Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: Jak ,,podnieść" auto?

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fabio_79
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Pleszew
    Postów
    25

    Domyślnie

    Myślę że wypada się wypowiedzieć po kilku miesiącach jak u mnie rozwiązał się problem. Po pierwsze żadna osłona nie wsiała.
    Na lato poszło 18/235/45 a na zimę z racji że miałem już 16' poszła 215/60
    Auto podniosło się odczuwalnie i nie muszę już tak uważać. Oczywiście przyczepność na letnich bomba a zimą wiadomo szybka jazda na śliskiej nawierzchni i z wysokim balonem niewskazana.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabio_79 Zobacz post
    na zimę z racji że miałem już 16' poszła 215/60
    Kupiłem taki sam rozmiar zimówek.Według mnie najoptymalniejsza opona jesli ktos nie ma dużego brembo.

    W porównaniu do 215/55/16 jest przepaśc w prześwicie,a mam obnizone auto.

  3. #43
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    A optymalne dla 17stki? (powiedzmy na "policyjne aluski"). Tak, żeby wysoko stała (latem), profil "austradowy" i "ekonomiczny".
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post
    A optymalne dla 17stki? (powiedzmy na "policyjne aluski"). Tak, żeby wysoko stała (latem), profil "austradowy" i "ekonomiczny".
    Lato 225/50 zima 215/55,aczkolwiek uważam,że jezeli felga większa niz 16 do 159 na lato,to min 18".17 nie wygląda duzo lepiej niz 16.Ceny opon również nie są dramatycznie wieksze 17 vs 18 .

  5. #45
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    rybakmj, próbowałeś (lub znasz kogoś, kto próbował) na lato 225/50R18? (wersja eco w stosunku do 235/45R18) Czy nie będzie na to homolagacji?
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post
    rybakmj, próbowałeś (lub znasz kogoś, kto próbował) na lato 225/50R18?
    Nigdy nie widziałem 159 na takiej oponie,ale insygnię owszem.Ogólnie rozmiar dedykowany do suvów.Na samochodzie osobowym wygląda to tak sobie.Nawet zapytałem własciciela jak tym się jeździ,a on że zależało mu na komforcie.

    Według mnie nie ma sensu takie rozwiązanie."9" na 18 jest całkiem komfortowa.Za to odradzam 235 ,bo spowalnia auto.225/45/18 było by a w sam raz moim zdaniem ( poza bezkonkurencyjnymi 19),a i cenowo wyjdzie lepiej niż 235.Poza tym 235/50/18 chyba jest jeszcze wyższe niz 19 ,a to już nieco przy duzo.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9JTDm 150KM
    Postów
    59

    Domyślnie

    No to może ja swoimi doświadczeniami się podzielę, bo też miałem z tym mały problem. Miałem na początku standardowe 225/50R17. I zdarzało sie sporadycznie przytrzeć to i tam i to parę razy nawet tak dość zdrowo.
    Kupiłem też na zimę drugi komplet felg 16" i do nich opony 215/55. To był błąd bo jeździło się jeszcze gorzej. Nie dość że przyczepność gorsza to przycierało jeszcze bardziej (no nic dziwnego w końcu to mniejszy profil)
    Zdarzyło mi się nawet w górach na zlodowaciałych śniegowych koleinach że utknąłem. Jadą przede mną Lanosy, stare Golfy, przejeżdżają bez problemu a ja się zawiesiłem na osłonie i nie mogę ujechać.

    Potem założyłem 225/55R17. I u mnie rozwiązało to wszystkie bolączki. To jest dla mnie optymalna opona i na lato i na zimę. Od tego czasu nie miałem żadnej przycierki, ze spokojem można jeździć.
    W ogóle uważam tą oponę za optymalną na polskie warunki.
    Duży plus to znacznie lepszy komfort na gorszych nawierzchniach i ogólne odczucie że "zdrowiej dla zawieszenia"
    Są też i minusy jak zwykle i trzeba się z tym pogodzić:
    Auto jest miękciejsze i bardziej "gąbczaste", na dziurawych drogach to plus, tam gdzie wcześniej jechałem z zaciśniętymi zębami myśląć "o ja pier*** kiedy to się skończy" teraz jadą sobie normalnie. Ale na dobrym, swieżym asfalcie, na szybkich łukach, typu zjazdy z autostrad itp. niższy profil daje oczywiście lepszą przyczepność i lepsze czucie. Uczucie "jazdy po szynach" a tu mamy bardziej "kanapowato". Ale jest to minus raczej dla ludzie którzy lubią jeździć szybko i na granicy możliwości sprzętu. (a ja tak lubię ). Dla większości jeżdżących "normalnie" może to być nieodczuwalne.
    Drugi minus - im mniejsze koło tym bardziej zrywne jest auto. Na 16" auto było bardziej dynamiczne. Z dużym kołem silnik ma ciężej i jest wrażenie że słabiej przyspiesza i słabiej się wkręca.
    Na dużych kołach w mojej zczipowanej belli z dość dużym przebiegiem pojawił się jeszcze problem że sprzęgło się nie wyrabia i podślizguje. Na mniejszych kółkach nie było problemu.

    Mimo minusów polecam jednak taką oponę. Fabryczny rozmiar został przez producenta dobrze dobrany ale raczej pod kątem włoskich czy szwajcarskich serpentyn przez Alpy. A my w Polsce to mamy tu trochę inaczej

  8. #48
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    czy możecie zmierzyć wysokość nadkoli nad ziemią i dopisać rozmiar kół bo chyba moja jakoś strasznie nisko siedzi i chciałbym to zweryfikować z szerszą grupą osób.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fabio_79
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Pleszew
    Postów
    25

    Domyślnie

    Nie wiem o które miejsce do pomiaru dokładnie Ci chodzi, ale u mnie od gleby do górnej części nadkola

    (karoserii) jest 68-68,5 cm przód i 70 cm tył. Koła na zimę 215/60/16

  10. #50
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    u mnie jest tyle samo a już wydawało mi się że mam jakąś obniżoną.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

Podobne wątki

  1. Artykuł "Auto świat" - Alfa Romeo MiTo kontra Mini
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 19:54
  2. 4HP20 - trzęsie się auto przy dodawaniu gazu na "N"
    Utworzone przez prasus w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 09:33
  3. [145] Auto jakby "zatkane".Przytyka i nie jedzie.
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 02:24
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory