Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: TEMPOMAT Czy macie go w swoich afach jak wam funkcjonuje

  1. #1
    RUDA
    Gość

    Domyślnie TEMPOMAT Czy macie go w swoich afach jak wam funkcjonuje

    Moja bella ma na wyposazeniu tempomat. W okolicach nie ma trasy szybkiego ruchu, dwupasmowki lub tez upragnionej autostrady zeby wyprobowac jak sie to ustrojstwo zachowuje w alfie.
    Czy i kiedy testowaliscie swoje tempomaty i jakie macie wrazenia z jazdy. Czy uwazacie ze nie zdaje to egzaminu na polskich zwyklych drogach w zmieniajacych sie co 5 sekund nawierzchniach, korkach itp?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    U mojego taty w samochodzie jest tempomat (skoda superb), ale szczerze mówiąc nigdy go nie używałem jeżdżąc tym samochodem. Mi do szczęścia wystarczy pedał gazu, hamulca i sprzęgła, do tego dobrze reagujący na dodanie gazu silnik i banan na gębie gwarantowany. :mrgreen: Osobiście uważam, że to zbędny gadżet. Robiło się 75 po 500km dziennie bez klimatyzacji i absolutnie żadnych komfortowych bajerów i się żyło, nawet bardzo fajnie. Pewnie dla ceniących sobie wygodę ludzi (jak mój tata, dla którego to priorytet przy wyborze samochodu - stąd moje bmw) sprawa fajna, ale czy na naszych drogach przydatna? Najlepiej samemu sprawdzic i nie pytac na forum chyba DD
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam w swojej tempomat. Poeiwm wam że urzywam go cały czas. tzn w mieście i na trasie i osobiście uważam że jest to rewelacyjna rzecz. Ja nawet zmieniając biegi nie używam gazu tylko jadę na tempomacie

    Odpalajać silnik jadąc daną szybkością włanczam tempomat, w momencie kiedy chcę go wyłączyć mam kilka możliwości, dotyając lekko hamulec, lub lekko sprzęgło, lub na manetce

    ruszając z skrzyżowania muszę mieć prędkość pow.30km/h by go włączyć.

    Załużmy że mam ustawione 80km/h więc zaraz jak przekroczę 30km/h włanczam go auto jadąc na 1 zaczyna przśpieszać w momencie kiedy chcę zmienić bieg naciskam na sprzęgło zmieniam i włanczam tempomat i znów przyśpiesza aż nie osiągnie 80km i tak cał czas
    Wiadomo że na autostradzie czy jakiejś obwdnicy moża spawdzić dla mniej zaawansowanych ale można sprawdzić po mieście nocą

    Ja jestem bardzo zadowolony z tempomatu....

  4. #4
    april
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam tempomatu w swojej Alfie,ale się wypowiem.Bardzo fajna i przydatna rzecz.Jako,że jeżdżę zawodowo to doceniłem ten wynalazek.Choć nie mam go w służbowym aucie.Traf tak akurat sprawił,że musiałem od młodszego brata pożyczyć Mitsubishi Eclipsa i bujnąć się po Polsce.Jak na prawdziwego kierowcę wychaczyłem w marcu 2 razy mandaty i punktów 14.I właśnie tempomat jest tutaj super sprawą,bo jadąc ustawiłem sobie na tempomacie 60 km i w drogę.Jechałem sobie normalnie,tak jak wszyscy,ale w terenie zabudowanym puszczam (jak trzeba) pedał gazu i jestem spokojny.I powiem,że nawet nie kusiło mnie,aby przyśpieszać.Choć auto lekkie i piekielnie się zachowuje przy dodaniu gazu.Pozdrawiam.

  5. #5
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Ja z tempomatami też miałem do czynienia- autostrada, droga czy 2 pasmówka w mieście dość spora to tempomaty zawsze sie przydają. Nogi odpoczywają, a są i tacy co w ogóle noge zakładają na kratke wlotu powietrza a o kolano opierają swój łokieć i tak robią po 300km-900km dziennie
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #6
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście tempomatu używam tylko na autostradach lub trasach szybkiegom ruchu, ale jest to bardzo ekonomiczne i wygodne urządzenie. Jadąc w sposób klasyczny starając się utrzymać stałą prędkość 140km/h spalanie oscylowało mi w granicach 6,1 L/100km, na tej samej trasie przy włączonym tempomacie na prędkość 140 km/h spalanie wyszło 5,8.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Tempomat na trase jak najbardziej. Mniej sie czlowiek meczy, a i nogi odpoczywaja Ale w miescie jeszcze nie probowalem, za czesto przyspieszanie i zwalnianie chyba...
    Ale co do spalania to chyba jednak z tempomatem jest wieksze szczegolnie, jesli duzo wzniesien (bo stara sie utrzymac predkosc za wszelka cene)
    Pozdro,
    Bartas

  8. #8
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski
    Osobiście uważam, że to zbędny gadżet. Robiło się 75 po 500km dziennie bez klimatyzacji i absolutnie żadnych komfortowych bajerów i się żyło, nawet bardzo fajnie. Pewnie dla ceniących sobie wygodę ludzi (jak mój tata, dla którego to priorytet przy wyborze samochodu - stąd moje bmw) sprawa fajna, ale czy na naszych drogach przydatna? Najlepiej samemu sprawdzic i nie pytac na forum chyba DD
    Tak bimski - najlepiej zamknac forum i wogole nie dyskutowac :mrgreen: :wink:
    A po to mamy coraz wiecej wypasnych gadzetow w aucie - nie po to chyba zeby bylo ladnie i drozej, tylko zeby z tego korzystac.
    A warunki ktore kiedys musielismy znosic wspominam bez nuty nostaligii bynajmniej.

    Czy ktos z Was Kochani jeszcze sprawdzal to zuzycie paliwa przy wlaczonym tempomacie? Pojawily sie w tym watku opinie sprzecne - a nie ukrywam sparawa ekonomii w dobie postepujacego kwadratowo wzrostu cen paliwa jest aspektem niewatpliwie ciekawym

  9. #9
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    ja jadąc na tempomacie swoją AR na trasie Cieszyn - Bielsko (górki, znaiesienia i spadki) prędkością 130km/h a na nawigacji pokazuje 122km/h spalam 5,9l nie wiem jak to jest jadąc bez bo tak jak już wcześniej wspomniałem bardzo żadko uzywam gazu

  10. #10
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82
    Ale co do spalania to chyba jednak z tempomatem jest wieksze szczegolnie, jesli duzo wzniesien (bo stara sie utrzymac predkosc za wszelka cene)
    Wszystko zależy od tego jaka ustawisz prędkość i jaki masz silnik (moc).
    Opisałem przypadek jazdy na trasie Wrocław-Katowice A4 po drodze jest całkiem spora różnica wzniesień (góra Św.Anny).

Podobne wątki

  1. Gdzie kupujecie żarówki do swoich 156-tek?
    Utworzone przez SlicznaPani w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 15:56
  2. Czy macie w swoich alfach też takie listwy???
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 15:12
  3. Jaki rozmiar opon macie w swoich 145
    Utworzone przez Rigidigi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 20:02
  4. jakie macie hamulce przy swoich 145 z tyłu???
    Utworzone przez żwirek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 07:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory