Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Moja 156 się buja...

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Moja 156 się buja...

    Przy zmianach kierunku mocno się przechyla z lewa na prawo i odwrotnie.

    Witam serdecznie!

    Mam 156 v6 na B4, reszta OEM i tak sobie myślę, że jakoś słabo działają te stabilizatory. Można jakieś grubsze założyć lub inne podejście zastosować? Nie chcę jej utwardzać, ani obniżać. Można pogodzić wodę z ogniem?
    Może coś z GTA podpasuje? Nie umiem posługiwać się eperem jeszcze aż tak płynnie, aby to ogarnąć...
    Gwoli wyjaśnienia, przechyla się OEM-owo, tylko dla mnie to za mocno jednak.

    Pzdr
    Marcin

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adamus
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 GTA Q2 kolor Azzuro nuvola AR 156 2,5 V6 AR145 1,6Ts AR 146 2,0 Ts AR 146 1,9 TD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Jeżeli nie chcesz obniżać ani utwardzać kolego to same stabilizatory nic raczej nie dadzą. Jeśli masz felgi 16" lub 15" to możesz założyć amory B6 lub Koni STR i na komforcie nie powinieneś dużo stracić jeśli ci na tym zależy. Bynajmniej ja mam takie zdanie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Amory są za dobre, aby zmieniać. Kiedyś jak padną, założę Koni FSD, dam sprężyny TI i będzie lepiej. Myślałem o czymś szybko i tanio. No nic, będę się dalej bujać
    Dzieki za odp.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Pomóżcie u mnie się nie buja,ale mają 50 % na tyle już i za rok chcę zmienić jest SportPack1 co ja mogę dać do tych sprężyn SportPack na tył tak,aby było dobrze?

    *Kayaba ( podoba mi się cena/stosunek/jakość)
    *Blistein ( nie wiem czy mnie stać )
    *Koni ( jw)
    *Delphi ( no na procesy sądowe mnie nie stać,ale nie słyszałem nic dobrego..) być może nie miałem doczynienia z dobrymi modelami tej firmy. Wiem,że w MG ZR montowano je i miały regulacje zapewne jakiś dobry model.


    Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi.

    Pzdr Michał
    Ostatnio edytowane przez michałsnk ; 18-05-2012 o 13:13

  5. #5
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    A co to za brednie ze lepszy stabilizator nic nie da ? Kto ci kazał pisać takie bzdury ? To właśnie stabilizator jak sama zresztą nazwa wskazuje stabilizuje tor jazdy. Zzakładając grubszy (sztywniejszy) i sztywniejsze gumy/poliuretany zyska dużo. No ale wieść gminna niesie że wystarczy wymienić sprężyny i amory ( najlepiej najtańsze na allegro aby tylko rzuciły auto na glebe ) i będzie wypas !!
    Uwielbiam takie porady… a jak się nie wie to wystarczyło by otworzyć byle jakie forum, wpisać hasło w google i wyskakuje taka oto odpowiedź ->
    http://www.ihr.com.pl/eportal/index....1&limitstart=4
    http://www.venom24.pl/newsdesk_info.php/newsdesk_id/28
    Tak wiec zmiana stabilizatora jak najbardziej. Niestety jak wszystko i anti roll kit tani nie jest wiec z tego co napisałeś nie będzie cie to satysfakcjonować. Odnośnie stabilizatora z GTA się nie wypowiadam bo nie czy nie jest taki sam. Nowe gumy i tak będziesz musiał kupić wiec w 300 zł się nie zamkniesz… Po taniości nic dobrego nigdy nie było

    ---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

    @ michałsnk najlepiej zestaw vogtlanda od omena
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Vogtland? to są progresywne sprężyny obniżające zapewne.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja wymieniłem amortyzatory na KONI STRT ze sprężynami VOGTLAND bo wcześniej mi auto się przechylało i dalej to samo. Jak myślicie jest to wina stabilizatorów? Byłem na przeglądzie w ASO i nic mi nie mówili, że mam do wymiany.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Vogtand to komfortowe sprezyny obnizajace.. Nic innego.
    Sam zmienilem na zestaw KW wariant 3. Samochod mocno posadzilem itd
    Twardy stabilizator duzo pomoze. Ale wtedy trdeba tez myslec o poliuteranie w wachacze itd
    Jak modyfikowac to wszystko. Nigdy same sprezyny i amorki nie zrobia calej roboty.

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiUssj Zobacz post
    Ja wymieniłem amortyzatory na KONI STRT ze sprężynami VOGTLAND bo wcześniej mi auto się przechylało i dalej to samo. Jak myślicie jest to wina stabilizatorów? Byłem na przeglądzie w ASO i nic mi nie mówili, że mam do wymiany.
    Wina leży po stronie amortyzatorów. Nie są w stanie wytłumić sprężyn. Koni strt stworzyli, żeby zapełnić niszę rynkową markowym amortyzatorem, pseudo sportowym do obniżonych zawieszeń za niewielkie pieniądze. Wystarczy zadzwonić do koni to powiedzą ci, że te amortyzatory nadają się tylko do clio fiesty corsy itp(pewnie celowali w angielski rynek), ogólnie rzecz biorąc do lekkich samochodów.

    Najlepszym wyborem sa bilsteiny B6 + eibachy prokit.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Szkoda że wcześniej nie wiedziałem to bym inne kupił... W najbliższym czasie założę poliuretany bo mam już w planach.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

Podobne wątki

  1. Buja na autostradzie
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 21:42
  2. Moja Alfa buja tylnią osią
    Utworzone przez RomeoAlfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 14:17
  3. alfa 156 coś zgrzyta i buja budą
    Utworzone przez geraldo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:00
  4. [146] Buja na 1 i 2 biegu
    Utworzone przez k3ermit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 12:26
  5. Buja/bije
    Utworzone przez axel40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 10:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory