Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Pilnie potrzebna pomoc, duży wyciek oleju!!

  1. #1
    dendryt44
    Gość

    Domyślnie Pilnie potrzebna pomoc, duży wyciek oleju!!

    Witam, mam prośbę właśnie przed chwilą wróciłam i parkując moją Alfę zauważyłam całkiem spory wyciek oleju z przodu samochodu. (prawdopodobnie oleju) Płynu wyciekło naprawdę dużo. Jest spora plama w poprzednim miejscu parkowania oraz ślad podczas jazdy. Proszę o pomoc co to może być, jak zabezpieczyć mam samochód, żeby nie stracić całego oleju? Jutro rano postaram się jechać od razu do mechanika jednak jeśli to olej silnikowy czy istnieje ryzyko zatarcia silnika? Jakie macie rady?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Raczej tego nie zabezpieczysz Podłóż jakąś tekturę pod samochód i miej nadzieję że straż miejska się nim nie zainteresuje
    Nie przygrzmociłeś nigdzie miską przypadkiem?
    A może to płyn z chłodnicy?

    Tak czy siak przed wyjazdem do mechanika sprawdź poziom wszystkich płynów a najlepiej to auto zaholuj do niego bo możesz silnik zatrzeć.

  3. #3
    dendryt44
    Gość

    Domyślnie

    przygrzmociłam lekko, ale nie przodem i kilka dni temu, a wyciekać zaczęło dopiero dziś. Raczej olej, pachnie jak olej. Do mechanika mam jakieś 4-5km. Jak przed wyjazdem jutro doleję oleju dam radę dojechać czy lepiej nie ryzykować ?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Jaki jest kolor tego płynu? Wogóle to nie powinno się brać pod uwagę ewentualności aby takim autem jechać....

  5. #5
    dendryt44
    Gość

    Domyślnie

    ciemny, czarno szary.. czyli co tylko laweta czy może być hol ?

  6. #6
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź jutro stan oleju jak będzie zerowy to pewnie miska jeżeli faktycznie jest duży wyciek to mimo dolania do pełna można wyciec cały po 100metrach a olej też kosztuje
    lepiej poszukać znajomego i na sznurek bez odpalania silnika i niestety brak wspomagania kierownicy i hamulców bo zatrzesz silnik i tu koszt dużo większy niż miska za 400 z odzysku. Jeżeli masz miskę aluminiową to mogła ma początku pęknąć a teraz się rozsypała ja mam stalową

  7. #7
    dendryt44
    Gość

    Domyślnie

    tak, jutro wszystko dokładnie sprawdzę. Boję się nim ruszyć mam silnik w całkiem niezłym stanie więc szkoda byłoby go zatrzeć. Niedawno patrzyłam to plama nie powiększa się, więc wygląda na to, ze cieknie przy rozgrzanym silniku najbardziej (ale to chyba normalne?) Alfa miała ostatnio kilka innych problemów, które lekko zaniedbałam z powodu braku czasu. Np. szumy przy skręcie kierownicy no i sprzęgło na wyczerpaniu (piszczy przy zmianie biegów na dużych obrotach) czy wyciek może mieć z tym coś wspólnego?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Sprawdź stan oleju. Jak jest na zero to pewnie miska.
    Sprawdź stan płynu od wspomagania. Jak jest na zero to pewnie maglownica do remontu i stąd te piski przy skręcaniu.

  9. #9
    dendryt44
    Gość

    Domyślnie

    właśnie, może tu mam szukać problemu ? Może to maglownica. Olej wycieka z przodu samochodu w całkiem sporych ilościach problem z szumami podczas skręcania jest dość spory. Przy mocnych zakrętach, np podczas parkowania szumy są bardzo silne i kierownica dziwnie pracuje, czuć jakby lekki opór tak jakby pracowała na sucho. Problem mam już jakiś czas, ale wyciek pojawił się dopiero dziś.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Nie ma co gdybać. Trzeba otworzyć maskę i sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych.


Podobne wątki

  1. duży wyciek oleju, prawe przednie nadkole!!
    Utworzone przez maciekmis w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 00:51
  2. Pilnie potrzebna POMOC Wroclaw
    Utworzone przez mbronowicki w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 14:45
  3. PILNIE potrzebna pomoc
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 17:06
  4. Potrzebna pomoc pilnie !!!
    Utworzone przez marcinifgm w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 23:38
  5. [146] Duży wyciek oleju
    Utworzone przez Kyrielejson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory