Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 1.4 TS Małe problemy i prośba o pomoc

  1. #1
    lMystical
    Gość

    Domyślnie 1.4 TS Małe problemy i prośba o pomoc

    Witam,

    To mój pierwszy post na forum więc od razu chciałbym się przywitać :)
    Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem AR 145 1.4 TS i niestety mam z nią parę problemów.
    Pierwsze co mnie nie pokoi to dziwny objaw przy odpalaniu na zimnym silniku. Silnik wydaje dziwny dźwięk jakby stukot, obroty nie spadają wszystko działa normalnie tylko przez parę sekund silnik pracuje bardzo głośno i brzmi dość nienaturalnie.
    Druga sprawa to lewa lampa, w której mam spięcie. Przy włączonym kierunku, kiedy naciskam hamulec zaczyna szybciej migać kierunek. Zapewne usterka jest w lampie i mam pytanie jak się najlepiej zabrać do demontażu jej ew jak się do niej dostać najłatwiej bez konieczności jej zdejmowania.
    Trzecia sprawa to fakt, że powoli samochód skacze na obrotach. Domyślam się, że to silniczek krokowy. Jeśli to może być winowajca to pytanie brzmi: czy muszę go wymieniać, czy starczy być może samo jego wyczyszczenie, jeśli tak to na jak długo.

    Ostatnia sprawa: Niestety zostałem ofiarą złodzieja. Wgniótł mi oba zamki z lewej i prawej strony. Lewe drzwi trochę się opuściły i straciłem możliwość otwierania drzwi z kluczyka. Zamontowałem odbiornik do pilota i niby wszystko działa, ale wpadłem na pomysł, jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Otóż chciałem zostawić zamki w drzwiach tyle, że wkładki zdemontować, zaspawać dziury i polakierować drzwi na nowo tak, żeby w miejscu na kluczyk w drzwiach nie było nic. Możliwość otwierania alfy zostaje z pilota, bądź kiedy pilot nam się rozładuje możemy wejść przez bagażnik.
    Pytanie brzmi: czy ktoś już tego próbował, czy to gra warta świeczki.

    Jestem właścicielem z Warszawy i chętnie nawiąże z kimś kontakt w okolicy, kto zna się na AR i chciałby przy niej popracować :)

    Pozdrawiam

  2. #2
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    witam prawdopodobnie wariator czy przy odpaleniu pracuje jak stary disel ? odczuwalny brak mocy do 3000 obr i gaśnie przy ruszaniu
    co do lampy to trzeba rozebrać i zobaczyć czy nie ma zwarcia na ścieżkach kawałki metalu mogą być zwarte co do falujących obrotów to trzeba przeczyścić przepustnice raz w roku a co do klamek na złodzieja nie ma silnych zawsze może zbić szybę

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz Zobacz post
    witam prawdopodobnie wariator czy przy odpaleniu pracuje jak stary disel ? odczuwalny brak mocy do 3000 obr i gaśnie przy ruszaniu
    co do lampy to trzeba rozebrać i zobaczyć czy nie ma zwarcia na ścieżkach kawałki metalu mogą być zwarte co do falujących obrotów to trzeba przeczyścić przepustnice raz w roku a co do klamek na złodzieja nie ma silnych zawsze może zbić szybę
    Lampa-brak masy,reszta jak kolega pisał wyżej.Co do zaspawania wkładek to głupi pomysł,na złodzieja na pewno nie działa,zimą będzie to problematyczne,gdyż nie ma auta z zamkami tak wrażliwymi na mróz.Przekonasz się.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 04-08-2012 o 16:16
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jacaaa8
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Janikowo
    Auto
    AR 166 2.4 JTD BLU ODISSEA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Co do zaspawania wkładek to głupi pomysł,na złodzieja na pewno nie działa,zimą będzie to problematyczne,gdyż nie ma auta z zamkami tak wrażliwymi na mróz.Przekonasz się.
    wiem cos o tym. jak złapie mroz to nie ma szans na otwarcie z pilota

  5. #5
    lMystical
    Gość

    Domyślnie

    Lampa zrobiona. faktycznie - brak masy.
    Co do objawów przy odpalaniu to idealnie je opisałeś. Na początku ten brak mocy tłumaczyłem sobie starym filtrem paliwa, który na dniach również wymieniam.
    Może wiesz jakie są ewentualne koszta naprawy tego wariatorą bądź jego wymiany?

    /edit: Nie doczytałem jednego objawu. Nie gaśnie przy odpalaniu, jedynie spadają obroty tak do 700 i potem się uspokaja.

    Mam jeszcze jedno pytanie. Przy maksymalnym skręcie kierownicą słychać dosyć wyraźnie wspomaganie. Jakby powietrze uchodziło i spadają minimalnie obroty. Czy to norma w AR czy jednak jakiś kolejny problem?
    Ostatnio edytowane przez lMystical ; 06-08-2012 o 18:13

  6. #6
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    wymiana wariatora to duży koszt ok 500 +robota ale mechanik musi mieć blokady rozrządu ja kupiłem ze znajomym więc koszt niższy blokady są do silnika 1,4 1,6 TS dwa kawałki metalu wariator przełącza wałek przy 3000 przy uszkodzonym pracuje z ustawieniem dla wysokich obrotów Ja jak kupiłem belę w której wariator już całkiem wyzionął ducha hałasował bez przerwy .Początkowe stadium to klekot przy odpaleniu po chwili zanika dalsze użytkowanie to ciągły klekot .Znajomy jeszcze myśli ale jak wsiadł do mojej beli by w szoku
    jak trafnie opisał w trakcie jazdy samochód jest mułowaty do tych 3000 a potem dostaje kopa trochę to niebezpieczne bo można zrobić dzwona no i spalanie większe Obie bele LPG moja z ciężką nogą w mieście ok 12-13 trasa ok 9-10 a jego w mieście ponad 16 z lekką nogą więc wymiana za jakiś czas się zwróci
    co do szumów sprawdź poziom płynu wspomagania w korku jest wskaźnik

  7. #7
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie

    Nie kupuj w sklepie filtru paliwa do swojej alfy bo poprostu w tym modelu on jest niewymienialny, tzn. zintegrowany z pompą paliwa. W sklepie jednak z tego co sie orientuję mogą Ci wepchnąć filtr do innego modelu lub taki zewnętrzny do nałozenia na przewód paliwowy. Jeśli bardzo chcesz i lejesz paliwo z niepewnego źrodla do mozesz taki założyc, ale ja tam nie poprawiam fabryki.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zlomi Zobacz post
    Nie kupuj w sklepie filtru paliwa do swojej alfy bo poprostu w tym modelu on jest niewymienialny, tzn. zintegrowany z pompą paliwa. W sklepie jednak z tego co sie orientuję mogą Ci wepchnąć filtr do innego modelu lub taki zewnętrzny do nałozenia na przewód paliwowy. Jeśli bardzo chcesz i lejesz paliwo z niepewnego źrodla do mozesz taki założyc, ale ja tam nie poprawiam fabryki.
    Filtr wymienny jest w modelach przed liftowych.Nie wiem jaki kolega ma rocznik auta,jeśli auto z avatara jest Twoim aktualnym to filtr znajdziesz przed prawym tylnym kołem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lMystical Zobacz post



    Mam jeszcze jedno pytanie. Przy maksymalnym skręcie kierownicą słychać dosyć wyraźnie wspomaganie. Jakby powietrze uchodziło i spadają minimalnie obroty. Czy to norma w AR czy jednak jakiś kolejny problem?
    Raczej norma.Polecam Ci jednak zmienić płyn we wspomaganiu,bo wątpię czy poprzednik wymienił.Wystarczy Hipol ATF.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=lMystical;937476
    Może wiesz jakie są ewentualne koszta naprawy tego wariatorą bądź jego wymiany?



    [/QUOTE]Wariator wymień razem z kompletnym rozrządem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał janusz Zobacz post
    no i spalanie większe Obie bele LPG moja z ciężką nogą w mieście ok 12-13 trasa ok 9-10 a jego w mieście ponad 16 z lekką nogą więc wymiana za jakiś czas się zwróci
    Z uszkodzonym wariatorem pali mniej.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 12-08-2012 o 12:34
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    lMystical
    Gość

    Domyślnie

    Moja AR wygląda jak na zdjęciu, rocznik 97'.


    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Wariator wymień razem z kompletnym rozrządem
    Tak też planowałem zrobić bo rozrząd również się kończy.

    Co do filtru paliwa i jego wymiany to w moim modelu jest on zintegrowany czy nie?

    /edit znalazłem na allegro filtr, który teoretycznie pasuje do mojego modelu
    i ma w specyfikacjach takie cudo:

    1.4 i.e. 16V T.S. (1996.12 - 2001.01); 1370 ccm - 103 KM/76 kW; Silnik: AR 33503; AR 38501

    tutaj podaje link do aukcji: http://allegro.pl/filtr-paliwa-alfa-...504627899.html

    Oczywiście to jest tylko przykład filtra bo osobiście bałbym się montować taką część firmy 'krzak' i za taką cenę.
    Ostatnio edytowane przez lMystical ; 13-08-2012 o 07:57

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał lMystical Zobacz post
    Moja AR wygląda jak na zdjęciu, rocznik 97'.




    Tak też planowałem zrobić bo rozrząd również się kończy.

    Co do filtru paliwa i jego wymiany to w moim modelu jest on zintegrowany czy nie?
    W Twoima aucie jest filtr wymienny,znajdziesz go przed prawym tylnym kołem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Zakup AR 156 2.0 TS (2000) i małe problemy
    Utworzone przez Yoddha w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:34
  2. Alfa Romeo 156 1.9 jtd małe pytanie oraz prośba o pomoc .
    Utworzone przez AlfaLuca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 15:59
  3. alfa 156 małe problemy pilne
    Utworzone przez Johnson w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 11:10
  4. Małe problemy. Chyba przepływka.
    Utworzone przez prezeskxd w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 14:46
  5. [145] Małe problemy. Pomocy
    Utworzone przez mały w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory