Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: Nierówna praca po odpaleniu na zimnym/niedogrzanym silniku

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar lukas_po
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz - okolice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 150KM '07 Carbonio Black
    Postów
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal-ar1 Zobacz post
    Witam, ja nadal walczę z tematem...z usług ASO już zrezygnowałem, bo tylko co umieli dobrze zrobić to skasować...teraz wiem że skorzystam z usług albo CINSOFT albo AUTKA.PL bo te warsztaty wiedzą co i jak w temacie.
    Sprawdzałeś korekty? Jak możesz to wstaw filmik na YT, co do STP to szczerze polecam - jak również Skydd - leję non stop i jest poprawa.
    Korekt nie sprawdzałem bo nie mam jeszcze kabelka, co do STP to jak pisałem wcześniej jutro zastosuje z paliwem, jeśli nie pomoże bede szukał pomocy dalej.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm
    Postów
    13

    Domyślnie

    A ja mam do tego jeszcze jedno pytanko. Tez mam problemy z Alfa na zimnym silniku i tylko przy pierwszym odpaleniu- mianowicie autem nie telepie tak bardzo za to przez 15 sekund nie równo pracuje i puszcza siwy dym do zobaczenia na filmiku. EGR rozbierany i czyszczony, świece sprawdzone, DPF czysty, odpalany i gaszony zawsze na wciśniętym sprzęgle . Może jakieś sugestie?

    http://www.4shared.com/video/kYadDkmS/IMG_2161.html

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1,9JTDm 150KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.
    Spróbuj odłączyć czujnik temperatury, który jest przy termostacie. U mnie po odłączeni zapala idealnie, pracuje równo i kompletnie zero dymu, a normalnie chmura jasnego białego dymu.

    U siebie podejrzewam rozrusznik, że może za wolno kręci przy starcie. Ciągle szukam muszę jeszcze kompresje sprawdzić.

    jinjet oglądałem Twój filmik u mnie jest identycznie i też po dymie widać nierówną prace silnika

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał floor Zobacz post
    Spróbuj odłączyć czujnik temperatury, który jest przy termostacie. U mnie po odłączeni zapala idealnie, pracuje równo i kompletnie zero dymu, a normalnie chmura jasnego białego dymu.
    Wymieniałeś już ten czujnik? U mnie co prawda aż takich efektów specjalnych nie było, za to dawka paliwa była zbyt niska i to powodowało nieregularną pracę na biegu jałowym.
    Na ciepłym auto nie dymi?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Ciacho13
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    AR159 SW TI 2.4 JTDm 210ps 2008 black + Seat Ibiza 6L Sport 1.9 130ps 2003 Black
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam, podepnę się pod temat bo nie ma sensu zakładać nowego, ew. jeśli ktoś z modów znajdzie lepszy temat dla mnie wtedy proszę o przeniesienie.
    Kupiłem jakiś tydzień temu AR159 w wersji TI, z silnikiem 2.4 JTDm 20v 210km.

    I mam następujący problem. Podczas kupna złej pracy silnika, falowania obrotów, czy białego dymu praktycznie nie zaobserwowałem, po kupnie rano podczas zimnego startu pojawiała chmura białego dymu, która trwała pierwsze ja wiem 5-7 sekund. Teraz jest już tylko gorzej, bo na jałowym biegu falują obroty, autem telepie coraz mocniej a biały dym leci praktycznie cały czas. Wcześniej objawiało się to tylko tym, że pracował jakby nierówno (na 4 cylindrach?) i po 10-15 sekundach startował ost. cylinder.

    Auto : AR159 Ti 2.4 JTDm 210km
    Przebieg : 197 000 km (potwierdzony przez ASO - Fiat / Alfa Romeo w Wawie na Połczyńskiej, co prawda nie na podstawie historii auta, bo takiego systemu historii aut w przypadku AR się nie prowadzi, ale na bazie stanu auta)
    Olej : Castrol 5W30
    Paliwo : normalny ON od Orlenu (może być jeszcze minimum ON z Lukoil, ale to już śladowe ilości)
    Inne występujące problemy : często pojawiający się komunikat : Pre-Heating Plugs not available (czyli problem związany z wstępnym ogrzewaniem świec żarowych) i czasami ABS / Hill Holder Not Available co po lekturze forum jednoznacznie wskazuje na słaby akumulator.

    Z racji tego, że mechanik ze mnie żaden, to jutro zaczynam w pierwszej kolejności od najłatwiejszej czynności, czyli wymiany akumulatora, liczę na to, że uda mi się w ten sposób wyeliminować jeden błąd czyli ten związany z ABS / Hill Holder (i innymi systemami) not available. Pytanie, czy podczas rozłączenia na chwile starego akumulatora i przed włożeniem nowego nie stanie się nic problematycznego? Np. jakiś problem z alarmem albo że radio się zablokuje bo jest fabryczne i będzie wymagało kodu ?

    Jeśli okaże się, że świece słabo grzeją i nie była to wina akumulatora a tego, że któraś ze świec jest walnięta to w następnej kolejności wymieniam świecę bo podobno to też kwestia niedopalonego diesla w jednym z cylindrów może powodować wrażenia optyczno - zapachowe...

    Przed kupnem auto było podłączane do komputera i komputer pokładowy zaraportował tylko jeden problem związany z ogrzewaniem świec. Auto było podłączone na wyłączonym silniku co z perspektywy czasu i lektury forum mogę ocenić jako mój błąd, ponieważ powinienem nakazać je odpalić.

    Autem od czasu kupna przejechałem jakieś 1400-1500 km, jedna dłuższa trasa za granicę, powrót z W-wy gdzie je kupiłem (160km) i reszta to jakieś krótsze odcinki. Tak silne dymienie pojawiło się dopiero teraz, dodam, że jeszcze nie mam kabla serwisowego i softu by samemu wpiąć się w złącze diagnostyczne i coś pomierzyć.

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Moje amatorskie porady:
    – sprawdzić dokładnie układ grzania świec, moim zdaniem nie uda się uniknąć wymiany wszystkich świec.
    – akumulator sprawdzić przed wymianą
    – szary dymek to faktycznie może być niedopalone paliwo w zimnym cylindrze.
    ALE:
    W 2.4 należy przede wszystkim ocenić stan szczelności klap kolektora dolotowego, a najlepiej od razu przy wymianie rozrządu, usunąć klapy. Bardzo wiele 2.4 po usunięciu klap dużo lepiej zachowuje się na wolnych obrotach.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Ciacho13
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    AR159 SW TI 2.4 JTDm 210ps 2008 black + Seat Ibiza 6L Sport 1.9 130ps 2003 Black
    Postów
    87

    Domyślnie

    Dodaje następne zaobserwowane objawy (nie ma co się wstydzić, ja muszę najlepiej opisać problem, żebyście mogli mi najlepiej pomóc - mówi się trudno...)

    - objaw dymienia nie ustaje po nagrzaniu się silnika i obiegu wody do 90 stopni
    - dymienie jest nadal dosyć obfite, zapach dymu się nie zmienia i nadal jest nieprzyjemny dla nosa i gardła
    - przy włączonym silniku zaobserwowane lekkie dymienie przy wyciągnięciu bagnetu do oleju lub odkręceniu korka wlewu oleju
    - poziom oleju wyświetlany przez Board Computer za każdym razem nie zmienia się, zawsze pokazuje MAX.


    Zastanawiam się tylko co w takim razie zrobił poprzedni właściciel, że podczas kupna nie było tego zupełnie widać...

    Wziąłem to auto już ze sobą za granicę, bo pierwsze kilka dni było serio OK, a teraz zaczynają się schodki, no cóż, dobrze, że mogę wziąć inne auto w którym teraz mechanik zrobił mi te delikatne mankamenty na które wcześniej nie było czasu bo cały czas praca za granicą itp.
    Chyba lepiej będzie odstawić Alfę na gruntowny przegląd mojego mechanika a wrócić do może nie tak wypasionej ale jarej Ibizki

    Jeszcze jedno pytanie, które cały czas mnie zastanawia, bo wczoraj akumulator rozładował mi się do tego stopnia, że odpalałem auto z pomocą innego i kabli rozruchowych. Czy ECU jest w stanie jakoś się przez to rozprogramować ( przy prawie całkowitym rozładowaniu aku) i ew. jakoś pozmieniać coś w parametrach pracy silnika w aucie?

    Ja wiem, że podobno Diesel musi dymić, ale bez przesady, Ibiza też dymi trochę czasu przy zimnym starcie a później to ustaje żadnego telepania też nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Ciacho13 ; 09-10-2013 o 19:18

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Napisz jeszcze jak wygląda kolektor dolotowy, jak wyglądają ośki klap, itd. Wiem, że dopytywanie na każdym kroku o kolektor jest nudne, ale to podstawa w tym silniku.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    biały dym to niespalony olej więc albo turbina puszcza olej do kolektora wydechowego albo wtryski leją że hej

    wymieniałeś olej po zakupie?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Ciacho13
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    AR159 SW TI 2.4 JTDm 210ps 2008 black + Seat Ibiza 6L Sport 1.9 130ps 2003 Black
    Postów
    87

    Domyślnie

    Jutro porobię zdjęcia tego jak wygląda mniej więcej silnik po zdjęciu plastikowej osłony. Btw jahu - bo ja jestem noobem raczej, chodzi o kolektor dolotowy czy ssący?

    Oleju nie zmieniałem bo w komorze silnika wisi kartka z pieczątką serwisu że olej był zmieniony 2 tyś przed kupnem. Zalany olej wg. tej informacji to Castrol 5W30. Nie przepadam za Castrolem więc i tak po zrobieniu 8 - 10 tyś km planowałem wymianę na olej z którym nigdy nie miałem problemów czyli syntetyczny Motul - oczywiście spełniający wszelkie formy Fiata dla tego silnika (tak samo jak zalewałem Ibizę olejem Motula 505.01 Specific), do tego komplet filtrów MANN lub Knecht jak zwykle. Zastanawiam się tylko czy nie zrobić tego już teraz, jechać na weekend do PL, zostawić Alfę a wziąć Ibizę, bo takie rzeczy moim zdaniem nie przechodzą bez echa dla ogólnej kondycji auta....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 18:12
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 22:00
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 09:13
  4. JTDm - nierówna praca na zimnym motorze
    Utworzone przez czarek145 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 17:32
  5. [166] Nierówna praca zaraz przy zimnym silniku
    Utworzone przez Wojtek_A166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory