Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Rozwalony blok, olej wyciekł-kto ma posprzątać??

  1. #31
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    IMO tak jak kolega Magik napisał. Działanie nie zamierzone to dlaczego mają Cię obciążać kosztami? Poza tym płacimy podatki, vaty, sraty więc uważam, że straż powinna postrzątać a policja nie szukać na siłę "winowajcy" bo raczej nikt specjalnie nie rozwala miski olejowej lub życzy sobie aby korbowód wyszedł bokiem.

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał fire998 Zobacz post
    czyli teraz twierdzisz że ci co jeżdżą ciut nowszymi autami nie uczciwie je nabili ... no nie źle ! nie będę więcej twojej wypowiedzi komentował(bo nie mam czasu żeby takie pierdasy czytać)
    ps. jeżeli targają tobą żale to wyżal się wątek znajdziesz na forum !!!
    ps' pisz o konkretach i poradach a nie jak to jest ciężko w tym kraju, to nie te forum !
    Nic nie twierdzę, bo czasami ktoś coś wygra, zostanie obdarowany w postępowaniu spadkowym lub ciężką pracą dochodzi do czegoś, jednak odbywa się to drogą wielu wyrzeczeń. Specjalnie tak napisałem - chciałem zobaczyć, czy Cię to ruszy Kolego i chyba ruszyło? Twierdzę tylko, że uczciwi ludzie mają ciężko w tym kraju. Co do wątku, który nadmieniłeś - wyżal się tam na mnie, uwierz mi, że będzie Ci lżej. Fachowe informacje, których udzieliłeś z zakresu usuwania plam, moim zdaniem bardziej przydadzą się komuś, kto na swojej posesji coś narozrabiał.

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Odrobina uczciwości nakazywałaby zając się problemem, którego jest się powodem. Fajnie żyje się w przeświadczeniu, że jest się jedynym sprawiedliwym ale takie właśnie sytuacje to ładnie weryfikują. Podstawowym działaniem jest zabezpieczenie w miarę możliwości miejsca wycieku a następnie wezwanie straży pożarnej z informacją o zdarzeniu. Jeśli przyjdzie za akcję zapłacić - trudno - trzeba ponieść konsekwencje. Nie wiem czy mógłbyś spać ze świadomością, że w takiej sytuacji sypnąłeś piaskiem (który przy drogach występuje rzadziej niż stacje benzynowe) a raczej ziemią i po tym jak auta ją rozjeździły ktoś wpada w poślizg, idzie na czołowe zderzenie i ginie przez Twoją nieodpowiedzialność.
    Co do Twojej wypowiedzi Kolego - napisałem, że zostałem wychowany na uczciwego człowieka a nie, że jestem uczciwy Ponieważ zostały we mnie jeszcze jakieś resztki przyzwoitości, doradziłem Koledze, aby przysypał to piaskiem i poprosił kogoś ze znajomych o telefon do stosownych organów - CZEGO CHYBA NIE DOCZYTAŁEŚ? Niestety kraj w którym się wychowałem i obecnie jeszcze mieszkam wymusza na mnie takie a nie inne postępowanie - po prostu przystosowuję się do otoczenia. Dzieje się tak dlatego, że padłem kiedyś ofiarą pewnych zaniedbań i absolutnie nikt oprócz najbliższych się tym nie przejął. Mało tego zostałem jeszcze za to ukarany :/

    Cytat Napisał nebeu Zobacz post
    ...Poza tym płacimy podatki, vaty, sraty więc uważam, że straż powinna postrzątać a policja nie szukać na siłę "winowajcy" bo raczej nikt specjalnie nie rozwala miski olejowej lub życzy sobie aby korbowód wyszedł bokiem.
    Popieram Kolego - jesteśmy tak obciążeni różnymi złodziejskimi podatkami, że w przypadku niezamierzonego działania tego typu zagrożenia powinny być natychmiast usuwane przez stosowne organy.
    Ostatnio edytowane przez as ; 25-06-2012 o 10:50
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że forum jest do wymiany informacji.
    Ale koledzy, nie popadajmy w paranoje.
    Fire998 - po samym nicku widać, że jesteś Strażakiem, więc uraziły Cię słowa as'a.
    Jednak ujął on - w nieodpowiednich co prawda słowach ale jednak - pewien zakres obowiązków, które przypisuje się Straży Pożarnej. Tak samo Strażacy ściągają z drzew zabłąkane kocurki względnie kotki - zapewne TYLKO i wyłącznie dlatego, że mają do tego najlepszy i odpowiedni sprzęt. Nie ma co się urażać na "asową" społeczną świadomość zakresu obowiązków Strażaka, a raczej na formę i sposób wypowiedzi.
    Bezsensowna wymiana zdań doprowadzi tylko do tego, że wątkiem zainteresuje się mod.
    Umówcie się, dajcie sobie po razie a potem idźcie na wódkę.

    Co do głównego tematu - tak jak pisałem wcześniej. Przedstawiam Wam temat z autopsji. Mnie się to zdarzyło, była Straż, Policja i żadnych kosztów nie poniosłem. Ktoś wspomniał jeszcze o szukaniu "winnych". No ja też przyznałem się Policji to tego czynu Winny musi być
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    A jak z ubezpieczeniami OC lub AC w takich przypadkach? Przecież to zdarzenie losowe, komunikacyjne, tak jak wjechanie komuś w 4 litery?

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia straż pożarna nigdy nikogo nie obciąży kosztami akcji nawet w przypadku nie uzasadnionego wezwania . bo gdyby tak było to nikt do straży by nie dzwonił z obawy przed odpowiedzialnością . no i po to straż jest aby pomagać obywatelom w takich sytuacjach po to została powołana 20 lat temu i dzięki temu cieszy się największym zaufaniem publicznym . a ty kolego AS jeśli chcesz porżnąć w karty to zapraszam może wtedy zobaczysz za co bierzemy więcej kasy niż ten biedny robotnik z systemu czterobrygadowego . może byś się zdziwił i powiedział że to za mało pozdrawiam

  6. #36
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Co do obciążania kosztami, jeśli masz rację, to po co niebiescy usiłowali szukać potencjalnego sprawcę? Podoba mi się Twoje podejście do sprawy - jest bardziej życiowe niż Twojego kolegi po fachu. Jednak z całym szacunkiem - jeśli w straży byłoby tak ciężko to nie pchało by się tam tyle ludu do pracy. Jeżeli jest tak źle i tak trudno, to zawsze można zmienić pracę. Wychodzę z założenia - nic na siłę. Mam kilku znajomych i w straży i we wojsku i nawet w policji i trochę znam temat, ale mniejsza z tym, niech Ci będzie - nie mam zamiaru się z nikim kłócić :/
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    tak jest kolego masz racje . bo ci co się pchają to nie zawsze po to aby ciężko służyć ale po to aby nabyć szybciej prawo do wcześniejszej emerytury . no ale od przyszłego roku koniec z tym . no i każdy powinien robić to co lubi a takich nie raz brakuje ludzi z zapałem pozdro

Podobne wątki

  1. Julka - rozwalony tylni zderzak
    Utworzone przez Monika Skwa w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 17:05
  2. [Giulietta] Przebieg 720 km - wyciekł olej!
    Utworzone przez matrix_blue w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 20:59
  3. [146] Wyciekł płyn od wspomagania
    Utworzone przez pumaxl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 20:34
  4. [156] wyciekł cały olej po uderzeniu podwioziem
    Utworzone przez soniak89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 19:09
  5. [145] Rozwalony przedni zderzak
    Utworzone przez wamax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 14:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory