Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: co to za wtyczka

  1. #1
    marcin19jtd
    Gość

    Domyślnie co to za wtyczka

    podczas grzebania pod maska w mojej alfie odłączyła mi się jakaś wtyczka i teraz nie mam pojęcia gdzie ją podłączyć. nie widzę żadnej wolnej wtyczki. w załączniku fotka zadanego obiektu mojego problemu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1338136923989.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	57553  

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    raczej nic sie nie wypieło bo to na 99% wtyczka od spryskiwaczy reflektorów, no chyba ze masz spryskiwacze fabryczne to musisz poszukać pompki
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar t.o.mek
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Trzciana, Tarnow, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV Rosso, Opel Vectra C 1.9 JTD 16V 150km 315NM
    Postów
    117

    Domyślnie

    Wygląda mi to na wtyczkę od czujnika temperatury, tylko nie tego w termostacie lecz drugiego wkręconego do głowicy za termostatem. W moim przypadku ten czujnik miał niebieską obwódkę.
    Fiat 126p --> Alfa Romeo 145 QV Nero --> Opel Vectra C GTS + Alfa Romeo 145 QV Rosso

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaradek146 Zobacz post
    raczej nic sie nie wypieło bo to na 99% wtyczka od spryskiwaczy reflektorów
    Również skłaniałbym się ku tej opcji jednak zanim wydamy końcowy wyrok kolega marcin19jtd powinien dokładnie określić gdzie w komorze silnika ową wtyczkę znalazł - po prawej czy po lewej stronie patrząc z punktu widzenia kierowcy ? Jeżeli z prawej to na 100% jest to wtyczka od spryskiwaczy reflektorów jeżeli z lewej może być to czujnik temperatury i raczej nic innego
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  5. #5
    marcin19jtd
    Gość

    Domyślnie

    nono dobrze mówisz kolego aquarius01 prawdopodobnie od czujnika temperatury, gdyż nie działa mi wskaźnik na cyferblacie. na fotce widać chyba że to od lewej strony gdyż w tle jest np. wysprzęglik. to w którym miejscu podłącza się tą wtyczkę?? może jakaś podpowiedz słowna gdzie co i jak?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Jeżeli jeswt to czujnika od wskaźnika na desce to jest on wkręcony bezpośrednio w blok silnika zaraz za termostatem, który jest przykręcony z zewej strony silnika zaraz obok akumulatora. Trudno pomylić go z czymkolwiek innym choćby przez samą wtyczkę. Co do zdjęcia... dla Ciebie to oczywiste bo Ty robiłeś to zdjęcie a jak widać znakomita większość z nas nie potrafiła zidentyfikować jego położenia i stąd nasze pyytania. Następnym razem zrób foktę z większą ilościią szczegołów to faktycznie będzie pomocna
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  7. #7
    marcin19jtd
    Gość

    Domyślnie

    a drodzy panowie dzisiaj wynikł inny problem. miałem odłączony silnik krokowy gdyż przez niego falowały mi obroty i silnik gasł. po wyczyszczeniu i odpaleniu auta obroty przez chwile falowały ale ten stan się ustabilizował i zaczeła na obrotach biegu jałowego zapalać się kontrolka braku cisnienia oleju. po kdodaniu gazu gansie i zapala sie znowu gdy obroty opadaja. po odłączeniu silnika krokowego nawet gdy obroty spadna poniżej minimalnych biegu jałowego kontolka się nie zapala.
    co to może być lub ozaczać?
    olej wlany 10W40 GM(przez mechaniora)
    145 z "97 najechane 204tys. km.
    stan oleju - na połowie wskaźnika

  8. #8
    marcin19jtd
    Gość

    Domyślnie

    no i sie okazało co było powodem zapalajcego sie cisnienia oleju. w niedziele przy wjezdzaniu do garazu przekreciło panewke boczna podpory wału. ile może kosztować wymiana silnika a ile remont?>

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin19jtd Zobacz post
    no i sie okazało co było powodem zapalajcego sie cisnienia oleju. w niedziele przy wjezdzaniu do garazu przekreciło panewke boczna podpory wału. ile może kosztować wymiana silnika a ile remont?>
    Masz nauczkę. Jeśli zapala ci się kontrolka ciśnienia oleju to trzeba reagować natychmiast, a nie z tym jeździć. Jeśli chcesz zrobić remont silnika to koszt kilku tysięcy, ale masz w tedy pewność, że silnik jest jak nowy. Używany silnik to od około 1500-2500zł.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin19jtd Zobacz post
    stan oleju - na połowie wskaźnika
    Jak na TS'a to trochę za mało - zawsze trzymaj stan zdrowo powyżej połowy jak nie w okolicy poziomu maksymalnego.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Podobne wątki

  1. co to za wtyczka 2.5 V6 24V??
    Utworzone przez pawelk689 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:27
  2. Co to za wtyczka?
    Utworzone przez dipisi w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 16:54
  3. Co to za wtyczka? 156 1.9 16V FL
    Utworzone przez pawciu87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 17:08
  4. Co to za wtyczka?
    Utworzone przez gontek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 07:45
  5. Co to za wtyczka??
    Utworzone przez klepus166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 14:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory