Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 1.9 multijet nirówna praca i biały dym przy odpalaniu

  1. #1
    bobomaniobo
    Gość

    Domyślnie 1.9 multijet nirówna praca i biały dym przy odpalaniu

    Witam,
    Jestem posiadaczem Saaba 9-5 z silniczkiem 1.9 multijet.
    Mam nadzieję uzyskać na waszym forum pomoc.
    Aby was nie zanudzać przechodzę do sedna problemu.
    Odpalenie zimnego samochodu zawsze kończy się tak samo, czyli białą chmurą z wydechu i nierówną praca silnika(tak jak by pracował na 2 cylindry). Po około 10-12 sekundach po odpaleniu praca silnika wraca do normy i znika biały dym z wydechu.
    Jeśli chodzi o świece to wydaje mi się, że są ok. Wszystkie grzeją podłączając je na krótko. Sprawdziłem również czy do świec dochodzi prąd. Dopiero po odpaleniu silnika pojawia się prąd na świecach i jest to jak by impulsowo dawkowane( nie wiem czy tak powinno to wyglądać).
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną tych objawów?
    Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    W JTD świece są najpierw podgrzewane, dopiero później odpalasz silnik więc uderzył bym w tym kierunku i sprawdził dlaczego świece nie grzeją przed odpaleniem

  3. #3
    bobomaniobo
    Gość

    Domyślnie

    Czy przy takiej temperaturze świece też grzeją??? W instrukcji samochodu jest napisane że powyżej +5 stopni świece nie grzeją. A jakoś można sprawdzić przekaźnik świec ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    W każdym dieslu świece podgrzewają przed odpaleniem komorę spalania, jak są dodatnie temperatury grzeją krócej. Podłącz Saaba najpierw pod kompa czy pokarze Ci jakieś błędy. Możesz sprawdzić czy po przekręceniu kluczyka wychodzi sygnał na świece z tegoż modułu.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobomaniobo Zobacz post
    Odpalenie zimnego samochodu zawsze kończy się tak samo, czyli białą chmurą z wydechu i nierówną praca silnika(tak jak by pracował na 2 cylindry). Po około 10-12 sekundach po odpaleniu praca silnika wraca do normy i znika biały dym z wydechu.
    Kompresja, wtryskiwacze, lub problemy z ciśnieniem paliwa.
    ECU zgłasza jakieś błędy?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ale prąd powinien dochodzić po przekręceniu zapłonu przed odpaleniem i powinien być podawany bez żadnych przerw. Prąd jeszcze jakiś czas dochodzi nawet jak kontrolka zgaśnie, bo ona sygnalizuje, że można odpalać silnik a nie że świece już nie grzeją. Problem leży gdzieś po stronie modułu grzania świec. Jak wcześniej napisałem prąd musi dochodzić do świec jeszcze przed uruchomieniem silnika.

  7. #7
    bobomaniobo
    Gość

    Domyślnie

    samochodzik był już podłączany pod kompa. brak jakichkolwiek błędów. llacoste jeśli chodzi o prąd to przed odpaleniem silnika na świece nie dochodzi prąd, a po odpaleniu jest on podawany impulsami. czy moduł świec może być uszkodzony i nie wywalać błędów??
    cuoreventi jutro jak koleszka z pracy będzie miał możliwość to sprawdzi mi kompresję.
    może muszę poszukać kogoś chętnego na chwilową podmiankę modułu. jakoś nie uśmiecha mi się wymieniać wszystko po kolei.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    W JTD świece są najpierw podgrzewane, dopiero później odpalasz silnik więc uderzył bym w tym kierunku i sprawdził dlaczego świece nie grzeją przed odpaleniem
    Ten silnik odpali bez problemu bez świec przy paru stopniach mrozu, więc twoja teoria jest, hmmm, nietrafiona?

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    mi przy -17 odpalała bez problemu byłem przekonany że 3 świece grzeją bo jedna jest ukręcona ale komp sygnalizował jednocześnie uszkodzenie automatu grzania więc przy -17 alfa paliła bez świec. Co do odpalania i białej chmury, sprawdź poziom płynu chłodniczego

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobomaniobo Zobacz post
    cuoreventi jutro jak koleszka z pracy będzie miał możliwość to sprawdzi mi kompresję.
    może muszę poszukać kogoś chętnego na chwilową podmiankę modułu. jakoś nie uśmiecha mi się wymieniać wszystko po kolei.
    Świece sobie na razie odpuść. Przy obecnych temperaturach JTD powinien odpalić za pierwszym strzałem tylko na samej kompresji. O ile oczywiście ją ma.
    Dymienie i nierówna praca, mogą to być dwie różne kwestie, dlatego skupiłbym się na tym falowaniu/nierównej pracy
    Dymienie jest normalne jeśli jeździsz na krótkich odcinkach tj 2-3km - chyba że uszczelka pod głowicą jest trefna, wtedy musi ubywać chłodziwa, tak jak pisze lukas.

    W jaki sposób pojawiły się objawy? Nagle, czy jednak coś grzebałeś przy silniku, np. wymieniałeś rozrząd, itp.?

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 JTDm Nierówna praca po odpalaniu gdy jest ciepło.
    Utworzone przez dominiq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 16:14
  2. Biały dym przy odpaleniu
    Utworzone przez kosiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:31
  3. Biały dym przy próbie odpalenia auta
    Utworzone przez Ukasz1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:38
  4. Nirówna praca silnika 2.4jtd - 166
    Utworzone przez krisss81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 13:29
  5. Zgrzyt przy odpalaniu.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 15:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory