Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Ginie około 1L oleju na 1000km

  1. #1
    Bigi
    Gość

    Domyślnie Ginie około 1L oleju na 1000km

    Witam,
    Problem jak w temacie i teraz pytanie, czy tyle oleju może uciekać przez pękniętą miskę olejową??? z tym że odstawiając samochód po przejażdżce nie zostawia pod sobą plam oleju, za to jak oglądałem go z kolegą na kanale widać, że olej zbiera się na misce, była już spawana ale komuś nie wyszło Pytam dlatego bo w aucie zostały mymienione pierścienie tłokowe i uszczelniacze na zaworach a olej dalej ginie i to w podobnych ilościach, wydaje mi się też, że czy jeżdżę ostro do 5tyś obrotów czy do 3,5tyś zużycie oleju chyba się nie zmienia i jest to 800 - 1L na 1000 km. Może ktoś ma jakieś pomysły??? bo mi się kończą, a wątpie w to, że takie ilości uciekają przez pękniętą miskę tym bardziej, że jak już pisałem, nie zostawia plam pod sobą!!!
    Acha dodam, że jeżdzę na motul 15W50, a auto to Gtv 2.0 TS

  2. #2
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na tą miskę jednak. Gdy auto stoi - olej też stoi, ale w momencie jak autem jeździsz to wiadomo że w misce jednak zachodzą pewne zjawiska fizyczne i pewnie gdzieś w misce jest mikro pęknięcie i pod wpływem ciśnienia przez to właśnie pęknięcie olej ucieka. Ja bym się nie zastanawiał tylko miche wymieniał, używana dużo nie kosztuje, swojego czasu za używkę dałem 250zł (1,5 roku temu to było), i co ważne szukaj dokładnie bo ci co handlują miskami dają różne ceny i kiedyś zrobiłem test. Zadzwoniłem do kolesia i się pytam po ile miska do 2.0 TS ale powiedziałem że do Alfy 156 to zapodał mi cenę 550zł już z wysyłką, pół godziny po mnie zadzwonił do niego mój kumpel i powiedział to samo tylko że do Alfy 146 i też silnik 2.0 TS i cena ze względu na model spadła o 300zł :shock: !!!!!! No to lepiej wziąć taką od 146 i się cieszyć z 300zł na pełen bak paliwa .

    Sprawdź najlepiej tak: odpal auto na chodniku, odpal auto i przygazuj parę razy i niech pochodzi sobie, i sprawdź po paru minutach czy olej cieknie.

  3. #3
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Sklanialbym sie ku temu co napisal przedmowca.

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    TS i bez wycieku lubi sobie oleju zezrec.... szczegolnie rzadszego. A i wyciekac moze swoja droga...
    W kazdym razie nie licz, ze zuzycie spadnie do zera.

  5. #5
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    TS i bez wycieku lubi sobie oleju zezrec.... szczegolnie rzadszego. .

    ale chyba nie tyle?! mi palił litr na 1000 km, ale w 12-cylindrowym silniku z przebiegiem prawie 400 tys.km ... Przed remontem oczywiście...

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigi
    bo w aucie zostały mymienione pierścienie tłokowe i uszczelniacze na zaworach a olej dalej ginie i to w podobnych ilościach,
    A zrobiłeś przed i po tej naprawie analizę spalin? Spalany olej powinna wykazac.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    Bigi
    Gość

    Domyślnie

    analizę spalin??? chodzi ci o to ile brała przed remontem a ile bierze teraz? jeżeli tak to jeszcze nie jestem pewien, przed remontem wychodziło ok. 1l na 1000km teraz zrobiłem ok 400km i wzięła z 300ml bo bagnet wskazuje 3/4 stanu, a był zalany na full.

    Wjechałem dzisiaj na kanał i odpaliłem alfonsa, chodził ok 2h trochę pogazowałem od czasu do czasu do 3-3,5 tyś obr, spuścił tylko 1 kroplę oleju :/ więc zaczyna mi się wydawać, że to nie w wycieku problem...

  8. #8
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigi
    analizę spalin??? chodzi ci o to ile brała przed remontem a ile bierze teraz?
    Chodzi o to, aby stwierdzić co jest przyczyną. Ostatnio przerabiałem "branie" oleju, mam taki swój ulubiony serwis Alfa Romeo/FIAT w Opolu, podskoczyłem tam z Hondą i mówię że mi 100ml/2500km bierze a nigdy nie brała, więc zanim zaczęli naprawić to szukali przyczyny:
    - poszukali widocznych wycieków
    - obejrzeli świece, czy któraś nie jest ciemniejsza od innych, jak nic nie znaleźli to
    - zrobili analizę spalin, czy przypadkiem olej nie jest jakoś spalany

    Dlatego pomyślałem że masz może do porównania.
    Szczególnie że odnoszę wrażenie że nadal nie wiesz co się z tym olejem dzieje 8(((
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  9. #9
    Bigi
    Gość

    Domyślnie

    no tu jest właśnie problem, nie mam pojęcia co się z nim dzieje i nie wiem jak to ustalić, a zaczyna mnie to już złościć, ile kosztował Cię taki zabieg??

  10. #10
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Koszt 40-100zł.
    Słuchaj, a może się wycwań, zamiast samemu szukać, zawieź do serwisu i
    poproś o znalezienie problemu. Możesz na tym dobrze wyjść, skoro używana miska 500zł
    kosztuje, zapytaj ile wyjdzie znalezienie przyczyny, powiedzą pewnie <100zł,
    a w jaki sposób znajdą to nie Twoja sprawa. Zwłaszcza że test spalin to jedno,
    a interpretacja wydruku drugie.

    PS: jeździsz furką moich marzeń :wink:
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 21:53
  2. Ginie prąd JTD
    Utworzone przez Darek W-wa w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 16:19
  3. AR za około 40 tyś pln. GT czy 159 ?
    Utworzone przez Belmondo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 23:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory