Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [166] 2.0TS - Nowy uzytkownik i nowy zakup

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie [166] 2.0TS - Nowy uzytkownik i nowy zakup

    Witam,


    Chcialem sie przywitac ze wszystkimi w zwiazku z moim nowym zakupem. Wiec moze napisze co i jak i gdzie


    Odrazu mowie ze nie mieszkam w PL a w Dublinie Dwa dni temu kupilem swoja pierwsza Alfe i odrazu 166 2001 rocznik 2.0TS, wersji wyposazenia nie znam Ponizej mozna zobaczyc zdjecia oczywiscie.


    Do tej pory jezdzilem Mondeo ST200 jako ze bylo to moje marzenie z dziecinstwa ale sytucja sie zmienila i Mondeo po 4 latach poszlo do 'zyda'


    Generlanie rzecz biorac to kupilem alfe bo nadarzyla sie okazja i z drugiej strony lubie samochody niespotykane. Wiem ze nie bedzie takiego drugiego na swiatlach, a uwierzcie mi tutaj w Dublinie o to nie ciezko. Porsche, Ferrari, Bentley ( na tego to juz nie moge patrzec ) to codziennosc. Alfa natomiast, a szczegolnie 166 to niezly rarytasik bo 156, 159 czy 147 tez jest od groma. Dlatego tez kupilem wczesniej mondeo ST200 Kombi ( jedyne w Irlandii ! ) No ale bylo minelo.


    Trche o samochodzie;


    Silnik: 2.0TS - V6 odpadaja bo Irlandia to specyficzny kraj i koszt podatku drogowego przekraczal by wartosc samochodu! nie mowiac o ubezpieczeniu. Zeby troche przyblizyc kwoty to 2.5 silnik roczny podatek 1200e 3.0 1500e fajnie nie ?! Ubezpieczenie to kolejne tyle, jesli znajdzie sie ktos kto ubezpieczy takie auto bo 2.5 to tutaj juz auto 'sportowe' Mimo ze mam prawko 12 lat full znizek i jestem instruktorem w PL i IRL Przerabialem ten temal z ST200, mam dosc. Wiec jest 2.0TS i tylko 650e rocznie


    Wyposazenie: nie mam pojecia jaka to wersja. Jest dosc malo elektryki co mnie poniekad cieszy. Jest skora ( czarna z jasnymi wstawkami ) , jest zmieniarka i inne duperele. Brak GPS, telefonu, elektrycznych siedzien. Brak GPSa i tel akurat mnie nie martwi a nawet cieszy bo wiecej i tak potrafi moj telefon ale na w roku 2001 moglo to robic wrazenie. Jedyne czego mi brakuje to wejscia AUX.


    Fele i opony: Jak na zdjeciach. 16stki. Fele po renowacji widac bo sa za ladne pomalowane. Opony, kazda inna ale to z czasem sie zmieni, bieznik ok wiec smigam


    Stan samochodu: Przebiej 130000 mil oczywscie Troche przyrysowany od strony pasazera ( kierowcy w Polsce nic szczegolnego. Zderzak do malowania bo ktos sprejem potraktowal. Mechanicznie raczej okej, lekkie jakies stuki w zawieszeniu ale moze mi sie zdaje. Wydech wisi na jednym zaczepie, 5 min roboty wiec pelen luz. Nawazniejszy srodek oczywscie ( bo tam spedzam najwiecej czasu ) Jak na taki przebieg to srodek jest w stanie idealnym, bylem w szoku jak to zobaczylem. Czarna skora idealnie jak dla mnie, jasny srodek wygladalaby ciagle brudny wiec nawet jestem zadowolony. Do wymiany za jakis czas tarcze i klocki. Te stuki w zawieszeniu tez sobie obejrze, a tak naprawde to juz zagladalem i jestem pod wrazeniem skomplikowania zawieszenia, troche sie przerazilem. Zona sie smieje ze teraz bede zamiast pod Fordem to pod Alfa lezal cale dnie




    Moja opinia o samochodzie:


    Na poczatku nie bylem jakos szczegolnie zafacynowany. Szczegolnie zawieszeniem, przyzwyczailem sie do twardego z Opla Corsy D, w sumie to mam dwie, a juz napewno nie takie jak w Mondeo ST200. Chwile pojedzilem i sie przekonalem, nawet niezle sie trzyma drogi ale jak dla mnie dalej za miekko. Sterowanie jest calkiem niezle, mniej bezposrednie niz w ST200 ale zaskakujaco dobrze trzyma sie drogi. Mysle ze musze sie przyzwyczaic.


    Jesli chodzi o srodek to jestem zaskoczony, smiem twierdzic ze nie odstaje od BMW czy Audi ( ktorych niecierpie szczrze mowiac ) Jakosc bardzo dobra, spasowanie elementow srednie ale nic nie trzeszczy i nie piszczy. Jedyne zastrzezenia mam do foteli, te w ST200 Recaro byly wgodniejsze i lepiej trzymaly na boki.


    Dynamika:No tutaj to czuc zmiane z V6 i 50koni mniej. Ale bez przesady, jak niektorzy pisza. Auto jest dynamicze i jedzie na kazdym biegu oczywiscie od 3tys. Zreszta w IRL warunki sa troche inne do jazdy. 150 kucy wystarczy zeby czasem zaszalec a do reszty nie ma co startowac bo raz ze nikt tutaj sie nie sciga po ulicach, a dwa ze i tak spora czesc osob jedzi naprawde mocnymi autami wiec do nich nawet nie bede startowal. Juz nie mowiac o tym ze jak sie tutaj przekroczy predkosc o 50km dopuszczalnej to odrazu leci sie za kraty na pare godzin, potem sad i jak nie masz na prawnika to 2 lata bez prawka gwarantowane. Nie mowiac o ubezpieczeniu ktore skacze z 1000e rocznie do 3000e wiec albo ciagle patrzysz sie we wsteczne lusterko albo na luzie jedziesz sobie i nie martwisz sie o nic


    Spalanie: W trasie na autostradzie, srednia predkosc 100km/h czyli powoli, na 6 biegu - 6.5l no to ja rozumiem! Spala tyle co moje Corsy 1.2! a Mondeo St200 to min 10l ! a w miescie ponizej 15l nie schodzilem ! Alfa w miescie to okolo 9l na 100, wiec jestem zaskoczony niesamowicie !


    Na koniec CENA !


    Zgadnijcie za ile ja kupilem 1250e HA! Toz to jakis zart patrzac na ceny tych samochodow w Polsce. Ale tutaj po tyle one chodza za 4000e mozna miec 2004 po lifcie. Mlodszych nie widzialem bo chyba w 2006 roku przestali je sprzedawac w UK i Irlandi. Oczywscie igly sztuki z 2001 v6 3.0 sa po 2500 ale stoja w komisach po 2 lata




    Podsumowujac: Jestem mile zaskoczony Alfa, to naprawde kawal dobrej fury. Pare uwag na temat zawiezenia, moze troche malo bezposrednie w prowadzeniu no i te kanapowe fotele, mi nie koniecznie pasuja. Cale reszta jest super a szczegolnie jej wyglad i to ze prawie nikt tutaj tymi Alfami nie jezdzi.




    Fotki:


    http://www.fifthgear.ie/alfa/a1.JPG
    http://www.fifthgear.ie/alfa/a2.JPG
    http://www.fifthgear.ie/alfa/a3.jpg
    http://www.fifthgear.ie/alfa/a4.jpg


    Pozdrawiam
    Michal

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    ... ciekawie witaj
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar madmax-y
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    AR166 2,0TS.;HS VT600;AR 145 1.4 Bx Była
    Postów
    569

    Domyślnie

    Witaj w gronie alfaholików . Świetny zakup prawie jak moja tylko kiera po innej stronie
    zazdroszczę Ci skóry u mnie tego szczegółu niestety brak /może kiedyś będzie/
    Pozdrawiam i życzę przyjemności z jazdy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Witamy kolegę z zagraniczną Alfą Romeo 166 Posiadasz bardzo ładny egzemplarz i świetnie opisałeś wasze pierwsze spotkanie oraz Twoje wrażenia Duży plus za to.

    Jeżeli zaś chodzi o wnętrze,wygląda dobrze,ale zastanawiają mnie jasne akcenty : Jasny podłokietnik,boczki...Wydawało mi się,że w 166 boki były w kolorze siedzeń,podłokietnik także...Może wersja na UK i IRL była inna(?).

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    Witamy kolegę z zagraniczną Alfą Romeo 166 Posiadasz bardzo ładny egzemplarz i świetnie opisałeś wasze pierwsze spotkanie oraz Twoje wrażenia Duży plus za to.

    Jeżeli zaś chodzi o wnętrze,wygląda dobrze,ale zastanawiają mnie jasne akcenty : Jasny podłokietnik,boczki...Wydawało mi się,że w 166 boki były w kolorze siedzeń,podłokietnik także...Może wersja na UK i IRL była inna(?).
    Dzieki Nie jest taka ladna, drugi bok jest przytarty dlatego nie ma fotek hehe ale nic szczegolnego.

    Jesli chodzi o tapicerke to sam juz nie wiem. Calkiem mozliwe ze ktos dolozyl alby wymienil fotele bo sa w idealnym stanie jak na przebieg 214tys. Szczerze mowiac mi to nie przeszkadza i calkiem ladnie sie kompunuje. Te jasne akcenty dodaja troche zycia w srodk

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał FifthGear Zobacz post
    Dzieki Nie jest taka ladna, drugi bok jest przytarty dlatego nie ma fotek hehe ale nic szczegolnego.

    Jesli chodzi o tapicerke to sam juz nie wiem. Calkiem mozliwe ze ktos dolozyl alby wymienil fotele bo sa w idealnym stanie jak na przebieg 214tys. Szczerze mowiac mi to nie przeszkadza i calkiem ladnie sie kompunuje. Te jasne akcenty dodaja troche zycia w srodk
    Przetarciami się nie przejmuj...Moja też jest porysowana,ma podniszczony klar i wgniotki. To tylko auto i aż auto...Jak się zarobi więcej,to się odmaluje.

    Nasza Alfa Romeo 166 2.5V6 24V '00 Nero Volcano -bez LPG

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Maly Update jesli choodzi o moja Alfe. Jak widac prawie zamontowany Zender ( oryginalny ) brakuje przedniego zderzaka ( musze troche podmalowac przetarcia zanim zaloze ) i spojlera na klape ( musze kupic od DS Auto ) Mam juz sprezyny wiec bedzie tez gleba, ale najpierw musze pozbierac kase bo juz troche wpakowalem i mi sie fundusze skonczyly

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-ats-sm.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	1.03 MB
ID:	62937

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Witam powoli powoli i będzie wszystko zrobione
    Pozdrawiam.


Podobne wątki

  1. [GTV] Nowy zakup - moja 3.0 GTV
    Utworzone przez DarekK w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 02:29
  2. Nowy-stary uzytkownik
    Utworzone przez slawek2904 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:10
  3. nowy zakup i co dalej?
    Utworzone przez bugan3 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 20:26
  4. Nowy zakup 156 i problemy
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 16:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory