Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 159 do 30-32tys zł, czy to ma sens?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie 159 do 30-32tys zł, czy to ma sens?

    Witam ponownie,
    niestety, czarna 156 o ktorą pytałem się sprzedała, wobec czego mozolnie szukam zamiennika. Po zobaczeniu kilku 156, które wydawaly się na zdjęciach ok wpadłem w refleksję, czy nie lepiej dołożyć do 159-tki. Wiadomo, auto mlodsze, świeższe, ogolnie lepsze.
    Tyle że budżet mój, bardzo się spinając to góra 32tys- czy za tą kwotę mam szansę dorwać coś co rokuje nadzieje na kilka lat eksploatacji?
    Tutaj z konieczności ograniczam wymagania do diesla z tempomatem, bez względu na nadwozie.
    Czy to ma sens, czy odpuścić sobie i dalej szukać 156 po lifcie do 20tys?
    Poradźcie proszę...

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Wersje jtdm 120KM napewno znajdziesz fajną za taką cenę. W sumie jts też by się jakiś znalazł.

    W bazarze się pokazywały wersje 120KM w cenach poniżej 30kPLN
    Z drugiej strony kupisz za 20k PLN 156 z końca produkcji z mocniejszym silnikiem i lepszym wyposażeniem.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    poczekaj trochę, dozbieraj parę tysiaków, to i zakres modeli w 159 będzie większy i na spokojnie coś znajdziesz zadbanego i godnego uwagi, aczkolwiek użytkownik dzixon miał 159 w fajnej cenie do sprzedania, chyba jeszcze nie sprzedał http://allegro.pl/alfa-romeo-159-ful...403899120.html
    Who's the evil man, who's the righteous man, and who's the shepherd???

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a tu od Kowala dieselek
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo..._felgi_ti.html

    ( tylko pokazuję - nie znam autka )








  5. #5
    jaca87
    Gość

    Domyślnie

    Mam identyczny problem, co prawda nie wiem jedynie jaki wybrać silnik. Robię ok. 20 tys km rocznie 80 % to autostrada , poszukuje stosunkowo taniego auto w eksploatacji na najbliższe 5 lat, zastanawiam się nawet nad sprowadzeniem auta z Niemiec. Niestety tak jak kolega nie mam opcji abym więcej przeznaczył na auto niż 32 tys i pytanie brzmi czy warto w ogóle szukać ?

    Nie interesuje mnie inny model Alfy niż 159, jeśli nie ona poszukam jakiegoś tańszego samochodu do 25 tys. Ważne aby był to pewny samochód, który nie stanie się skarbonką bez dna.

    Pozdrawiam i liczę na jakieś konkretne podpowiedzi z okolic śląska.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar solek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Oseredek/Susiec
    Auto
    159 SW 2008 2,4 JTD 210KM GRIGIO TITANIO MET
    Postów
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca87 Zobacz post
    Mam identyczny problem, co prawda nie wiem jedynie jaki wybrać silnik. Robię ok. 20 tys km rocznie 80 % to autostrada , poszukuje stosunkowo taniego auto w eksploatacji na najbliższe 5 lat, zastanawiam się nawet nad sprowadzeniem auta z Niemiec. Niestety tak jak kolega nie mam opcji abym więcej przeznaczył na auto niż 32 tys i pytanie brzmi czy warto w ogóle szukać ?

    Nie interesuje mnie inny model Alfy niż 159, jeśli nie ona poszukam jakiegoś tańszego samochodu do 25 tys. Ważne aby był to pewny samochód, który nie stanie się skarbonką bez dna.

    Pozdrawiam i liczę na jakieś konkretne podpowiedzi z okolic śląska.
    kolega Dzixon nadal sprzedaje swoją czarną 159 2,2 JTS z 2006 r. myślę że dla alfaholika odda za około 25 tyśi teraz kupił jeszcze jedną taką samą
    Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca87 Zobacz post
    Mam identyczny problem, co prawda nie wiem jedynie jaki wybrać silnik. Robię ok. 20 tys km rocznie 80 % to autostrada , poszukuje stosunkowo taniego auto w eksploatacji na najbliższe 5 lat, zastanawiam się nawet nad sprowadzeniem auta z Niemiec. Niestety tak jak kolega nie mam opcji abym więcej przeznaczył na auto niż 32 tys i pytanie brzmi czy warto w ogóle szukać ?

    Nie interesuje mnie inny model Alfy niż 159, jeśli nie ona poszukam jakiegoś tańszego samochodu do 25 tys. Ważne aby był to pewny samochód, który nie stanie się skarbonką bez dna.

    Pozdrawiam i liczę na jakieś konkretne podpowiedzi z okolic śląska.
    http://deft.otomoto.pl/alfa-romeo-15...C25239060.html
    Tu masz samochód jednego z klubowiczów. Auto jest perfekcyjnie utrzymane, wszystkie serwisy robione na bieżąco, nic do niego nie trzeba dokładać.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Qnaj
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gryfice
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Zakladam ze bierzesz pod uwage ze serwis 159 a 156 to spora roznica.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Pewnie że biorę pod uwagę, choć uważam że serwis 159- tki z podstawowym traktorkiem 1.9 8v nie będzie droższy od 156 z 2.4jtd 16v.
    Wiem, że ten silnik nie będzie grzeszył mocą, porównując do choćby 1.9 jtd 16v, ale w tym budżecie to raczej jedyna droga, chcąc 159.
    Poza tym w czym serwis 159 może być tak drogi? Silnik o wiele prostszy, popularny, zawieszenie trwalsze. Rozumiem- dpf, ale to sie robi jednorazowo jeśli będzie awaria.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Qnaj
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gryfice
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    40

    Domyślnie

    DPFa w tych rocznikach i z tym silnikiem raczej nie bedziesz mial( poczatkowo mialy go tylko 2.4), zawieszenie moze i trwalsze ale tez nie wytrzymuje trudow polskich drog a wahacze kosztuja troche wiecej. No ale spoko, jezeli sie z tym liczysz

Podobne wątki

  1. Inwestować czy nie, sens..
    Utworzone przez KubaS w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 08:59
  2. AR GT/159 - 25k PLN: ma to sens?
    Utworzone przez Radeon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 15:10
  3. Czy jest sens robić?
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 12:54
  4. [146] Czy jest sens
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory