Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [147] Nie działa otwieranie klapy bagażnika

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie [147] Nie działa otwieranie klapy bagażnika

    Witam.
    Od wczoraj mam problem z moją alfą a mianowicie nie idzie otworzyć bagażnika ani z pilota ani przyciskiem. jedynie po włączeniu zapłonu i wyłączeniu chwilę działą potem przestaje reagować. Cały centralny działa otwiera i zamyka drzwi.
    Nie wiem czy nie jest to powiązane z kolejnym problemem co wystąpił jak otworze zamek pilotem albo kluczykiem a następnie otworzę drzwi to światełko na podsufitce sie nie zapala ale nie podświetla sie licznik kilometrów i lampki w drzwiach sie nie zapalają.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    kolego u mnie stało się coś podobnego wiec pozwolę się podpiąć
    mianowicie, gdy chce otworzyć kufer z przycisku to działa jedynie na włączonym zapłonie, a jak chce z pilota to jest na tej zasadzie że gdy samochód jest otwarty to działa a jak nie to nie. Wcześniej było normalnie wiec proszę o poradę

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Jeszcze zauważyłem że jak włączę radio to zaczyna działać wiec podejrzewam że chodzi o przekaźnik co złącza zasilanie do komputera jak by nie dostawał sygnału od sterownika centralki

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Trochę odkopie temat bo nurtuje mnie jedna rzecz ... miałem dokładnie ten sam problem od wczoraj, kiedy to przez 2-3h grało radio w samochodzie jak go sprzątałem. No i później wielkie halo bo nie da się bagażnika otworzyć z pilota, bo nie działają liczniki, podświetlenie samochodu. Więc zrobiłem to co zrobił kolega powyżej - włączyłem radio bez zapłonu, wszystko zaczęło działać (tak jakby radio odpaliło całą elektrykę w samochodzie). To myślę sobie - wyłączę radio. Cyk - i wszystko wróciło do normy, tj. bagażnik, liczniki, podświetlenie działają. Sprawdzałem parę razy i wszystko jest ok, łącznie z radiem. Więc najważniejsze pytanie - co ma piernik do wiatraka (czyt. co ma radio do całej tej reszty) ?
    Ostatnio edytowane przez PiterR ; 11-08-2013 o 23:02
    Today we are living our future memories..

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Może akumlator zaczyna padać i był za duży spadek napięcia i elektryka sfiksowała a po włączeniu radia się zresetowała. Gdzieś czytałem że elektryka w alfie jest dość wrażliwa na spadki napięcia na akumlatorze. Musiałbyś pograć na radiu i sprawdzić jakie będzie napięcie na akumlatorze.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Tylko, że aku praktycznie nowe...a potem jechałem samochodem jakieś 60 km to radio cały czas grało i wszystko działało. Tylko właśnie po wyłączeniu zapłonu i odczekaniu bodajże minuty wszystko się odcinało. Chyba, że radio odpaliło właśnie jakiś "tryb awaryjny" i trzeba było go ręcznie wyłączyć.
    Today we are living our future memories..

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Mam coś podobnego, z tym że czasami bagażnik nie otwiera się ani z pilota ani z guzika w kabinie - głównie po tym, jak samochód stoi zamknięty - choć oczywiście nie zawsze (jak wspominałem czasami nie otwiera się nawet z guzika w kabinie). Dopiero 5-6 próba sprawia, że bagażnik się otwiera. CO CIEKAWE, światła migają jak przy otwarciu bagażnika, ale klapa się nie odchyla. Oczywiście zawsze gdy jadę do ASO, problem znika i tak w koło Macieju...

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Spróbuj z tym radiem. Wsiądź do auta, odpal radio (bez zapłonu) a potem je wyłącz.
    Today we are living our future memories..

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    I niestety za szybko się cieszyłem - problem jak był tak jest dalej i nie mam pomysłu jak sobie z nim poradzić ktoś ma jakiś pomysł ? Wydaje mi się, że poza radiem będzie to miało jakiś związek z przyciskiem zamykania/otwierania samochodu z wewnątrz...coś się musiało przeprogramować, tylko co ?
    Today we are living our future memories..

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Mały updejt + rozwiązanie:

    Po tym, jak posprawdzałem bezpieczniki postanowiłem sprawdzić jeszcze te, które ukryte są za skrzynką pod kolumną kierownicy. Jednak po odłączeniu wszystkich kabli i dłuższej walce ze skrzynką stwierdziłem, że nie dostanę się tam. Oczywiście alfa przez cały ten czas nie miała prądu i po ponownym podpięciu wszystkich wtyczek problem zniknał...
    Wniosek ? O ile to w ogóle możliwe to podejrzewam, że po dłuższym słuchaniu radia bez zapłonu alfa przełączyła się w jakiś tryb oszczędzania energii (akumulator mam nowy tak btw) i dopiero całkowite odpięcie prądu zresetowało ten dziwny stan. Tak czy inaczej problem na pewno rozwiązany
    Today we are living our future memories..

Podobne wątki

  1. Automatycznie otwieranie klapy bagażnika
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 20:15
  2. [159] Otwieranie klapy bagażnika
    Utworzone przez shockwave93 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:33
  3. [159] Otwieranie klapy bagażnika, uszkodzony mechanizm?
    Utworzone przez Karol-Ustron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 09:42
  4. sposób na otwieranie/ popdnoszenie/ tylnej klapy bagażnika
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 13:00
  5. Elektryczne otwieranie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 04:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory