Strona 58 z 130 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #571
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar shorty1988
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM 2005r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Praca silnika się nie zmienia? Tzn nie jest glosniejszy?

  2. #572
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dźwięk się trochę zmienia ale czy jest dużo głośniej to już kwestia subiektywna.

  3. #573
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kinia27
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    WGR
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał shorty1988 Zobacz post
    Praca silnika się nie zmienia? Tzn nie jest glosniejszy?
    To chyba zależy, w mojej nic sie nie zmieniło

    Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

  4. #574
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar shorty1988
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM 2005r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Czyli oprócz tego że auto będzie wydzielało większą ilość szkodliwych substancji i silnik będzie nieco głośniejszy nie wpływa to w żaden negatywny sposób?
    Łatwo jest coś wyciąć ale nie chciałbym mieć później jakiś dodatkowych kłopotów z "dyskoteką" na liczniku czy falowaniem obrotów na jałowym biegu...

  5. #575
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek1980 Zobacz post
    kto wam nagadał że jest chmura dymu?Ja nie mam DPF-a i jakoś nie zauważyłem takich efektów
    Stań wieczorem na światłach i rusz dynamicznie na zielonym. Obserwuj lusterko wsteczne w światłach auta z tyłu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #576
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    No i chmura dymu za autem przy depnięciu. Dla mnie to nie akceptowalne.
    nie pisz głupot dobra, lekkiego dymka może puścić ale nie chmurę

  7. #577
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie wprowadzaj w błąd. Katalizatory są dwa. Wstępny zaraz za turbo oraz ten właściwy w jednej puszce z DPFem. Gdyby ktoś go wywalał razem z DPFem nie zapomnijcie, że sam kat jest wart jako złom 400plnów żeby ktoś czasem za darmo nie zostawił tłumikarzowi. O tym czy chcesz go wywalić czy nie musisz zdecydować sam. Można wywalić całość, a można sam filtr dpf z puchy wydłubać, a kat zostawić.
    Poruszyłeś bardzo istotne kwestie dot. usunięcia DPF'a. Pytanie, skoro jest jak napisałeś, że katalizator właściwy znajduje się w jednej puszce z DPF'em, czy nie ma problemu z pozostawieniem w puszce nietkniętego katalizatora i wydłubanie jedynie wsadu DPF tak aby puszka z katalizatorem nadawała się do ponownego montażu na aucie?

    Druga sprawa, o której niewiele się mówi, a która wydaje mi się sprawą bardzo ważną - ile kosztuje nowy DPF wszyscy wiemy. Nie mówią tutaj o zamiennikach w cenie 800 zł, bo to jest zwykłe g... bez śladu platyny. Oryginał kosztuje ok. kilku tysięcy, a w skupie za używany DPF można odzyskać ok. 500 zł. Domyślam się, że warsztaty wycinające filtry niespecjalnie informują o tym klientów powiększając swój zysk o koszty uzyskane ze sprzedaży filtra. Jak to wyglądało u Was i czy warto się wybrać ze wsadem filtra do skupu?

    Sprawa trzecia - planowane wprowadzenie podatku Jasińskiego od aut niespełniających normy EURO4. Sprawa ujrzała świetło dzienne kilka tygodni temu. Nieoficjalnie mówi się, że przeciętny Kowalski nie posiadający auta spełniającego normy EURO4 będzie musiał zapłacić od 200 do ponad 500 zł rocznie za brak odpowiedniej homologacji. Jak to będzie wyglądać w praktyce jeszcze nie wiemy. Być może zaostrzą się kontrole drogowe oraz na okręgowych stacjach kontroli pojazdów, wszak pieniędzy na 500+ brakuje i gdzieś je trzeba znaleźć...

  8. #578
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Łódź/Sieradz
    Auto
    159 2.4 SW jtdm+ Q-Tronic 2007 HIGH
    Postów
    132

    Domyślnie

    Kolego Casio. Wycinałem filtr wczoraj wraz z zaslepieniem egru i z delikatnym podniesieniem momentu. Da sie bez problemu wyjac wiltr dpf zotawiajac przy tym nie naruszony katalizator. Widac to nawet po puszcze gdzie co sie znajduje, poniewaz delikatnie sie od siebie roznia. Jesli dpf sprawia juz problemy, to prawdopodobnie nie ma juz w nim platyny albo sa jej takie ilosci ze nikt tego nie skupuje. Taką informacje dostałem od Pana który to ten filtr usuwał. Apropo normy euro 4 sie nie wypowiem, ale uwazam ze w kraju takim jak Polska nie ma co sie obawiac. Co innego byłoby za zachodzie. Przed wycieciem dpf auto wypluło mi 189km, podobno było bardzo duzo sadzy w filtrze. Po samym usunięciu 195km i 410Nm, po naprawde delikatnym programie 211KM i 490Nm
    Zapraszam do oceny i komentowania mojego samochodu w tym wątku!

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/142866-159_sw_2_4_20v_blu_oltmare_storczycki.html

  9. #579
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Jesli dpf sprawia juz problemy, to prawdopodobnie nie ma juz w nim platyny albo sa jej takie ilosci ze nikt tego nie skupuje. Taką informacje dostałem od Pana który to ten filtr usuwał

    Się nie dziwię, że tak powiedział, bo to trochę tak jakby "gumiarz" zalecał opony całoroczne No ale nie znam się, więc kłócić się nie będę Po moich kilku rozmowach z serwisami zajmującymi się usuwaniem DPF, po zadaniu pytania - czy otrzymam wsad filtra - rozmowa robi się mniej przyjemna
    Czy DPF sprawia u mnie problemy.. Pół roku temu nie było z nim problemów. Nawet dopalanie w mieście przebiegało niezauważalnie (poza oczywiście spalaniem chwilowym). Niestety od jakiegoś czasu auto podczas dopalania w mieście najzwyczajniej się "cieli" także wydaje mi się, że coś zaczyna się sypać i prawdopodobnie będzie to kończący żywot DPF.
    Mógłbyś mi jeszcze napisać (może być na PW) gdzie i za ile dokonałeś modyfikacji?
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 13-08-2016 o 12:33

  10. #580
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Storczycki Zobacz post
    Apropo normy euro 4 sie nie wypowiem, ale uwazam ze w kraju takim jak Polska nie ma co sie obawiac. Co innego byłoby za zachodzie.
    Tak, na przykład we Francji za brak DPFu grozi 7000 EUR kary. Jest tylko jedno ale: nie ma odpowiedniej metody do sprawdzenia emisji cząstek stałych. Test dymomierzem auto ze sprawnymi wtryskiwaczami przejdzie i bez DPFu... A odpowiednio usunięty elektronicznie DPF nie pokazuje błędu. Aha, Francuzi tak samo masowo wywalają filtry. Tyle w temacie ekologicznej świadomości "na Zachodzie".
    Z kolei zamienniki DPF z Polski kupują głównie Niemcy.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory