam pewnie zapieczone wtryski bo mam gaz, albo zle podłączoną sondę.A ja łudziłem się że mi powiedzą czemu na dużych obrotach zapala się marchewa. Na benzynie nawet szybciej.
    Jeszcze jedno pytanko; Czy instalacje BRC Sequent maja tzw. stałą mapę i nie reguluje się ich?

  2. #2
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    a to na pewno od gazu się zapala?

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    sonda powinna probkowac tak samo jak na benzynie.mapa w brc jest regulowana.czyli dalej nic nie wiesz co z tym czekiem! a zapalaci sie dalej
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    No zapala się nadal. Pojechałem tym razem do serwisu Bosha zamiast Fiata, nie zdązyłem jednak zapisać błędów bo skasował facet od razu jak sie podłączył. Potem wyskakoczył tylko błąd sondy. Zrobił jeszcze reset komputera. Stwierdzili razem z szefem najpierw ze sonda nie pracuje (może mieli ochote wymienć) a potem że mam zapieczone wtryski bo jezdze na gazie i sonda cały czas wzbogaca mieszankę.Sonada pracuje tak samo na gazie jak i na benzynie. Ogółem to winę zrzucili na gaz twierdząc że w takim przypadku zawsze są jakies problemy.
    Myślę jednak że wtryski pracują prawidłowo bo autko odpala na dotyk, osiągi ma fabryczne, poprostu normalnie się zachowuje. Serwisant na niczym sie nie znał i nic nie potafil sensownego powiedzieć.
    Może u mnie jest zrobione tzw. przesuniecie masowe sondy lambda, by na gazie chodziło ładnie, czyli dawało bogadszą mieszankę niż w benzynie. Dane komuter gazu bierze z komputera silnika przeciez.

  5. #5
    dejwa1
    Gość

    Domyślnie próbkowanie sondy

    Cytat Napisał tomkap
    No zapala się nadal. Pojechałem tym razem do serwisu Bosha zamiast Fiata, nie zdązyłem jednak zapisać błędów bo skasował facet od razu jak sie podłączył. Potem wyskakoczył tylko błąd sondy. Zrobił jeszcze reset komputera. Stwierdzili razem z szefem najpierw ze sonda nie pracuje (może mieli ochote wymienć) a potem że mam zapieczone wtryski bo jezdze na gazie i sonda cały czas wzbogaca mieszankę.Sonada pracuje tak samo na gazie jak i na benzynie. Ogółem to winę zrzucili na gaz twierdząc że w takim przypadku zawsze są jakies problemy.
    Myślę jednak że wtryski pracują prawidłowo bo autko odpala na dotyk, osiągi ma fabryczne, poprostu normalnie się zachowuje. Serwisant na niczym sie nie znał i nic nie potafil sensownego powiedzieć.
    Może u mnie jest zrobione tzw. przesuniecie masowe sondy lambda, by na gazie chodziło ładnie, czyli dawało bogadszą mieszankę niż w benzynie. Dane komuter gazu bierze z komputera silnika przeciez.
    Jesli chodzi o sonde to byc moze wykazuje błąd, ponieważ nie miesci sie w zakresach pracy 200-700...U mnie jest podobnie i examiner wyrzyca błąd sondy pomimo tego, ze pracuje dobrze. No moze długo sie rozgrzewa bo po uruchomieniu (na zimnym silniku) nie pracuje w w/w zakresie. Stąd błąd komputrea zdaje sie, ze nr błedu P0150 sonda lambda :?

  6. #6
    zor-ro1970
    Gość

    Domyślnie

    MOja na Lpg ma zakres ok 493 i stoi w miescu ,komp wywala bład sondy a pomimo wszystko silnik pracuje poprawnie

  7. #7
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zor-ro1970
    MOja na Lpg ma zakres ok 493 i stoi w miescu ,komp wywala bład sondy a pomimo wszystko silnik pracuje poprawnie
    W takim razie możesz ją wypiąć całkowicie i nic nie zauważysz.

Podobne wątki

  1. GT 3.2 Sondy lambda
    Utworzone przez wlodekV6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 21:59
  2. Sondy lambda
    Utworzone przez betiasty w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 21:31
  3. Emulator sondy lambda V6 - 4 sondy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:15
  4. [156] Sondy Lambda
    Utworzone przez motofan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 00:32
  5. po wymianie sondy lambda
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory