Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Rozrząd (pasek wyważający prace silnika)

  1. #1
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Rozrząd (pasek wyważający prace silnika)

    Ostatnio mechanik zagladal do rozrzadu i stwierdzil brak paska wywarzajacego prace silnika(silnik pracuje idealnie bez zadnych nierownosci i nic go nie dlawi.ogolnie jest wszystko wporzadku)! czy jego brak jest niebezpieczny dla silnika??dzwonilem do poprzedniego wlasciciela i stwierdzil ze jego serwisant wymontowal go aby zwiekszyc moc silnka i ponoc jest go lepiej nie miec aby nie pek i nie uszkodzil calego rozrzadu! co o tym myslicie i czy powinienem cos z tym zrobic??

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie Re: Rozrząd (padek wyważający prace silnika)

    Cytat Napisał Korczu
    Ostatnio mechanik zagladal do rozrzadu i stwierdzil brak paska wywarzajacego prace silnika(silnik pracuje idealnie bez zadnych nierownosci i nic go nie dlawi.ogolnie jest wszystko wporzadku)! czy jego brak jest niebezpieczny dla silnika??dzwonilem do poprzedniego wlasciciela i stwierdzil ze jego serwisant wymontowal go aby zwiekszyc moc silnka i ponoc jest go lepiej nie miec aby nie pek i nie uszkodzil calego rozrzadu! co o tym myslicie i czy powinienem cos z tym zrobic??
    z ta mocą to jakas bzdura, wlasnie przy wysokim kreceniu balans odgrywa swoją role.. mysle ze poprzedni wlasciciel sciemnia i dokladnie wie dlaczego sie go pozbył..

    temat balansu to temat wałkowany juz na forach lanci, fiata coupe od wiekow.. bo u nich najczesciej wystepują 2,0R4.. problemem jest denerwujący świrgot jaki wydaje ten pasek, niestety nie jestem wstanie odpowiedziec jaki powinien byc wlasciwy naciąg tego paska i chyba nikt tego do konca nie wie.. u mnie niestety tez go troche slychac a rozrząd ma parenascie km..

    gdzies czytałem ze balans sie zmienia po drugiej wymianie rozrzadu, jest ktos w stanie to potwierdzic???

    phantom za 5 dych i mozesz słać :mrgreen:

  4. #4
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    to moze nic tam nie ruszuszac,jezdze juz tak rok i wszystko gra!odpukac w nie malowane

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    no wlasnie nie wiem czy czasem na wysokich obrotach silnik nie ma nie zdrowych wibracji i czy czasem cos sie moze szybciej zzuzyc jak na przyklad poduchy silnika..

    ja bym na Twoim miejscu zalozyl pasek, pojezdzil i poobserwowac jak sie zachowuje auto na wysokich obrotach, czy kultura pracy jest bardziej spokojna... albo poczytaj fora lanci i fiata coupe czy cos tam pisze o jezdzeniu bez balansu

    montaz jest dziecinnie prosty, znaki na pasku pokrywają sie ze znakami na kołach i kazdy ci to zalozy, problem jedynie w prawidlowym napieciu napinacza na sprezynie...

    matka ze swojej 155 q4 tez wywalil balans i jakos jezdzi a on jest mechanikiem :mrgreen:

  6. #6
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    matka ze swojej 155 q4 tez wywalil balans i jakos jezdzi a on jest mechanikiem :mrgreen:
    czyli zostaje jak jest :mrgreen: skoro nawet mechanik tak robi

  7. #7
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie, wałki wyrównoważające można wypieprzyć i może mieć to jedynie pozytywny wpływ na silnik

  8. #8
    Jarencja
    Gość

    Domyślnie

    Witam kolegów.
    Jeśli chodzi o ten pasek to sprawa wygląda następująco: kumpel pracuje u Twardego w T&T i mówił mi że często w GTV wywalają pasek.
    Ponoć auto lepiej śmiga, ewentualnie może bardziej kolebać motorkiem na biegu jałowym.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    tez mi powiedzial mechanik ze auto dostaje odrobine wiecej mocy bez paska,czuli jak mam 155km to bez paska moze 160km...hmmm :mrgreen: brzmi lepiej

Podobne wątki

  1. rozrząd-pasek ile zębów?
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-08-2023, 19:34
  2. [146] zerwany pasek, rozrząd, zawory...
    Utworzone przez qbiczysko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 11:41
  3. [159] Rozrząd czy tylko pasek
    Utworzone przez soso w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 19:30
  4. Rozrząd - peknięnty pasek
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 13:28
  5. Dolot i rezonator. Czy brak wpływa na prace silnika?
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory