Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa 147 odpowiednia kochanka ?

  1. #1
    uzik92
    Gość

    Domyślnie Alfa 147 odpowiednia kochanka ?

    Witam.

    Na początku powiem, że jak tylko zobaczyłem alfę 147 to od razu się w niej zakochałem a wiadomo jest, jak się coś lub kogoś kocha to chce się dla tego kogoś jak najlepiej, dlatego tworze ten temat ponieważ szukam swojego "pierwszego" samochodu i nie chcę skrzywdzić alfy. Jestem świeżo po szkole przede mną jeszcze matura nie mam stałych dochodów, sukcesywnie zbieram odkładam pieniądze na swój samochód na który planuje wydać około 12 tysięcy złotych. Czytałem trochę już na forum o kosztach utrzymania tego samochodu i zasadzie "jak dbasz tak masz" dbam o rzeczy w miarę możliwości jak najbardziej np. butach potrafię chodzić parę [ lat marne porównanie.. ] ale nie o to chodzi, chodzi o to czy będę w stanie utrzymać samochód na razie pewnie z pracy dorywczej.. bo w kraju na pewno szybko nie znajdę odpowiedniej pracy. Sam zakup samochodu nie jest sztuką ale sztuka go utrzymać.. padnie pytanie jak zamierzam użytkować samochód. W mojej okolicy woj. Pomorskie w obrębie 70 km drogi są całkiem przyzwoite więc jazda po nich to nie jest większe zmartwienie, do dziewczyny mam 2 minuty drogi pieszo. Wiec samochód będzie wykorzystywany tylko do jazdy na weekendowe wypady lub jakieś inne spontaniczne wyjazdy, jakaś przejażdżka po mieście. Więc nie będę nabijał monstrualnego przebiegu, na pewno na początku.

    Chciałbym się dowiedzieć też jeżeli okazałoby się, że alfa jest odpowiednia to dlaczego wybrać Alfe a nie samochodu z VAG grupy które wiadomo jest tańsze w utrzymaniu. Prosiłbym o wypisanie wszystkich TAK i wszystkich NIE.

    dziękuję z góry za rzetelne wypowiedzi

    pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    jak chcesz to kup. ale wiedz, że samochód to skarbonka bez dna, szczególnie stary samochód. ciągłe wydatki.
    Samo paliwo kosztuje ok. 300zł na miesiąc. Plus obezpieczenie przeglądy i nawet same części ekslpoatacyjne. W starym samochodzie cały czas coś trzeba zroibć i nie mówię tu o Alfie.
    Chociaż znam ludzi co jeżdzą samochodem i mówią, że nic się nie dzieje i nic nie trzeba robić. Dla nich wymianę części trzeba zrobić wtedy jak usterka uniemożliwia jazdę... bez komentarza

    dlaczego alfa nie vw? Kupując alfę masz coś wyjątkowego, pieknego i rzadkiego a kpując VW dołączysz do 10 mln użytkowników tej marki w Polsce.
    no i postaw sobie alfę koło VW i odpowiedz sam na pytanie, dlaczego alfa romeo.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    jak chcesz to kup. ale wiedz, że samochód to skarbonka bez dna, szczególnie stary samochód. ciągłe wydatki.
    Samo paliwo kosztuje ok. 300zł na miesiąc. Plus obezpieczenie przeglądy i nawet same części ekslpoatacyjne. W starym samochodzie cały czas coś trzeba zroibć i nie mówię tu o Alfie.
    Chociaż znam ludzi co jeżdzą samochodem i mówią, że nic się nie dzieje i nic nie trzeba robić. Dla nich wymianę części trzeba zrobić wtedy jak usterka uniemożliwia jazdę... bez komentarza

    dlaczego alfa nie vw? Kupując alfę masz coś wyjątkowego, pieknego i rzadkiego a kpując VW dołączysz do 10 mln użytkowników tej marki w Polsce.
    no i postaw sobie alfę koło VW i odpowiedz sam na pytanie, dlaczego alfa romeo.
    Też tak sądzę i w taki sposób kupowałem auto. Chyba jak większość z nas...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Alfa niczym w kosztach nie będzie odbiegać od innych aut , ceny części zamiennych w normie , awaryjność też raczej normalna , więc jeśli będziesz w stanie utrzymać inny samochód , to utrzymasz i Alfe.
    Może i jakiś Opel byłby tańszy w utrzymaniu , ale jak już wziąśc BMW czy Volvo to Alfa jest taniutka w kosztach , jest dużo zamienników, także z ewentualnymi naprawami nie ma problemów.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Polecam ostatni test niezawodnosci ADAC. Alfa 147 okolice 70 miejsca, VW okolice 100. Przoduje high-end typu Porsche na przemian z Japonią.
    Co do meritum - ja kupiłem 156 SW oczami, mam też VW. W domu ustaliliśmy dni kto czym jeździ. I nikt, wyobraź sobie, nie kłócił sie o VW
    Co do utrzymania auta - pomijam paliwo z oczywistych powodów - przebieg 10kkm wymaga wydania ok 1-2kpln w zależności od stanu, wieku, zapuszczenia auta. Wiadomo - rok do roku może być raz lepiej, raz gorzej. Z moich osobistych obserwacji najlepiej jest zrobić tak - wylicz koszt 100km na Pb95 oraz na lpg. Różnicę odkładaj do świnki. Będziesz zaskoczony efektem
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 26-04-2012 o 18:24

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar dimis
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wieden
    Auto
    147 115KM / 159 SW TI 150KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ciezko wprost odpowiedziec ci na twojego posta. Ja osobiscie nie mialem auta, dopoki go nie potrzebowalem (jazda do pracy). Przede wszystkim, pomysl czy auto rzeczywiscie jest ci potrzebne. Kazde autko wymaga wkladu pienieznego, to tu, to tam... Jak nie masz kasy, nie pchaj sie w to. Paliwo i ubezpieczenie to nie jedymy wydatek przy 4 kolkach.
    Jak juz sie zdecydujesz, to kupuj Alfe nie pozalujesz!

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Jaka 147-ka dla mnie? Rocznie robię ~15k km w tym 20% miasto, 80% trasa. Benzyna, czy diesel?
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Rewil
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    BMW 440i M / Alfa 159 / kiedyś 156 SW
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Polecam ostatni test niezawodnosci ADAC. Alfa 147 okolice 70 miejsca, VW okolice 100. Przoduje high-end typu Porsche na przemian z Japonią.
    Co do meritum - ja kupiłem 156 SW oczami, mam też VW. W domu ustaliliśmy dni kto czym jeździ. I nikt, wyobraź sobie, nie kłócił sie o VW
    Co do utrzymania auta - pomijam paliwo z oczywistych powodów - przebieg 10kkm wymaga wydania ok 1-2kpln w zależności od stanu, wieku, zapuszczenia auta. Wiadomo - rok do roku może być raz lepiej, raz gorzej. Z moich osobistych obserwacji najlepiej jest zrobić tak - wylicz koszt 100km na Pb95 oraz na lpg. Różnicę odkładaj do świnki. Będziesz zaskoczony efektem
    VW gorsze w testach? Śmieszne bajki opowiadasz, co porównałeś w tym momencie? Golfa I do 159?
    Inteligentna kamera samochodowa, z użyciem sztucznej inteligencji - watchoutai.com


  9. #9
    takitam
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Jaka 147-ka dla mnie? Rocznie robię ~15k km w tym 20% miasto, 80% trasa. Benzyna, czy diesel?

    benzyna , koniecznie w wersji GTA.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Benzyna GTA pali w mieście od 10 litrów do ..., no właśnie, granicy chyba nie ma. Szukaj jakiegoś diesla skoro głównie trasa. 1.9 JTD z tempomatem będzie fajnym rozwiązaniem.

    Pokazuję przykładowo - nie znam tego samochodu, ani komisu, nawet się nie przyjrzałem czy jest 'równa' : p

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-sup...C25254850.html

Podobne wątki

  1. Wymiana poduszki silnika Czy odpowiednia ?
    Utworzone przez Alfa1997 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 21:13
  2. [146] odpowiednia temp. silnika
    Utworzone przez dareme89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory