Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [156] Nieudana opercja na przeplywce

  1. #1
    hocken
    Gość

    Domyślnie [156] Nieudana opercja na przeplywce

    Witam, wymieniłem wczoraj filtr powietrza i przy okazji wyczyściłem przeplywke. I sie stało...
    Odpaliłem i zonk obroty falują strasznie dziwnie chodzi plus kontrolka wtrysków. Czytając starsze posty o podobnej tematce. Sadze ze operacja czyszczenie przepływomierza nie powiodła się. Może istnieje jakaś możliwość sprawdzenia przepływki samu przy uzyciu miernika? I czy po wymienia na nowa kontrolka sama zgasnie czy trzeba jechac na pc.q

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Czysciles przeplywomierz?
    Rozumiem ze w wannie ultradzwiękowej?
    Bo inaczej raczej nie ma sensu

    Są ponizej tematy związane z diagnostyką ECU ( a poprzez niego przeplywomierza).
    Poczytaj

    fred

  3. #3
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie czy po wymianie przeplywke na dobra, kontrolka wtrysku powinna sama zgasnać? I czy owa usterka ma wpływ na spalanie?

  4. #4
    adamodg
    Gość

    Domyślnie

    czy powinna tego nie wiem - u mnie zgasła
    czy ma wpływ na spalanie? - ma , silnik pracuje w trybie serwisowym i może spalić kilka L więcej ( podobno nawet 15 zamiast np 10 )

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał hocken
    Ponawiam pytanie czy po wymianie przeplywke na dobra, kontrolka wtrysku powinna sama zgasnać? I czy owa usterka ma wpływ na spalanie?
    Kontrolka zgaśnie na pewno, no chyba, że masz jeszcze inne błędy. A ze spalaniem jest dokładnie tak, jak napisał kolega adamodg.

  6. #6
    adamodg
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał hocken
    czy po wymianie przeplywke na dobra, kontrolka wtrysku powinna sama zgasnać?
    aha - i dobrą znaczy oryg. a nie nowa z alledrogo za 90plnów DD

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Kontrolka powinna sama zgasnac
    Nie wiem rowniez czy jest potrzeba jakiejs adaptacji przeplywki przynajmniej w starszych 156 ( 1998 rok )
    Kolega wymienial padnieta wpial nowa i po klopocie Od razu wszystko wrocilo do normy
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja też nic nie adaptowałem - jakieś pół roku temu wymieniłem starą i wszystko wróciło do normy - jakbyś przypadkiem był we Wrocławiu, to mam do odstąpienia w korzystnej cenie nową przepływkę, którą zakupiłem dosłownie kilka dni temu niepotrzebnie, bo myślałem, że ta wymieniona padła i już nawet zacząłem przeklinać boscha, że robi badziewie, ale okazało się, że to było lewe powietrze, a objawy były wypisz wymaluj jak przy padniętej przepływce.

  9. #9
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    musze dobrze sprawidzic czy to nie jest lewe powietrze ale nie sadze wszystko jest szczelne... co do przeplywki to musze cos kupic i znalazlem zaminik zobaczymy co bedzie.
    w wroclawiu bede w piatek w nocy wiec jak nie bedzie dzialac poprawie nowa to chetnie kupie od ciebie.

  10. #10
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    aaa jeszcze jedno jak lapie lewe powietrze to kontrolka od wtryskow nie ma prawa sie wlaczyc??

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory