Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Rozkodowane radio.

  1. #1
    kamil787
    Gość

    Domyślnie Rozkodowane radio.

    Pytanie: czy istnieje taka mozliwosc, ze po odlaczeniu akumulatora i po ponownym podpieciu, radio zostanie rozkodowane, i konieczne bedzie wprowadzanie kodu w celu uruchomienia radia??? Skad wziac kod jesli go nie posiadam???

  2. #2
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Jasna sprawa że trzeba wbić kod na nowo po rozłączeniu akumulatora. Tak samo po podłączeniu trzeba odpalić auto i niech sobie chodzi przez 10-15 minut i nie można nic robić wtedy gazować itd ... nazywa się to adaptacja. Co do kodów, skoro ich nie masz to musisz iść do salonu Fiata po duplikat który kosztuje coś koło 50-100zł o ile dobrze pamiętam, musisz mieć przy sobie nr nadwozia VIN który masz w dowodzie rejestracyjnym, po tym numerze powinni Ci sprowadzić duplikaty kart kodów z Włoch tylko że poczekasz sobie z 2-3tyg.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit
    Co do kodów, skoro ich nie masz to musisz iść do salonu Fiata po duplikat który kosztuje coś koło 50-100zł o ile dobrze pamiętam, musisz mieć przy sobie nr nadwozia VIN który masz w dowodzie rejestracyjnym, po tym numerze powinni Ci sprowadzić duplikaty kart kodów z Włoch tylko że poczekasz sobie z 2-3tyg.
    Nieprawda. Nie do końca. Po pierwsze poszukaj na spokojnie kartki formatu karty kredytowej, może masz gdzieś w papierach samochodu na niej jest 4-ro cyfrowy kod ICS lub na instrukcji ktoś napisał długopisem ten kod (często tak ludzie robili, szukaj 4-rech cyferek), bo tego potrzebujesz.
    Jeżeli rzeczywiście nigdzie nie masz tego kodu to masz kłopot. Aby uzyskać ten kod musisz podejść do ASO Alfa Romeo i podać im nr seryjny ICS'a, który jest z boku lub z tyłu całego urządzenia. Należy je wymontować z konsoli centralnej, spisać numerek i zamontować ponownie. W ASO montaż/demontaż koło 100zł, zamówienie kodu ICS powyżej 400zł. Więc nie tak tanio jak Spirit twierdzi. Czas oczekiwania 3 tygodnie.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #4
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Fakt, nie sprawdziłem do jakiego modelu auta to ma być

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    W ASO montaż/demontaż koło 100zł, zamówienie kodu ICS powyżej 400zł. Więc nie tak tanio jak Spirit twierdzi. Czas oczekiwania 3 tygodnie.
    :shock:
    W POL-CARze w Poznaniu ta operacja kosztuje 70 zł i numer podaja Ci po 15 min.
    Jeśli chcesz mieć orginalna kartę to faktycznie musisz czekać 2-3 tyg.

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    W POL-CARze w Poznaniu ta operacja kosztuje 70 zł i numer podaja Ci po 15 min.
    Jeśli chcesz mieć orginalna kartę to faktycznie musisz czekać 2-3 tyg.
    Co mogę powiedzieć... Opole to drogie miasto. Pewnie zależy od ASO. Ale ceny, które podałem są zgodne z tym co płacili inni posiadacze 166'tek z tym problemem. Bo kiedyś sprawdzałem czy się nie da jakoś taniej.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    o.rydzyk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil787 Zobacz post
    Skad wziac kod jesli go nie posiadam???
    sprawa jest (jak to mowia ścisłowcy) trywialna.

    jedyne co potrzebujesz to 2 numery ktore znajduja sie na obudowie radia - w tym celu demontujesz radio, zabierasz je do domu (cala operacja jest tak szybka ze prawdopodobnie nie zdarzyc kawy wypic a juz kody bedziesz mial).
    nastepnie wchodzisz na stronke http://www.radio-code.lt/radio-alfa-romeo/1
    tam szukasz swojego modelu radia - sprawe ulatwiaja zalaczone zdjecia.
    nastepnie postepujesz wedlug instrukcji i sprawa zalatwiona.

    mnie pomoglo

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    W Zamościu za 40 zł rozkodowują radio.

    Mi ostatnio po odpięciu akumulatora pokazało się CODE, ale mam oryginalną kartę z kodem, wklepałem i jest..


  9. #9
    o.rydzyk
    Gość

    Domyślnie

    karta z kodem piekna rzecz ;D ja niestety musialem kombinowac.
    tylko nie dzialaja mi 3 przyciski po prawej stronie kierownicy (<<, >> oraz SRC ) musze sciagnac airbag z kiery i sprawdzic co jest nie tak - bo radio nie dalo sie zle podpiac wiec szukam przyczyny gdzie indziej.
    troche OT zrobilem, ale moze ktos zaradzi ... ?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    Wielkie dzięki o.rydzyk u mnie działa bez problemów

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 07:27
  2. CB radio
    Utworzone przez Robson1236 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 22:47
  3. [146] Oryginalne radio. Radio zintegrowane ze schowkiem
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:56
  4. Oryginalne Radio, a sterowanie z kierownicy. Radio CB
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:14
  5. Rozkodowane radio.
    Utworzone przez kamil787 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory