Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [145] Nudzi mi sie: Czyli uturbiam moja bestyje zbieram INFO

  1. #1
    Rommie
    Gość

    Domyślnie [145] Nudzi mi sie: Czyli uturbiam moja bestyje zbieram INFO

    Czesc jako ze ostatnio strasznie mi sie nudzi to wpadlem na pomysl uturbienia mojej AR 145 1.8TS.
    Projekt zaczynam za miesiac z powodu tego ze silnik aktualnie przechodzi calkowity remont generalny (panewki zamienilem na panewki od JTD, pierscienie, wszystkie uszczelniacze, wywazenie walu, zawory, i wszystko co sie tylko da).

    Jesli amcie jakies kolwiek INFO na ten temat, zdjecia, opisy, moze sami kiedys to robiliscie to piszcie tutaj.
    Muze zebrac jak najwiecej informacji zanim sie za to zabiore.

    Moj projekt zakalada ze bedzie wykonane soft turbo wraz z intercoolerem o doladowaniu nie wiekszym niz 0.4bara. Co z moich nieudolnych wyliczen daje iz bedzie to moc na poziomie 200-220KM. Z ta moca spokojnie poradza sobie przeguby, skrzynia oraz sprzeglo.

    Problem z komputerem rozwiaze poprzez zainstalowanie dodatkowego komputera ktory bedzie oszukiwal komputer silnika, dzieki temu nie bede miec problemu zxe zwiekszeniem dawki paliwa. Mozna tez zastosowac dodatkowe dwa wtryskiwacze paliwa tuz przed ramieniem kolektora dolotowegoale to juz w ostatecznosci.

    Tak ze jak ktos ma jakies INFo na ten temat to prosze o umieszczenie tutaj.

    pozdrawiam.

  2. #2
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    moc mocą a jaki moment obrotowy Cię interesuje? Bo że skrzynia zniesie tą moc, to raczej na pewno, ale czy poradzi sobie z momentem obrotowym?

  3. #3
    Rommie
    Gość

    Domyślnie

    Momentem obrotowym sie amrtwilem ale nie potrzebnie poniewaz duzego wzrostu momentu niestety nie zaobserwuje. Moim ograniczeniem jest pojemnosc silnika oraz dosc niski stopien sprezania. Dla tego moment obrotowy mi nie grozi.
    Zreszta nie martwie sie o to za bardzo poniewaz zawsze moge zamontowac przeguby od diesla JTD. Wiec nie ma z tym problemu.


    pozdrawiam,

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    moze lepiej zainwestowac w v6... na pewno taniej no i dzwiek 2,5 litrowki to poezja :twisted:

    ja sie zastanawialem nad swapem 2.0 do mojej niuni ale ostatecznie raczej pozostane przy 1.4, a nastepna napewno bedzie v6 najlepiej w 155 :mrgreen: te starsze modele alfy maja cos w sobie :wink:
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  5. #5
    Rommie
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce inwestowac w inny silnik po za tym ten juz jest prawie caly wyremontowany sa juz wszystkie nowe czesci - trzeba tylko to poskladac.

  6. #6
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    na samym turbo nie może sie skończyć, trzeba liczyć inne sprzęgło, hamulce, żeby wszystko grało
    ale powodzenia w projekcie
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  7. #7
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy projekt ,bedziesz robił wszystko sam :?:

    Pozdrawiam
    [*]


  8. #8
    Rommie
    Gość

    Domyślnie

    Witam tak bede wszystko robil sam z kolega.
    Co do hamulcy to juz mam namierzone tarcze i zaciski brembo wiec zle nie bedzie.

    Projekt musi sie zamknac w 3tys zl, czy wystarczy na sprzedlo to sie okaze.

    pozdrawiam,

  9. #9
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    ja nie wiem, czy starczy Ci te 3000, turbina, IC, komp, wtryski... Trochę wydatków będziesz miał..

  10. #10
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rommie

    Projekt musi sie zamknac w 3tys zl, czy wystarczy na sprzedlo to sie okaze.

    pozdrawiam,
    no troche mało ,mnie soft wyszedl +-11tys ,tylko nie robiłem sam ,bedziesz musial caly wydech przerobic łaczine z kolektorem ,a to juz trzeba dobrze obliczyc tak jak i dobór turbosprężarki no nie wiem czy ci starczy 3tys ojj nie wiem (troche gratów bedziesz musiał kupić mniej wiecej te główne:turbosprężarka z zaworem upustowym,kolektor wydechowy
    ,intercooler,orurowanie ssące i tłoczące,fragment układu wydechowego jak nie cały,zawór,blow off,układ dodatkowego wtrysku paliwa ze sterownikiem,
    power rura ze stożkowym filtrem powietrza,układ smarowania i chłodzenia turbosprężarki,
    olej silnikowy z filtrem oleju) to do samego softu jeszcze + hamulce + sprzegło moze szpera ,wydaje mi sie ze za 3tys to bys kupil dobre hamulce ;// (zaciski ,tarcze ,przewody) bo tojednak bedzie 220km ,a to podstawa

    :arrow: http://www.grabowski.com.pl/ samouczek polecam
    [*]


Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory