Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: 2.5 v6 grzeje się

  1. #11
    resiu1986
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam się ze wszystkim co piszecie tylko dziwi mnie fakt ze po osiągnięciu temperatury np. 110 stopniu lub wyżej i wyłączeniu i włączeniu silnika temperatura wraca do 90 stopni
    odstawilem dzisiaj auto do mechanika ma go podłączyć do komputera wiec się okaże

  2. #12
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Musze sie podłaczyc pod temat zeby poradzić sie przed oddaniem auta do mechanika. Sytuacja nastepująca:
    Jazda w trasie , nawet szybka - wskaznik trzyma 90st.
    Na postoju trzeba mocno przegazowywac zeby wskaznik wyszedł ponad 90st ale wtedy zaczynają działać wiatraki i zbijają do 90st.
    Jazda po miescie, ruszanie , hamowanie i robi sie problem a mianowicie temperatura skacze do 100-110st zbijana jest jesli poruszam sie delikanie operujac gazem, jesli ostrzej ruszam znowu 110st (oczywiscie wiatraki chodzą) i dzis zauważyłem jak parkowałem ze pojawiły sie na ulicy kropelki płynu pod autem(podejrzewam ze wywaliło przewodem od zbiorniczka) i zapalila sie czerwona kontrolka od wody. Zgasilem auto. Ponownie zapalilem i bylo juz 90 st. Niestety nie mialem mozliwosci sprawdzic co sie dzieje pod maską bo juz bylo ciemno. Jaka moze byc przyczyna takiej sytuacji? Wiem ze mam chłodnice w kiepskim stanie czy to moze byc jej wina? Rozrząd z pompą wymieniany 30 tys temu. Aha mam jeszcze maly wyciek z chłodniczki olejowej (spod oringu) ale chyba nie ma to nic wspolnego. Czy przyczyna to chlodnica wody czy cos innego?

    Wyciek zlokalizowany. Puscił jeden z wezy gumowych wchodzacych w sciane grodziową do nagrzewnicy.
    Ostatnio edytowane przez Kris_Nero166 ; 16-07-2012 o 09:31

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar doga
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Łodygowice
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V 99r, Polonez Borewicz 1.6 84r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam, zdecydowanie to pompa też miałem te same objawy, po rozebraniu w pompie plastikowy wirnik był pęknięty, poprzedni właściciel robił rozrząd i też nie wymienił pompy.Także ja bym obstawiał na 100% pompa.

  4. #14
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    No wlasnie mam dylemat czy pompa czy chlodnica. Ale jest jeszcze jedna sprawa. Może wentylator nie wyrabiać? Jak sie załaczy to liczniki przygasają , to moze być przyczyna ze czasem dobrze dmucha a czasem za słabo i zagrzał sie płyn przez to? W konsekwencji pękł wąz gumowy na łaczeniu. Nie chcialbym rozbierac pompy zeby okazało sie ze jest dobra. Tak jak mówie w trasie trzyma równo 90st.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    A nie pamiętasz jaką pompę zakładałeś? Jak miała plastikowy wirnik to lepiej wymienić. Ja miałem sytuację że zrobiłem rozrząd i pompę, po dosłownie kilku miesiącach rozrząd przeskoczył bo wciągnął pasek wieloklinowy, podczas remontu okazało się że ta pompa już jest do wymiany bo się wirnik rozsypał. A nie wiem ile przejechane było, może z 3-5tys...
    Chłodnicę wymień bo jak jest stara to już nie pracuje jak trzeba, lamelki się powykruszały. Poza tym strzeli ci w trasie w końcu i będziesz miał kłopot. Ja założyłem jakiś chiński zamiennik i już 2 lata spokój, oryginał z tego co pamiętam jest niepokojąco drogi.

    A wentylator to potestuj na FESie, można wymusić włączenie wentylatora na obu biegach, sprawdź czy wszystko chodzi jak trzeba. Kwestia przy jakiej temperaturze (i czy w ogóle) się włącza I bieg.
    Ostatnio edytowane przez yoozef ; 16-07-2012 o 12:00

  6. #16
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Co do pompy to ja nie zmeinialem, ale mam papier z serwisu ze byla zmieniana. Może faktycznie zalożyli plastikową. Co do wentylatorów to załaczają sie prawidlowo, wymieniony byl niedawno czujnik temp. przy termostacie. Musze sprawdzic czy w dobrą strone sie krecą i czy wystarczająco szybko. No i to przygasanie zegarów na wolnych obrotach.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Zerknij może gdzieś jest jaki to model, wtedy można dociec jaki ma wirnik. Albo może w serwisie będą wiedzieć co zakładali. Z tym przygasaniem to też mam problemy, to chyba alternator nie domaga ale na razie odłożyłem temat bo mam parę pilniejszych.
    Chłodnicę ogarnij bo jak się już zdegenerowała i ma niską wydajność to wiatraki mają kupę roboty i może już nie dają rady tego schłodzić.

  8. #18
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Wąż gumowy naprawiony. Trzyma 90st. troche ostro pojechałem i powoli doszło do pierwszej kreski nad 90 ale wiatrak zaraz schłodził. Jest duzo lepiej niż wczesniej, co prawda nie jest az tak gorąco na dworze. Wiatraki sprawne i dobrze krecą. Tylko po wycieku auto zaczeło dłuzej krecić przy odpaleniu albo szybko zaskoczy ale z zaniskimi obrotami i zaraz podciagnie do wlasciwych. Chyba sie wody troche polalo na przewody napieciowe , widziałem ze kapało na ten gruby czerwony, może cos zawilgotniało. Czekam do jutra...

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Powiem tak, przy sprawnej chłodnicy, sprawnym termostacie i sprawnym wentylatorze, nawet przy największych upałach nigdy wskazówka nie powinna wyjść po za 90 st. Uważajcie koledzy na przegrzanie V6, bo to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń silników.

    Pompa wody jak urywa się jej wirnik to na wolnych obrotach działa, a przy wyższych staje i nie ma obiegu. Łatwo sprawdzić w dwie osoby, jedna patrzy na to co leci do zbiorniczka, druga utrzymuje obroty od wolnych do coraz wyższych. Jak na wyższych przestaje lecieć to pompa uwalona.

    @darrager polecam zmierzyć napięcie ładowania podczas pracy wentylatora, coś mi się wydaje, że Ci albo alternator albo wentylator siada, przy załączonym wentylatorze nie ma prawa być spadku napięć na innych odbiornikach, jakiej wielkości masz aku w aucie?? Podejrzewam źle działający regulator napięcia na alternatorze.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Powiem tak, przy sprawnej chłodnicy, sprawnym termostacie i sprawnym wentylatorze, nawet przy największych upałach nigdy wskazówka nie powinna wyjść po za 90 st. Uważajcie koledzy na przegrzanie V6, bo to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń silników.
    Ciekawe ;] 90 to temperatura optymalna dla silnika i wskazowka spokojnie moze powedrowac nawet do 100 i nic sie nie stanie nie mowiac o tym ze 2 bieg zalacza sie przy 105 stopniach... chcialbym widziec jak Twoje v6 w 30*C upale i jezdzie w korku trzyma 90 ;]
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. [146] 146 2.0 grzeje się
    Utworzone przez zbaqany w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 23:10
  2. 3.0 V6 grzeje sie
    Utworzone przez Pawel_B w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 06:05
  3. Grzeje się 2.4 JTD
    Utworzone przez Andrzej_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 18:36
  4. 3.0 V6 grzeje sie
    Utworzone przez seba185 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 00:19
  5. Grzeje sie :/
    Utworzone przez SD_GOLAN w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2007, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory