Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Dymiąca Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103 KM

  1. #1
    Boxer146AR1.6
    Gość

    Domyślnie Dymiąca Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103 KM

    Witam, jak już wspomniałem w tytule mam problem z moją AR. Biały śmierdzący dym z rury wydechowej. Czuć ten dym nawet w kabinie pojazdu. Samochód był w warsztacie, bo miał przestawiony rozrząd. Świece z lewej strony silnika były mokre, a silnik cały się trząsł, co było odczuwalne nawet trzymając kierownicę stojąc w korku z zapalonym silnikiem. W warsztacie silnik był wyjmowany gdyż podejrzewano głowicę z lewej strony silnika. Po naprawie w komorach na świece odnotowano po 12 pkt na 12 pkt możliwych.
    Podsumowując: ma nowe świece, kable, rozrząd (napinacze, paski), olej, filtr olejowy.
    ALE, ale. Zapomniałbym. Świeci mi się tzw marchewka. Zapala się jak silnik ma temperaturę ok. 60 stopni, następnie gaśnie na jakiś czas by ponownie się zapalać i gasnąć.
    Dym pojawia się jak np. jadę mając 3500 tys. obrotów i więcej a następnie puszczam gaz i hamuje na silniku, albo stoję w korku. Czasami przestaje dymić ale problem pojawia się jak wracający bumerang.
    Co z tym dymem i marchewką ???????

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Biały dym to może być para wodna. Płynu chłodniczego Ci nie ubywa? Co do "marchewy" to nikt nie jest jasnowidzem. Podłącz auto pod komputer i będziesz wiedział więcej.


  3. #3
    Boxer146AR1.6
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Biały dym to może być para wodna. Płynu chłodniczego Ci nie ubywa? Co do "marchewy" to nikt nie jest jasnowidzem. Podłącz auto pod komputer i będziesz wiedział więcej.
    Nie. Napisałem biały śmierdzący spalinami dym. Nie jest to para wodna. Jak jadę z dużą prędkością np. 4000 tys. obrotów i puszczam gaz to z rury wydechowej wydobywa się wyżej opisany dym, a przy tym, przy otwartym oknie śmierdzi spalinami w środku pojazdu.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Trudno żeby z rury wydechowej śmierdziało czymś innym niż spalinami. Przyjmuje się, że:
    Jeśli dym jest niebieski to olej przedostaje się do komory spalania. Silnik do remontu.
    Jeśli dym jest biały to płyn chłodniczy przedostaje się do komory spalania. Uszkodzona uszczelka pod głowicą, pęknięcie głowicy, lub bloku silnika.
    Jeśli dym jest czarny... masz diesla

    Jeśli czuć spaliny w kabinie masz nieszczelny układ wydechowy.


  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Jeśli dym jest czarny... masz diesla
    albo mieszanka jest za bogata


    Dodam tylko, że dymienie na niebiesko przy schodzeniu z obrotów, redukcji biegów to najpewniej uszczelniacze zaworowe, natomiast dym na wysokich obrotach przy butowaniu to pierścienie.



    Jak chcesz mieć pewność, że komory spalania są szczelne to próba ciśnieniowa (nie mylić z pomiarem kompresji)
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 03-09-2012 o 21:47

  6. #6
    Boxer146AR1.6
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    albo mieszanka jest za bogata


    Dodam tylko, że dymienie na niebiesko przy schodzeniu z obrotów, redukcji biegów to najpewniej uszczelniacze zaworowe, natomiast dym na wysokich obrotach przy butowaniu to pierścienie.



    Jak chcesz mieć pewność, że komory spalania są szczelne to próba ciśnieniowa (nie mylić z pomiarem kompresji)
    A na czym ta próba polega???


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Boxer146AR1.6 Zobacz post
    Trudno żeby z rury wydechowej śmierdziało czymś innym niż spalinami. Przyjmuje się, że:
    Jeśli dym jest niebieski to olej przedostaje się do komory spalania. Silnik do remontu.
    Jeśli dym jest biały to płyn chłodniczy przedostaje się do komory spalania. Uszkodzona uszczelka pod głowicą, pęknięcie głowicy, lub bloku silnika.
    Jeśli dym jest czarny... masz diesla

    Jeśli czuć spaliny w kabinie masz nieszczelny układ wydechowy.
    Głowicę wykluczam. Pisałem już, że mierząc ciśnienie w komorach na świece, mam po 12 pkt na 12 pkt możliwych.
    Dzisiaj czytałem, że może być zatkane odpowietrzenie silnika. A gdzie się ta rzecz znajduje???


  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Witam. Sprawdzałeś sondę, przewody???
    Tam, gdzie kończy się rozsądek jest prawdziwa motoryzacja czytaj- Alfa Romeo!!!





  8. #8
    Boxer146AR1.6
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radkuj Zobacz post
    Witam. Sprawdzałeś sondę, przewody???
    Tak. wszystko git. Zastanawiam się tylko co mają wspólnego biały dym z mojej alfy i świecąca się marchewka???

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar dawidek
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.7 boxer
    Postów
    121

    Domyślnie

    Ktoś tu pisał o za bogatej mieszance, może to czujnik temp od ECU?? Miałem podonbe problemy z moją...

  10. #10
    Boxer146AR1.6
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidek Zobacz post
    Ktoś tu pisał o za bogatej mieszance, może to czujnik temp od ECU?? Miałem podonbe problemy z moją...
    A gdzie ten czujnik się znajduje???

Podobne wątki

  1. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  2. Alfa Romeo 145 boxer
    Utworzone przez pavvel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory