Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Temat: Klimatyzacja - pierwsze problemy

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    a czy sprawdzasz na włączonym wentylatorze w kabinie bo jeśłi nie to nie testuj jej w ten sposób zbyt długo. sprawdź kostkę w presostacie a masz go chyba na osuszaczu, jeśli masz schemat to zewrzyj na nim styki i zobacz czy opali jeśli tak to albo jest uszkodzony albo źle wkręcony i nie odczytuje dobrze ciśnienia
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Podłączyłem kompa i zero błędów.

    Wentylator w kabinie kręci po włączeniu klimy automatycznie. Zwarłbym styki tylko nie wiem jakie a nie chcę czegos zfajczyć a kostki na presostacie w ogóle nie ruszałem, ona była wkręcona już w osuszacz.

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    próbowałeś załączyć sprężarkę z kompa? masz schemat elektryczny od swojej klimy?
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    Rurka nie powinna się szronić! Cienka rurka powinna być nawet gorąca a na rurze niskiego ciśnienia czyli tyj grubej powinna być temp. 6-8 stopni. Jeśli Ci się szroni to jest za mało czynnika dlatego klima nie chce wystartowac. Presostat na to nie pozwala, tak jak mówi Czarek. Presostat jest w osuszaczu albo na rurze gdzieś na wysokości zbiorniczka wyrównawczego. Mówiąc jednak że jesteś świeżo po uzupełnieniu czynnika stawiałbym na jego awariie.
    Ostatnio edytowane przez Fistasz ; 27-05-2012 o 08:30

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Zaraz będzie filmik na YT. Był malutki wyciek czynnika z grubej rurki, jest już załatany specjalną masą do łatania aluminium, ale mimo to klima nie odpala normalnie.


    http://www.youtube.com/watch?v=Dl-6p...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez ArturR_1975 ; 27-05-2012 o 09:10

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    rurki aluminiowe się spawa a nie zalewa jakaś masą bo i tak ciśnienie ją rozszczelni. masz coś źle zrobione z elektryką bo u mnie jak włączysz wentylator na zero to wyłącza się klima i otwiera się obieg wewnętrzny, i nie idzie włączyć klimy, testuj klimę na włączony wentylatorze kabiny bo narobisz sobie więcej problemów. obstawiam że takie łatanie wycieku jest powodem że ci nie działa klima bo ucieka ci czynnik i albo tą rurkę wymienisz lub dasz ją do pospawania. i później niech ci dobrze sprawdzą szczelność azotem. przeglądałem twój tost odnośnie montażu i gratuluje ale mam takie pytanko czy wymieniałeś olej w sprężarce lub chociaż sprawdzałeś ile go tam jest?
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    U mnie jak włączę klimę, pokrętło jest na 0 i dmucha lekko.

    Kiedy mi nabijali klimę to też wymianiali olej, przynajmniej tak mi mówili.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    No to problem rozwiązany. Kolega miał nieszczelność. Masa tego oczywiście nie zalepi. Tylko spawanie albo wymiana na nowy. Czarek możesz mi powiedzieć jaki olej powinien trafić do sprężarki i w jakiej ilości?

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    artur a powiedzieli ci w jaki sposób to zrobili bo olej można wymienić tylko przez zdemontowanie sprężarki i nalanie nowego. nie dajcie się zwieść że po odessaniu przez maszyne 30ml to tylko tyle mieliście w układzie bo to jest ilość oddzielona z czynnika który odessali z układu. olej do roku 2001 to sp20 130ml a po 2001 to sp10 145ml ja korzystam z takich różnych danych które ktoś zebrał z autodaty w tym linku http://wollers.pl/daneklima/alfaromeo.htm
    artur jeśli to oni ci zaklejali tą rurkę i napełniali to wróć do nich i niech naprawiają na gwarancji bo są tego winni a jeśli się nie znają to niech się tym zajmują bo tylko rynek psują.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    NO to teraz wiem ile mam mieć czynnika w układzie. Rok temu dobijałem tylko patrząc na ciśnienie.

Podobne wątki

  1. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  2. Pierwsze spotkanie z LPG w 156 1,8 TS
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 14:02
  3. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory