Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [147] Zamek maski pokrywy silnika

  1. #1
    pintos
    Gość

    Domyślnie [147] Zamek maski pokrywy silnika

    Witam,

    Mam mały problem z zamkiem klapy maski silnika, od jakiegoś czasu zauważyłem że po otworzeniu maski i okresowych oględzinach silniczka nie mogę zamknąć. Opuszczam do pewnego momentu i puszczam a klapa nie wskakuje jakby na swoje miejsce i za każdym razem trzeba dociskać ręcznie by załapało .

    Miał ktoś z szanownych kolegów podobne przeżycia i wie co jest najczęściej przyczyną owego stanu ?

    Jak znajdę czas to postaram sie pogrzebać i zrobić jakiś manual dla innych (foto mojego niesprawnego zamka i opis działającego), chyba że ktoś mnie już ubiegnie.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Najpierw spróbuj posmarować ten zamek jakimś smarem lub płynem w sprayu zobacz też czy maska leży prawidłowo tzn. czy nie jest przesunieta w lewa lub prawa strone poniewaz wtedy musisz sutawic na zawiasach maske i juz bedzie wskakiwac bez problemu do zamka.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Jak kupowalem kiedys 7-ke,w ksiazce serisowej byl wpis ze naprawiano wlasnie zamkniecie pokrywy silnika,jakas seria z 2001 wyszla wlasnie z wada zamka,mozesz sprawdzic w aso,jezeli tak by sie stalo ze twoja jest z tego okresu,musza naprawic za darmo.!!!

  4. #4
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    a może się też okazać że masz ją krzywo przykręconą i dlatego nie chce wskakiwać na swoje miejsce, czy auto nie było bite??

  5. #5
    pintos
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitus25
    a może się też okazać że masz ją krzywo przykręconą i dlatego nie chce wskakiwać na swoje miejsce, czy auto nie było bite??

    Nie jest krzywo przykręcone, wszystko było ok, jakiś tydzień temu już po otwarciu nie chciało się zamykać.

    Może to linka, którą się pociąga by otworzyć i coś tam nie odbija, nie wiem, w sobotę zerknę z prostymi narzędziami i może coś wykombinuje :-)

Podobne wątki

  1. Zamek maski 147
    Utworzone przez zerxes w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 13:09
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 07:34
  3. Zamek maski nie działa
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory