Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Smutne ostrzeżenie

  1. #1
    Kulka
    Gość

    Domyślnie Smutne ostrzeżenie

    Czekałam dziś na parkingu naprzeciw rynku Manhattan przy Staszica. To, co widziałam, przyprawiło mnie o dreszcz i refleksje.
    Zaraz za zjazdem z ronda jest miejsce, gdzie kiedyś były pasy. Staruszka o promiennym uśmiechu postanowiła sforsować ulicę i przejść na przystanek autobusowy. Nie widziala i nie słyszała nadjeżdżającego wcale nie z zawrotną prędkością BMW. Nie słyszała też klaksonu tylko dreptała dalej. Nie przeszkadzał jej klakson ani zbliżająca się sylwetka auta. Aż do chwili, kiedy uderzona w głowę – bo była pochylona – poturlała się po asfalcie a jej okulary zatoczyły łuk w powietrzu i upadły daleko z przodu. Pisk hamulców i cisza. To odruch, że się biegnie, podnosi, sadza na murku, udziela pomocy. Nie ja jedna ruszyłam w jej kierunku…. Kierowca BMW zawiózł ją do szpitala, pan z naprzeciwka schował komórkę uspokojony, że babcia jest w poważnych i odpowiedzialnych rękach (przyznam szczerze – kierowca BMW zachował się pomimo ogromnego zdenerwowania naprawdę w porządku…), a ja zostałam w tym miejscu z obrazem zdarzeń przed oczami… I wciąż widząc babcię turlającą się jak worek kartofli, odbijającą się od samochodu, jej okulary przecinające powietrze, jej niezdarne, wypowiedziane w szoku słowa patrzyłam jak kolejne osoby przeciskają się przez ulicę – byle szybciej, byle na przystanek…. Przez 20 minut naliczyłam takich odważnych 12!!!
    UWAŻAJCIE w tym miejscu!!! Zanim używanie kładki za rondem zacznie być czymś normalnym, minie sporo czasu. Staruszkowie (pewnie nie tylko) starym zwyczajem będą chcieli przejść tam, gdzie zawsze, tam, gdzie nie ma schodów….
    A jeśli znacie podobnie niebezpieczne miejsca, napiszcie, chętnie przeczytam ostrzeżenie, bo nie chciałabym być na miejscu tego kierowcy BMW….

  2. #2
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Ja nie napisze o niebezpiecznych miejscach w Szczecinie bo ich nie znam.Mialem natomiast podobne zdarzenie.Bylo to w zeszlym roku.Wracalem do domu i jakos tak sie stalo ze oczy me zwrocily sie w kierunku ulicy.I w tym wlasnie momencie zauwazylem jak jakis chlopak wyjechal na ulice wprost pod samochod.Czegos takiego to jeszcze nigdy nie widzialem.Chlopaczek odbil sie od samochodu jak pilka,wykonal salto w powietrzu i spadl na ziemie jak worek kartofli.Wstal i zaczal isc.A ja glupi zamiast podbiec do niego to zaczalem sie drzec na goscia z samochodu zeby go zatrzymal.Powiem szczerze ze bylem w wiekszym szoku niz oni obydwaj razem wzieci.Dlugo to jeszcze mialem przed oczami.Teraz juz wiem na chwile obecna ze inna bedzie moja reakcja.Poprostu raz trzeba cos takiego przezyc by nauczyc sie jak postepowac pozniej.

  3. #3
    marcin80
    Gość

    Domyślnie

    To jest chęć skrócenia sobie drogi i pokonywanie trasy na pamięć czyli tak jak było kiedyś a to jest bardzo zdradliwe dla nas i innych użytkowników drogi, nie tylko kierowców ale i pieszych.
    PAMIĘTAJMY O PATRZENIU NA ZNAKI I UWAŻNYM ROZGLĄDANIU SIĘ WOKÓŁ SIEBIE, PATRZMY CO SIĘ DZIEJE DO OKOŁA NAS :!: :!: :!:

  4. #4
    KUCYK
    Gość

    Domyślnie

    To prawda :!: :!: :!: Robiąc prawo jazdy też można natrafić na takie przypadki szczególnie u starszych ludzi :!: Jechałem raz L-ką ni stad ni z owąt starsza kobieta zza samochodu wyskoczyła mi przed samą maską niespoglądając ani w tą ani w tą :| :| Gdyby nie ABS w Pandzie to już bez tego nie chce nawet se wyobrażać co by wyszło ;// ;//

  5. #5
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    AAALE wy naiwini. myślicie że do szpitala ja zabrał... :twisted: :twisted: :twisted:
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobryt
    AAALE wy naiwini. myślicie że do szpitala ja zabrał... :twisted: :twisted: :twisted:
    Emeryturkę pewnie zakosił
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    Kulka
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam jestem naiwna i wierzę ludziom na oczy :roll: Mam przekonanie, że zabrał ją na izbę przyjęć. A jeśli nie, los mu się odpłaci :?
    BTW - jak tak wszyscy będziemy wątpić, to kurczę, jak żyć :?: :?: :?:

  8. #8
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    żyć nie umierać :wink:
    uważajcie na Emilii Plater, co tam jade to ktoś przechodzi na zakręcie - już jedną babcię potrąconą tam widzialem. Szczególnie niebezpiecznie jest jak sie jedzie w strone odry w porannych godzinach, bo słońce daje po oczach i nic nie widac

  9. #9
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    ale za to słychać... trzeba mieć głośny wydech wtedy zanim Cię zobaczą z pewnością usłyszą

  10. #10
    KUCYK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikero
    trzeba mieć głośny wydech
    Pikero twój wydech to chodzi jak byś miał szybowca Ziaja powietrzem z niego :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Ostrzeżenie alfa 147 łask
    Utworzone przez Mateoo92 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 20:53
  2. AR 159 1.9 JTD - małe ostrzeżenie
    Utworzone przez miszko w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 18:05
  3. 147 1.9 JTDM - ostrzeżenie
    Utworzone przez currahee w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 10:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory