Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Rozpórka kielichów GT 3.2, foto relacja

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał gacekszadek Zobacz post
    W zwykłej codziennej jeździe po bułki i mleko na śniadanie do marketu nie odczujesz tego ani trochę. Ale gdy jesteś spóźniony do pracy i masz do pokonania kilka ostrych zakrętów myślę, że da się to wyczuć.
    O jednej rzeczy zapomniałeś- w normalnym użytkowaniu opony będą się zdzierać dość znacznie i nie równo, dlatego do normalnego użytkowania się to nie nadaje, chyba że ustawienie będą leciutkie, poza tym chyba jest mała regulacja geometrii przy kołach- ale tu pewności nie mam

    GrzesiekK.
    Mam pytanko o wahacze rurowe, jak się na tym jeździ, jest twardo, ale strasznie twardo czy da się przeżyć i czy hałasuje tylny zawias, bo u kumpla w BMW to można to było porównać do jazdy żukiem jeżeli chodzi o hałas- strasznie twardo, głośno, ale się trzymała jak przyklejona
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 13-10-2012 o 20:28

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    GrzesiekK.
    Mam pytanko o wahacze rurowe, jak się na tym jeździ, jest twardo, ale strasznie twardo czy da się przeżyć i czy hałasuje tylny zawias, bo u kumpla w BMW to można to było porównać do jazdy żukiem jeżeli chodzi o hałas- strasznie twardo, głośno, ale się trzymała jak przyklejona
    Do normalnego dupowozu nie polecam ;] Powiem w skrócie, dobrze wiesz po jakiej jakości nawierzchni jedziesz ;] Do wygłupów to jest to co powinno być, jak ustawisz geo tak masz, w zakrętach przy obciążeniach bocznych nie zmienia się nic geometria, z seryjnym wahaczem miałem na slicku z tym duży problem, potrafiłem te seryjne wydmuszki w czasie jednego wypadu na tor tak wymęczyć że po imprezie trzeba było na nowo ustawiać geometrię tyłu. Do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze zrobić wleczony wahacz również na unibalach, może przez zimą się wyrobię.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gacekszadek
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Szadek,Łódzkie
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fifol Zobacz post
    Czy te modyfikacje mają duży wpływ na poprawę prowadzenia?
    ...
    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    O jednej rzeczy zapomniałeś- w normalnym użytkowaniu opony będą się zdzierać dość znacznie i nie równo, dlatego do normalnego użytkowania się to nie nadaje, chyba że ustawienie będą leciutkie, poza tym chyba jest mała regulacja geometrii przy kołach- ale tu pewności nie mam
    No to trochę się pogubiłem. Bo nie wiem czy kolega Fifol pytał o poprzeczkę czy o modyfikacje GrzeskaK. Bo ja myślałem że o poprzeczkę i ona sama w sobie nie ma wpływu na zbieżność i co za tym idzie inne zużycie opon.

  4. #34
    Bugatti
    Gość

    Domyślnie

    gacekszadek,

    sorry że tak ot ale nie przeginasz trochę z twoim zdjęciem ? Sądzę, że tak, bo sądzę trochę sobie kpisz z Najświętszego Sakramentu.
    Tu nie chodzi o uczucia religijne (choć TEŻ) ale np. wyobraż sobie że w miejsce znaczka AR ktoś umieszcza twojego zdjęcie albo zdjęcie twojej żony/dziewczyny.

    A jeśli chodzi o rozpórki to montowanie tylko górnej jest psuciem auta. Bo siła działajc tylko na górne mocowanie kolumny sprężysto-resorującej powoduje powstawanie niekorzystnego momentu zginającego na dole (przy wahaczach dolnych) - inaczej: na górze kielichy są ściskane do wenątrz a na dole kolumna jest rozciagana.
    Jeśli już masz na górze to drób do dół.

    Pozdrawiam,

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bugatti Zobacz post
    A jeśli chodzi o rozpórki to montowanie tylko górnej jest psuciem auta. Bo siła działajc tylko na górne mocowanie kolumny sprężysto-resorującej powoduje powstawanie niekorzystnego momentu zginającego na dole (przy wahaczach dolnych) - inaczej: na górze kielichy są ściskane do wenątrz a na dole kolumna jest rozciagana.
    Jeśli już masz na górze to drób do dół.
    Niekoniecznie, o ile górne kielichy mają możliwość ugiąć się do środka (i uginają się) czemu zapobiec ma rozpórka, o tyle co ma się rozciągnąć na dole? Sanie i wahacze tworzą jedną poziomą linię i nic się tam nie rozciągnie (po za gumami w wahaczach ale one i tak muszą pracować) Więc żadnego negatywnego oddziaływania górnej rozpórki nie widzę. A sporo aut fabrycznie je już ma.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #36
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Niekoniecznie, o ile górne kielichy mają możliwość ugiąć się do środka (i uginają się) czemu zapobiec ma rozpórka, o tyle co ma się rozciągnąć na dole? Sanie i wahacze tworzą jedną poziomą linię i nic się tam nie rozciągnie (po za gumami w wahaczach ale one i tak muszą pracować) Więc żadnego negatywnego oddziaływania górnej rozpórki nie widzę. A sporo aut fabrycznie je już ma.
    Oj dobrz ze nie do konca jestes swiadomy jak sanki tancza razem z wahaczami na dohamowaniach, przyspieszaniu w mocnym aucie i co potrafia z nimi polskie koleiny wyczynac. Osobiscie sprawdzilem ze wiecej w prowadzeniu 156 poprawia obspawanie porzadne sanek i zrobienie zastrzalow do tylu do podwozia jak maja seryjne auta z 3.2 pod maska niz dlubanie gornej rozporki.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Grzesiek ja to wiem, odniosłem się tylko do stwierdzenia że górna nic nie daje a wręcz szkodzi..... i dalej twierdzę że nic na dole się nie "rozciągnie".
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gacekszadek
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Szadek,Łódzkie
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Grzesiek ja to wiem, odniosłem się tylko do stwierdzenia że górna nic nie daje a wręcz szkodzi..... i dalej twierdzę że nic na dole się nie "rozciągnie".
    Znaczy co? Japońce sie nie znają? http://www.jdm-option.com/eng/pr_CUSCO/towerbar.html

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał gacekszadek Zobacz post
    Znaczy co? Japońce sie nie znają? http://www.jdm-option.com/eng/pr_CUSCO/towerbar.html
    ????? ale o co Ci właściwie chodzi?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gacekszadek
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Szadek,Łódzkie
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    odniosłem się tylko do stwierdzenia że górna nic nie daje a wręcz szkodzi".
    na jakiej podstawie stwierdzasz? z doświadczenia?

Podobne wątki

  1. Rozpórka kielichów
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 22:33
  2. Bydgoszcz: rozpórka kielichów amortyzatora
    Utworzone przez feecle w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 19:58
  3. [156] Rozpórka kielichów
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory