Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Dymiąca Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103 KM

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    To para wodna plus normalne spaliny, każdy bx tak ma gdy temperatura spadnie poniżej plus 10 stopni.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Generalnie to Boxery chyba maja jakaś wyższą temperaturę spalin. Wczoraj jak przyjechałem pod dom to po zgłaszania silnika symboli z rury a ze środka tlumika tylko trzaski dochodziły. Pewnie niedługo będę miał wydmuszkę...

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boxer146AR1.6 Zobacz post
    Witam, przyczynę dymienia już znam. Moi mechanicy co prawda wyjęli silnik, ale tylko rozrząd został wymieniony, wyczyścili kolektor, przepustnicę, kable i świece. Nie zdjęli jednak pokryw zakrywających głowice!!! Przyczyna jest taka, że olej, który jest w silniku doszczelniał mi pierścienie i na komorach świec było po 12 na 12 pkt. Kazałem w ramach reklamacji wyjąć jeszcze raz silnik i szukać przyczyny właśnie w temacie głowic oraz pierścieni. Dym ma kolor niebieski więc jest to olej.
    Nerwy mnie biorą...
    Dam znać czy się nie mylę. We wtorek tego tygodnia oddaję Alfę do warsztatu, i mam na dzieję że to finał sprawy.
    Dzięki za post Jacek
    Być może uszczelniacze padły dlatego dymi na niebiesko? Wracając do sondy, uniwersalnej nie polecam. W ramach oszczędności zakupiłem uniwersalna firmy na literkę B i radość trwała krótko. Po nagrzaniu silnika świeciła się marchewka, gdy temperatura spadała marchewka gasła. Założyłem używkę oczywiście oryginalna i jest ok. Na pewno mogę potwierdzić, że przy uszkodzonej sondzie zapach spalin jest dość specyficzny.
    Tam, gdzie kończy się rozsądek jest prawdziwa motoryzacja czytaj- Alfa Romeo!!!





Podobne wątki

  1. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  2. Alfa Romeo 145 boxer
    Utworzone przez pavvel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory