Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: dziwny problem z Alfą

  1. #1
    Marcos
    Gość

    Domyślnie dziwny problem z Alfą

    Witam wszystkich
    Mój problem z Alfą polega na tym, że auto na zimnym silniku nie ma takiej mocy jak powinno mieć, ale to nie wszystko bo przy rozgrzaniu tez są problemy i Alfa nie reaguje na gaz tak jak powinna to znaczy "wyje" ale nie przyspiesza tak jak powinna, tak jakby coś ją zamulało. Może nie byloby to takie dziwne gdyby nie to, że czasami jest w miare dobrze to znaczy ze ma wiecej tej mocy, nie jest tak jak powinno byc, ale nie jest tez bardzo źle, Zauwazylem tez jedna prawidłowość bardzo dziwną a mianowicie gdy temperatura powietrza jest bardzo duza (tak jak teraz) i Alfa stoi na słońcu to własnie tej mocy brakuje ale gdy juz jest wieczór gdy jest troche chłodniej to znowu ta moc powraca. Tak wiem brzmi to dziwnie ale tak jest i juz pare razy to zauwazylem. Totalnie niewiem o co chodzi przepływka jest napewno dobra, dolot powietrza tez szczelny. Niewiem gdzie dalej szukać problemu Liczę na waszą pomoc Aha dodam jeszcze, że gdy przycisne Alfe tak do 3 tys obrotów to dostaje jakby kopa i zaczyna naprawde przyspieszać
    Ostatnio edytowane przez Marcos ; 03-07-2012 o 11:01

  2. #2
    AlfaRosso
    Gość

    Domyślnie

    Witaj,
    W Alfach to akurat normalne, że dostają kopa przy przy wyższych obrotach. W końcu to silniki wysokoobrotowe, zauważ że max moc osiągana jest dopiero powyżej 6000 obr. Dodatkowo w Twin Sparku wariator faz rozrządu ingeruje wraz ze wzrostem obrotów.
    Co do opisanych objawów... z takich najpospolitszych rzeczy... trzeba by przyjżeć się sprawności sondy lambda. Sam mam ją do wymiany i czasem też zauważam zależność pracy silnika od temperatury. Przynajmniej takie subiektywne wrażenie, jak u Ciebie. Ale może się mylę, to niech poprawi ktoś mądrzejszy

  3. #3
    Marcos
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie sonda to też napewno nie jest bo niedawno była wymieniana (około rok temu). No wiem ze Alfy lubią wysokie obroty, ale tak kiedys Alfa sie nie zachowywała no i ta strasznie mułowata reakcja na dodanie gazu :/ liczę na dalsze wypowiedzi

  4. #4
    AlfaRosso
    Gość

    Domyślnie

    Masz mozliwość podłączyć pod kompa? Bo może tylko Ci się wydaje, że czujniki działają dobrze na zasadzie "bo wymienione" Niestety nasze TS są wybredne pod tym względem Wymieniałeś na bosch'owskie?
    Ostatnio edytowane przez AlfaRosso ; 03-07-2012 o 13:00

  5. #5
    Marcos
    Gość

    Domyślnie

    No raczej z tym podpięciem do kompa ciężko :/ no chyba, że pojade do serwisu. Sonda oczywiście bosch. Sondy bym nie podejżewał jednak bo obroty nie falują ani nic myśle, że przyczyna leży gdzie indziej ale gdzie to nie mam pojęcia

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    może któryś czujnik temperatury? Ale odłącz przepływkę i zobacz jak się auto zachowuje


  7. #7
    Marcos
    Gość

    Domyślnie

    Przepływka jest sprawna juz wspominałem wczesniej

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    A może świece i kable czas wymienić Zmieniałeś je kiedyś czy od nowości na nich śmigasz?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Sprzęgło się ślizga?


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  10. #10
    Marcos
    Gość

    Domyślnie

    No świec i kabli nie wyminialem :/ a sprzęgiełko i kompletny rozrząd jest nówka sztuka także to nie to napewno za wymiane świec sie wezmę na dniach tylko dziwi mnie to, że auto gdy jest chłodniej zachowuje się normalnie a gdy jest upał, ciepło i słońce to zamula :/ Wczoraj znowu bylo to samo, jechałem do dziewczyny w ten najwiekszy upał to zamula, wracam po burzy temperatura sie obniżyła autko ładnie odpala i jedzie normalnie dynamicznie. Strasznie dziwna sprawa z tym

Podobne wątki

  1. Problem z Alfą 147 2,0 TS
    Utworzone przez samochodziaż111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 18:54
  2. Problem z Alfą!!z Alfą
    Utworzone przez Remik753 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 18:14
  3. [146] Problem z Alfą!!z Alfą
    Utworzone przez Remik753 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 16:27
  4. problem z alfą
    Utworzone przez Jarooo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 08:41
  5. Problem z alfą 156 2.0 16v ts
    Utworzone przez jachol w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 07:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory