Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: Pojawiajace sie bledy ASR, VDC, Hill Holder

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam mam taki problem ze co omres zimowy pojawiaja mi sie bledy vdc hillholder ebd itd oraz check engine . W okresie letnim zero problemow rok temu to samo bylo ale myslalem ze sie naprawilo a tu znow :/ bledy sie pojawiaja i gasna po kilku km badz na drugi dzien aby za kilka dni znow sie zapalily kontrolki... Akumlator nowy bledy z ecu silnika to p0120 i p0704 a zmodulu abs esp c 1325 .wszystko naraz sie pojawia :/

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Sprawdź akumulator, nawet jak nowy. To są typowe błedy układu start and stop. Spróbuj uruchamiać silnik jak diesla. Włącz zapłon, poczekaj 4 sek, potem rozrusznik i natychmiastowe wyłączenie s&s.
    Powinno zadziałać.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Aku sprawdzany i na 100 % ok a start stop nie posiadam.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Podtrzymuję, to co napisałem, jeśli latem jest OK, a tylko zimą wywala błędy, to najprawdopodobniej jest to akumulator. Jakie masz napięcie przed porannym rozruchem?

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    1.czujnik pedału hamulca i/lub sprzęgła, ,
    2. czyszczenie lub wymiana czujnika/ów abs przy kołach
    3. wymiana pompy hamulcowej na nową
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ja mam te problemy od 3 zim ale nasilaja sie :/ W tamta zime wymienilem akumulator na nowy ale tylko profilaktycznie bo tamten byl ok tak mi stwierdzili przy wymianie. Ladowanie mam 14.3 a na max obciazenie 13.8. Aku mam 55ah500. Ja mysle ze problem jest jeden tylko ktory bo wszystkie bledy zawsze razem sie pojawiaja tak mniej wiecej po przejechaniu 1 km , ale np po skasowaniu tych bledow mozna jezdzic do woli i nic. Dodam tez ze nie zawsze one sa, i nie wazne czy samochod stoi na dworze czy w ocieplonym garazu, tak czy inaczej sa . Ale gdy natchodzi wiosna problem jak reka odjal az dziw :/ moze ktorys kabelek zasniezaly jest albo jakas kostka , nie sztuka wymienic pedal przyspieszenia i sprzegla itd bo jak by byly wadliwe to non stop a nie tylko w zimie. Doradzcie za co sie wziasc po kolei ?? Co i jak sprawdzic? Mam MESa i wlasny garaz wiec moge cos poppprawiac . Z gory dzieki

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukJag Zobacz post
    Akumlator nowy bledy z ecu silnika to p0120 i p0704 a zmodulu abs esp c 1325 .wszystko naraz sie pojawia :/
    P0120 to chyba problem z czujnikiem przepustnicy, a p0704 to chyba sprzęgło. Silnik nie wchodzi w tryb "limp home mode" z powodu przepustnicy? Masz elektryczna przepustnicę? Jaki masz opis do c1325 w MES?
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 28-12-2018 o 11:26

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dzis ponownie wystapil blad check engine ale bez bledu vdc poki co, blad z ecu silnika to P0120 - potencjometr 1 pedalu przyspieszenia. Moze trzeba faktycznie odniego zaczac , wymiana czy moze sprawdzenie kostki przy nim? Przy okazji sprawdzilem wszystkie inne moduly i znalazlem kilka bledow mimo braki ikonki na desce. Bledy z abs, esp to C1221-sterowanie silnika (NCM) i C0074- moment żądany na kierownicy CAN( moduł DST) na module wspomagania blad C100B żądanie ograniczenia momentu NFR oraz C100C moment żądany na kierownicy CAN (DST) . Modul ogolny CAN blad B1067. Co to zabledy?? Pisze ze sporadyczne i jakis brak komunikacji w sieci CAN takie tylko opisy.

    - - - Updated - - -

    Dodatkowo podam napiecia na pedale przyspieszenia . Pozycja pedalu przyspieszenia( przetwornik ) -0.991V , pozycja pedalu przyspieszenia ( przetwornik 2)-0.493V , pozycja przepustnicy-0% . Na luzie bez gazu.Czy tak powinnobyc z tymi napieciami? Silnik to 1.4 16v 78-95Km 2010r.
    Ostatnio edytowane przez LukJag ; 29-12-2018 o 18:54

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukJag Zobacz post
    Dzis ponownie wystapil blad check engine ale bez bledu vdc poki co, blad z ecu silnika to P0120 - potencjometr 1 pedalu przyspieszenia. Moze trzeba faktycznie odniego zaczac , wymiana czy moze sprawdzenie kostki przy nim?
    No mozesz przeczyscic styki przy pedale. Kiedys czytalem, ze komus pomoglo. Nie powidziałeś czy samochod wchodzi w tryb "limp home mode". W tym trybie odcinany jest pedal gazu i przepustnica jest na stale ustawiana na male uchylenie.

    Cytat Napisał LukJag Zobacz post
    Dodatkowo podam napiecia na pedale przyspieszenia . Pozycja pedalu przyspieszenia( przetwornik ) -0.991V , pozycja pedalu przyspieszenia ( przetwornik 2)-0.493V , pozycja przepustnicy-0% . Na luzie bez gazu.Czy tak powinnobyc z tymi napieciami? Silnik to 1.4 16v 78-95Km 2010r.
    Te wartosci wygladaja inaczej niz w mojej G. U mniej wartosci z obu czujnikow pedalu gazu sa zblizone (sa tez zawsze dodatnie, ale to moze byc roznica modelu), wiec to moze byc problem. Ecu powinien wlaczyc tryb awaryjny jak zobaczy rozbieznosc miedzy tymi dwoma czujnikami. Dobrze by było porównać z kimś kto też ma Mito. Dziwne jest tez, ze przepustnica jest na 0%, bo przecież by silnik zgasł bez powietrza.
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 29-12-2018 o 20:41

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Tam nie ma minusow tylko kreseczka a ten tryb co mowisz to nie mam pojecia czy wchodzi bo jedzie dalej tak samo zero roznicy, po za tym ten blad od czujnika pedalu gazu sam znika po czasie. Jedyne co nie dziala w tedy to DNA tzn dziala tryb N poki swieci check. Jak by ktos mogl porownac te dane z czujnika pedalu czy ma takie same wartosci, silnik 90'C na luzie bez wciskania gazu.A przepustnica chyba tak ma byc dopiero jak sie gazu dodaje to sie otwiera wlasnie bylem w drodze 60 km ulewa straszna probowalem i ostro jechac i wolno na D na N na A i nawet chwile na parkingu w poslizg wprowadzic i zero bledow bo sprawdzalem zadnej reguly w tym moim Miciaku z tymi bledami, jesli wymiana pedalu gazu i lub przepustnicy nic nie da to juz tylko wiosna i lato wyleczy problemy az do nastepnej zimy heh

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  3. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59
  4. [159] Awaria ABS,HILL HOLDER,ASR,VDC
    Utworzone przez przemulus3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 19:50
  5. [159] awaria hill holder...
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory