Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: montaż bi-xenon D1S

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DRACUS666
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    zielona góra okolice
    Auto
    156 JTD
    Postów
    86

    Domyślnie montaż bi-xenon D1S

    Witam po ostatniej nocnej jeździe w czasie deszczu i mgły nadszedł czas montażu bi xenonu nie chce bawić sie w połśrodki typu h7 na mijania che założyć soczewki bi-xenon a w miejsce długich dorzucę h7 może na dzienne albo po prostu by wyglądało optycznie lepiej na 2 soczewkach , co niektórzy morowali się z montazem h7 i próba przerobienia na bi nie zawsze z właściwym skutkiem więc poprostu uzyskam efekt dwóch soczewek w lampie przed liftowej i będzie napewno efektywnie na wybór soczewek padły D1S i tu pytanie czy podejdą w lampy ar 156 przedlift?? ponieważ rozmiar soczewki to 7.5 ale wazniejsze to że wysokość jej wynosi 15 cm do tego jeszcze żarnik d1s jest z taka przed przetwornicą czy jakoś tak
    jezeli ktoś jest w stanie jakoś podpowiedziec na temat tych lamp i dokładniej tych soczewek to proszę o podpowiedzi temat będzie rozwojowy nie zauważyłem by ktoś miał u siebie takie rozwiązanie w lampie a myślę że bedzie pięknie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Kolega Proxim z forum przerabia lampy na soczewki, jest o tym caly temat ze zdjęciami.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał DRACUS666 Zobacz post
    Witam po ostatniej nocnej jeździe w czasie deszczu i mgły nadszedł czas montażu bi xenonu nie chce bawić sie w połśrodki typu h7 na mijania che założyć soczewki bi-xenon a w miejsce długich dorzucę h7 może na dzienne albo po prostu by wyglądało optycznie lepiej na 2 soczewkach , co niektórzy morowali się z montazem h7 i próba przerobienia na bi nie zawsze z właściwym skutkiem więc poprostu uzyskam efekt dwóch soczewek w lampie przed liftowej i będzie napewno efektywnie na wybór soczewek padły D1S i tu pytanie czy podejdą w lampy ar 156 przedlift?? ponieważ rozmiar soczewki to 7.5 ale wazniejsze to że wysokość jej wynosi 15 cm do tego jeszcze żarnik d1s jest z taka przed przetwornicą czy jakoś tak
    jezeli ktoś jest w stanie jakoś podpowiedziec na temat tych lamp i dokładniej tych soczewek to proszę o podpowiedzi temat będzie rozwojowy nie zauważyłem by ktoś miał u siebie takie rozwiązanie w lampie a myślę że bedzie pięknie
    Jak byś zaczął stosować kropki i przecinki, to może by człowiek szybciej zrozumiał co chcesz zrobić... O jakich półśrodkach piszesz?! Przecież w 156 już są H7 fabrycznie. Poza tym po co w miejsce długich wkładać H7? Po pierwsze nie ma potrzeby bo świecą dobrze a po drugie jeśli chcesz z nich zrobić dzienne, to będziesz raził wszystkich z przeciwka. Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest soczewka w miejsce świateł mijania z xenonem lub zwykłą żarówką. Proxim@AR robi to już od dłuższego czasu i wszyscy są zadowoleni.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Najpierw przeczytaj co znaczy bi-xenon

    Wysłane z mojego GT-I9000
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Jeśli chcesz bixenon to może soczewka na żarnik typu D2S? Jest on nieco mniejszy od D1S i co za tym idzie będziesz potrzebował mniej miejsca.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Najpierw przeczytaj co znaczy bi-xenon
    Przecież dobrze kmini

    Reflektor biksenonowy, podobnie jak ksenonowy czy konwencjonalny z żarówką halogenową, może mieć budowę typu FF lub projektorową, zawsze jednak wśród jego komponentów znajdziemy specjalną przesłonę, która w zależności od położenia umożliwia wybór rodzaju światła. Przesłona obsługiwana jest elektromagnetycznie.


    Tylko zastanawiam się po kiego uja mu H7 w miejsce drogowych

    Ja bym pomyślał nad wrzuceniem tam jakiegoś LEDa do jazdy dziennej

    Ostatnio edytowane przez malin2k5 ; 16-09-2012 o 22:15

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DRACUS666
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    zielona góra okolice
    Auto
    156 JTD
    Postów
    86

    Domyślnie

    tak więc plan jest prosty teoretycznie ,a w praktyce wygląda to tak:

    chcę bi xenon nie xenon
    tylko czy zmieści mi się taka soczewka z żarnikiem d1s

    sprawa długich świateł : nie potrzebne przy bi xenon, ponieważ w jednej soczewce będzie jeden żarnik i będzie i długie i krótkie światło , natomiast w miejsce długich chciałem dać jakąś soczewke tak by wizualnie lampa była na 2 soczewkach
    Zatem ponawiam pytanie czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy soczewka z palnikiem D1S o wymiarach podanych w pierwszym poście zmieści się do lampy ar 156 przed liftem oraz jakiś pomysł na drugą soczewkę może jakąś wzmocnioną żarówkę led tam poprostu zamontowac taka żarówkę led z soczewką i włożyć to w soczewke h7 będzie jasno świeciło?? i świateł w takim razie do jazdy dziennej nie używałbym do jazdy nocą wystarczy xenon

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Zwróć się z tym zapytaniem do kolegi Proxim@ar

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Zmieści Ci się taka soczewka bez problem, te które mam teraz u siebie mają 8cm średnicy. Ważne jest tylko jak jest mocowany elektromagnes od przysłony. Jeśli chcesz soczewki w miejsce świateł długich to możesz wykorzystać soczewki z golfa IV od halogenów.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

Podobne wątki

  1. Xenon AR 147
    Utworzone przez Maciekopc w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 17:57
  2. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  3. [159] Xenon ? / Bi-xenon ?? Jak w końcu ??
    Utworzone przez Luqaswagen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 20:44
  4. [166] Xenon
    Utworzone przez peteja_43 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 21:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory