Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Sterowanie centralnym

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie Sterowanie centralnym

    Czy ktoś już dokładał sterowanie z pilota do fabrycznego CZ

    http://allegro.pl/sterownik-zamka-al...382201617.html

    czy taki zestawik wygląda przyzwoicie ?? i da radę.

    i powstaje pytanie, wpinać sie pod kostkę sterującą zamkiem w skrzynce bezpieczników, czy gdzieś będzie jakieś fabrycznie zaprojektowane miejsce do podpięcia się.
    ogólnie kumam mechanikę i elektrykę, dokładałem już pilota do CZ w Uno więc jakieś pojęcie mam, tylko szukam podpowiedzi gdzie najlepiej się powpinać w wiązkę aby było to schludne i spełniało swoją rolę.
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Spójrz tutaj http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/9535-zainstalowac_sterownik_centralnego_zamka_alfa_rome o_145_a.html

    kable biały i niebiesko-biały, w środkowym rzędzie bo obu stronach kostki. Kup jakieś konektorki zaciskowe i będzie łatwo i przyjemnie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    przedmiot z aukcji wygląda świetnie. ja mam jakiś no-name i tak na 'odwal się' zrobione jakoś przy bezpiecznikach ale jedyny plus tego to gigantyczny zasięg bo prawie do 100m
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Mam sterownik ze scyzorykami, i dodatkowym kanałem na bagażnik. Piloty są kiepsko wykonane, to samo tyczy się sterownika, jednak od kilku miesięcy wszystko działa bez zarzutu.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    przedmiot z aukcji wygląda świetnie. ja mam jakiś no-name i tak na 'odwal się' zrobione jakoś przy bezpiecznikach ale jedyny plus tego to gigantyczny zasięg bo prawie do 100m
    To raczej minus dla mnie.Po co zasięg 100m wolę jak ma 2m wtedy przez przypadek raczej auta nie otworze.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie

    ja do uno miałem scyzoryki, i wiem ze jeśli to nie jest fabryka to się szybko zużywają

    i szukam takich bardziej metalowych
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianBAD Zobacz post
    czy taki zestawik wygląda przyzwoicie ?? i da radę.
    Każdy sterownik CZ, gdzie sterowanie odbywa się poprzez masę będzie działał bez problemu. Jak chcesz mieś święty spokój kup coś porządnego i nie sugeruj się pseudo dedykowanym rozwiązaniom bo one nie są żadnym remedium na ewentualne problemu a dołożenie naklejki z logo nie warte jest dopłacania 20 zł. Rozejrzyj się za produktem odpowiedniej jakości - choćby Firmy AMT a będziesz miał święty spokój. Całość montuj tak aby był jak najlepsze dojście w razie serwisu oraz tak aby jego wymontowanie nie wiązało się z druciarstwem
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie

    odnośnie zestawu to wiem że w większości jest to samo

    ale zastanawiam się czy ąlfa przewidziała takie dokładanie sterowania pilotem, i jest gdzieś możliwość bezinwazyjnego wpięcia się kablami, w UNO z 95 z fabrycznym cz była kostka w która wpiąłem kable z sygnałami zamknij/otwórz i było po sprawie. szukam właśnie takiego czegoś w alfie
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianBAD Zobacz post
    szukam właśnie takiego czegoś w alfie
    A zadałeś sobie choć trochę trudu i przestudiowałeś schematy elektryczne swojego auta ? Są dostępne na forum i wiadomo co i gdzie się znajduje. Dowiedziałbyś się, że cały automat CZ znajduje się w skrzynce bezpieczników i można go wypiąć jak każdy przekaźnik. Swego czasu na allegro był automat wyposażony dodatkowo w sterowanie pilotem i modyfikacja polegała na wypięciu starego i wpięciu nowego sterownika i sterowanie z pilota działało od strzału - dawno już tego automatu na allegro nie widziałem a pasował on jedynie do skrzynki bezpiecznikowej typu C, więc nie był uniwersalny w przypadku wszystkich 145. Było nie było to miejsce wpięcia tego automatu w skrzynce bezpiecznikowej jest chyba najbardziej optymalnym miejscem do wpięcia się z przewodami od sterownika. Drugie to przewody w kanale w progu kierowcy i schowanie sterownika pod tapicerką na lewym przednim nadkolu. Miejsca takiego jak w UNO w 145 nie ma
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    A zadałeś sobie choć trochę trudu i przestudiowałeś schematy elektryczne swojego auta ? Są dostępne na forum i wiadomo co i gdzie się znajduje. Dowiedziałbyś się, że cały automat CZ znajduje się w skrzynce bezpieczników i można go wypiąć jak każdy przekaźnik. Swego czasu na allegro był automat wyposażony dodatkowo w sterowanie pilotem i modyfikacja polegała na wypięciu starego i wpięciu nowego sterownika i sterowanie z pilota działało od strzału
    to że całe cz to szara kostka wśród bezpieczników to wiem
    a miejsce wpięcia się znalazłem przyzwoite, mianowicie kostkę która łączy wiązkę z drzwi z reszta kabli w aucie.
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

Podobne wątki

  1. Sterowanie zamkiem centralnym - problem.
    Utworzone przez veet w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 14:58
  2. Sterowanie centralnym z pilota - gdzie szukać?
    Utworzone przez michals_88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 21:55
  3. [156] Sterowanie centralnym z pilota
    Utworzone przez Arturp w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 13:05
  4. [155] Sterowanie centralnym zamkiem
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 09:24
  5. Sterowanie centralnym zamkiem
    Utworzone przez Ostaf w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory