Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nie wkreca sie na obroty!! HELP ME!! :( AR 33 1.4

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie Nie wkreca sie na obroty!! HELP ME!! :( AR 33 1.4

    Co jakis czas pojawia sie taki problem ze dochodzi do jakichs obrotow i zamiast isc do gory albo sie zatrzymac spada na okolo 500 tak jakby gasla a za chwile znowu do jakiejs wartosci np za 1 razem bylo to przy okolo 4000 obotow pozniej przy 3500 a dzisiaj jakies 1700 i trwa najdluzej. Najczesciej pojawia sie to po jakiejs dluzszej trasie choc nie koniecznie i samo przychodzi i samo odchodzi. Mial ktos moze taki problem?? I moze wie jak go rozwiazac

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Na jalowym?
    Ja bym wyczyscil silniczek krokowy i przepustnice...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    ona biedaczka ma tak na kazdym biegu, jalowym tez, odpala normalnie i na wolnych obrotach jest wszystko dobrze, moc ma ale nie kreci sie, reset kompa tez nie pomogl. Jak na wyzszych obrotach padala dalo sie jakos dojechac a dzisiaj mialem 20 km do domu i max 1700 obr na kazdym biegu masakra ;( No mowie ida obroty do gory i nagle spada i wszystko wypluwa w tlumik

    Tego samego dnia okolo 23 czyli jakies 2 godziny po dawnym zniecheceniu do myslenia i przelozeniu tego na jutro wraz z siwym stwierdzilem ze pojde odpalic ja i zobaczyc czy jej dobrze i moja perelka znowu zyje, przekroczyla magiczny prog 2000 i jest dobrze. Ale wiem ze napeno sie to jeszcze pojawi wiec jak cos panowie wam przyjdzie na mysl podzielcie sie ze mna

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Pierwsza rzecz ktora powinienes zrobic to wziac miernik i sprawdzic TPS czyli czujnik polozenia przepustnicy!!!
    dochodza do niego 3 kable:
    1- masa (-)
    2- sygnal (+0,25v - +5v)
    2- zasilanie (+5v)

    A zrobisz to w nastepujacy sposob:
    Bierzesz miernik minus lapiesz gdzies od masy przekrecasz kluczyk w stacyjce ale nie odpalasz silnika i sprawdzasz na jednym kablu powinienes miec (+5v) na innym napiecie zmieniajace sie w zakresie (+0,25v do 5v) stopniowo razem z nacisnieciem pedalu gazu (im wiecej gazu tym wieksze napiecie) a na trzecim wiadomo masa.

    Tylko zrub to kiedy alfa bedzie gupiala

    Jesli to sprawdzisz i TPS bedzie Ok rozwiniemy dalej temat.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Mam pytanie kto wie gdzie i czy wogole jest w mojej AR regulator wyprzedzenia zapolonu czy cos podobnego??

  6. #6
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    A filtr powietrza sprawdzałeś ?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Foiltr powietrza jest troche dojechany ale to nie to bo zauwazylem ze ona ma to tylko jak sie troche ugrzeje tzn od niedzieli tak jest ;] Dzisiaj rozebralem silniczek krokowy i przepustnice bo stwierdzilem ze i tak trzeba przeczyscic i tak i nawalone bylo az do dolotu z filtra paliwem tak wali jak jej zle, a przy okazji odkrylem zerwany ze starosci wezyk i siwy powiedzial ze to od nadcisnienia ale mi sie wydaje ze od podcisnienia ;] wchodzi od dolu w przepustnice jakby ktos chcial wiedziec. Byly by fotki z calej alkcji i maly opis moze ktos by chcial wiedziec jak to sie rozbiera ale padla mi cyfra. Aha po skreceniu Perelka odpalila i ruszyla normalnie ale po nagrzaniu sie do kolo 50 stopni znowu ja trafilo, jutro czas chyba na sprawdzenie czujnika polozenia walu bo innego pomyslu nie mam. No a poza tym predkosciomierz dalej nie chodzi a juz z siwym 2 plytki wymienilismy. Dzieki siwy

    Porawka silnik zimny okolo godz 20:20 a alfiatka wariuje

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 21:19
  2. Problem,nie wkreca sie na obroty
    Utworzone przez tomyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:33
  3. nie wkreca sie dobrze w obroty
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 17:15
  4. Po odpaleniu chwilowo nie wkreca sie na obroty 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez cichy83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 20:12
  5. [156] SW 1.6 Słabo sie wkreca na obroty
    Utworzone przez under28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory