Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Odboje z Fiata Bravo?

  1. #1
    Alfi
    Gość

    Domyślnie Odboje z Fiata Bravo?

    Witam,
    Szukalem ale nie znalazlem.
    Czy odboje amortyzatorow do tylu ALfy 145, sa identyczne jak w Fiacie Bravo/Brava?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    A co kolego kombinujesz :?: Ciężko jest dostać do alfy :?: Czy myślisz że mniej zapłacisz :?:
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  3. #3
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    ja sądze że te same.... :roll:
    jak zakupywałem ostatnio łożysko z piasta na tył to też były właśnie do tego modelu fiata....więc sądze że połowa częsci z alfy pasuje do jednego jak i drugiego modelu fiata noi na odwrut....ja jakiś czas temu wymieniałem czujnik te przy pedale hamulca...dopasowałem od dużego fiata

  4. #4
    Alfi
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest to produkt bardzo popularny, w ASO Alfy - 80zl 2 sztuki, w ASO Fiata - 40zl 2 sztuki (do bravo). Czytalem o zawieszeniu i podobno kupa czesci pasuje z tego modelu.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi
    i podobno kupa czesci pasuje z tego modelu.
    w necie mozna znalezc ze to zawieszenei jest wyrwane z fiata nie wiem ile w tym prawdy, ale jakichs stronach motoryzacyjnych tak pisali...

  6. #6
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi
    Czy odboje amortyzatorow do tylu ALfy 145
    Mówisz o takim odbijaczu nr kat. 7782710??


    Ja taki kupiłem w Intercarsie za 21 zeta. Fakt, że z rabacikiem, ale myślę, że 25 zeta cena nie powinna przekroczyć.

    Weź swój urwany (zakładam, że Ci się urwał) i jedź do sklepu i porównaj z tym do Bravo. Pewno będą takie same.

  7. #7
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Śmieszna sprawa. Mi też się oberwał ale....cały czas tam jest tzn nie mogę go przecisnąć przez sprężynę Więc mimo że się urwał to i tak pełni swoją rolę.
    Jak by miał ktoś namiary na allegro na te odbojniki to niech podeśle linka

  8. #8
    Alfi
    Gość

    Domyślnie

    Moj tez jest w sprezynie, ale zmienia swoje polozenie, raz jest bokiem, raz do gory nogami

    Rigobert - tak to ten numer katalogowy, wg katalogu w alfie jest ten sam, jutro sie okaze

    Pozdrawiam

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    Więc mimo że się urwał to i tak pełni swoją rolę.
    A co jeśli dostanie się między zwoje sprężyny :?:
    Cytat Napisał Alfi
    Rigobert - tak to ten numer katalogowy, wg katalogu w alfie jest ten sam
    Ano jest ten sam, bo to ten do Alfy

    Dla zainteresowanych procedura wymiany

    Jak to zrobiłem.
    Obyło się bez ściągania sprężyny i rozbierania pół samochodu, jak mi niektórzy sugerowali...
    Podnosimy auto, ściągamy koło. Do wyjęcia urwanej gumy użyłem taśmy (coś takiego jak jakiś pas strażacki). Po prostu ją "wytargałem" ze sprężyny. Czas operacji około 10s.

    UWAGA :!: Stary odbijacz, prawdopodobnie stracił od uderzeń plastikową obejmę. Nowy już takową posiada więc powtórzenie manewru "wtargania" w drugą stronę nie ma szans.

    Trzeba więc rozciągnąć czymś sprężynę.
    Użyłem do tego podnośnika i 1.5 metrowego łomu..
    Trudno to opisać. Podnośnik podkładamy pod jedną obręcz i potem jedna osoba musi podważyc drugą obręcz łomem, a druga osoba wciska gume do środka.

    Potem grzybek w gumie i otwór w wahaczu ciapkamy smarem. Następnie wkręcając i upychając grzybek śrubokrętem wciskamy grzybek w otwór.

    Miałem zdjęcie na serwerze jak wygląda dokłądnie ten odbijacz, niestety nie chce się otwierać :roll:

  10. #10
    Alfi
    Gość

    Domyślnie

    Aha, do zweryfikowania numerow katalogowych uzylem tego adresu http://www.spangerum.com:7080/navi?KEY=STARTUP , pewnie jest juz tutaj znany ale podaje, bo wydaje sie pomocny.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory