Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Pytanie laika o zawory i ciśnienie w cylindrach w V6

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie Pytanie laika o zawory i ciśnienie w cylindrach w V6

    Witam,

    mam proste i laickie pytanie dla ,,znawców tematów".

    Czy silnik z pogiętymi zaworami gubi ciśnienie na cylindrach i nie pali? Czy może to nie jest wyznacznik. Skoczył mi w V6 rozrząd jak pisałem w innym temacie ( nowy niemal- 8 tys km ). Ciśnienie na cylindrach od 14.5 do 15 wszędzie i pali normalnie. Jak to wygląda? Gdy są pogięte zawory to winien chyba gubić jakoś nimi ciśnienie, albo nie działać? Dobrze myślę?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Dobrze myślisz.
    A skąd wiesz, że skoczył rozrząd ?

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Opisywałem problem kilkanaście tematów niżej, ale:

    - auto po wymianie świec na oryginalne NGK zaczęło chodzić jak traktor
    - poszukiwania, że niby ciało obce mogło się dostać do silnika nie przyniosły efektu
    - samochód jak wjechał ( tak, normalnie jechał o własnych siłach...hałasując) do ,,serwisu" alfy od razu wywołał uśmiech mechanika, który krzyknął 6-7 tys za wymianę silnika (taki sam v6 motorek leżał na zapleczu...)
    - samochód stoi w serwisie, który skupia się przede wszystkim na BMW...ale od razu zabrano się do diagnozy problemu. Obadano wszystko na słuch, zbadano kompresję ( od 14.5 do 15 na wszystkich garkach- auto ma 126 tys km), sprawdzono wnętrze silnika za pomocą mikro kamery.
    - wyszło, że minimalnie odbite są zawory na wałku wydechowym bodajże w głowicy od strony grodzi. Doprawdy minimalnie, bo nigdzie nie ucieka kompresja i silnik normalnie zapala
    - stukot zdiagnozowano jako przestawiony na szczęście minimalnie rozrząd. Dano mi nadzieję, że po jego ustawieniu będzie chodziło normalnie, bo zawory musnęły tłoki i może nie ma strat
    - z racji, że w krk zdobyć blokady do V6 to cud, więc ustaliłem z ów serwisem, że kupię sobie blokady do V6 i w piątek ustawią ten rozrząd- po zrobieniu tego będę mógł je sprzedać.

    Reasumując... jeśli nie ma problemów z ciśnieniem i odpalaniem (na benzynie przerywa na 1 garnku, na gazie pracuje na wszystkie, ale nim telepie ( wtrysk benzyny do czyszczenia ponoć ) to nie winno być strat w mechanice i może starczy tylko ustawić ten rozrząd? Nie kryję... modlę się o to, bo ten samochód za tydzień MUSI zrobić 1500km i nie ma możliwości innej, więc choćbym miał nocami siedzieć u mechanika, to musi być zrobiony.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    silnik V6 jest silnikiem kolizyjnym.. ale wydaje mi sie ze po przeskoczeniu paska o ząbek nic nie powinno się stać.. zaworą
    a delikatnie wygięty nie da żadnych oznak.. chyba ze będzie wpadał w jakieś wibracje i wyrobi uszczelniacz


    skoro mówisz ze po wymienię świec masz ten problem. może jedna ze świec ma przebicie..
    albo cewka padła, nie ma styku..
    Ostatnio edytowane przez Aroniaa ; 18-07-2012 o 20:18

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Nie nie- świece są okej i dzieje się to i na starych i na nowych ( silnik chodzi jak diesel, słychać stukanie). Wiem, że V6 jest kolizyjna, ale stwierdziliśmy po oględzinach, że ten dźwięk to muskanie zaworów o tłoki na skutek przeskoczenia o ząbek. Gdyby skoczyło więcej, zawory mogłyby się mocno pogiąć i nie byłoby ciśnienia+ byłyby problemu z paleniem. W silniku była wprowadzona kamerka, która pokazała, że na tłokach są delikatnie odbite zawory- generalnie w takim stopniu, że ściągnęły z nich brud. Tryb UV pokazał, że nie odbiła się ich struktura. Autem nie wypada jeździć, bo właśnie można pokrzywić zawory albo generalnie albo bardziej ( jeśli muśnięcie je pyknęło minimalnie )

    Ja się modlę, by było tak...bo auto musi jechać w trasę a na zwalanie głowicy itd nie mam teraz pieniędzy... mam utopione bezzwrotnie w wyjeździe między innymi.

    Tu temat o aucie: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...kla_swiec.html
    Ostatnio edytowane przez Sudi ; 18-07-2012 o 20:40

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Hej
    Swojego czasu na pasek razrzadu dostala mi sie podkladka przez swoja nieuwage ,po odpaleniu silnika przeskoczyl pasek na tej podkladce ,silnik normalnie pracowal ,ale chodzil dokladnie jak diesel ,po podpieciu kompa blad po340 -czujnik polozenia walka razrzadu ,doszlem co bylo przyczyna czyli ta podkladka ,zakupilem nowy pasek ,blokady w dlon i poskladalem calosc od nowa -i problem zniknal ,silnik pracuje rowno i nie jak diesel tak ze moze u Ciebie byc podobny przypadek - zobacz na kompie czy nie wywala Ci po340

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Czujnik wałka rozrządu u mnie też został wymieniony i już błędu nie ma. Tyle, że u mnie to był błąd p1314 ,,przyspieszenie poziome wałka", a pod komputerem BMW... ,,droga o złej nawierzchni". Pozostało właśnie założyć blokady i ustawić od nowa rozrząd, na ewentualnie nowym pasku... tyle, że cały rozrząd ma 8 tys km

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Ustawić rozrząd i po temacie. Jeżeli jednak dalej będzie coś nie teges to głowicę trzeba robić niestety.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja mialem nabite na nowym komplecie 1000km i po tym incydencie wymienilem tylko pasek ,bylo to pewnie ze 2 lata temu ,ale nie zapomne ze silnik pracowal jak diesel strasznie glosno i tez do smiechu mi wtedy nie bylo

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Przyjdą blokady- będziemy walczyć... Śmieszy mnie tylko cały czas, że robi to serwis BMW a nie Alfy, bo ten drugi zdezerterował... I cieszy podejście, że Alfa to auto jak każde inne a Busso to silnik takiej klasy jak w M-kach, gdzie wymaga się zegarmistrza. Pomijam fakt, że wózek wzbudza niesamowitą ciekawość innych ,,mechesów", którzy z racji małego stażu nie zostali dopuszczenie do Alfy. Wszystkie rodzaje smaru już są na pokrowcach, które pięknie świecą swymi logami BMW w Alfie.

Podobne wątki

  1. [159] Jaki powinno być prawidłowe ciśnienie w cylindrach Alfa Romeo 159
    Utworzone przez pepe998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2018, 09:32
  2. Ciśnienie w cylindrach
    Utworzone przez mariokowal27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 13:44
  3. [146] Za wysokie ciśnienie w cylindrach
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 18:04
  4. [GTV] GTV V6 Turbo - słabe ciśnienie na cylindrach - czeka mnie remont?
    Utworzone przez tomason2 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 18:31
  5. [33] nie równe ciśnienie w cylindrach
    Utworzone przez dosman w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-10-2008, 06:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory