Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Głowica w 156 2.4JTD

  1. #1
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie Głowica w 156 2.4JTD

    Mam mały problem, zaczeło sie od tego ze miałem silnik mokry od oleju, do tego stopnia ze zostawały plamy pod autem. Okazało sie ze uszczelka pod osłona zaworów jest do wymiany. Wymieniłem w serwisie (spieszyło mi sie i pojechałem do Ganinexu) pojechałem do Wrocka, potem do Krakowa no i dalej lało, ale mniej na szczescie. Po nastepnej wizycie w serwisie powiedzieli ze jest głowica uszkodzona (jakies male pekniecie) i z tamtąd leje sie olej, poradzili ze mozna to pospawac. Tylko pytanie mam do Was czy spawanie cos da czy nie bede musiał po roku kupowac nowej głowicy?
    A z tego co sie orientowałem to głowica uzywana kosztuje minimum 1200zł!! Wolałbym uniknąc takiego wydatku. Czy miał ktos taką sytuacje?

  2. #2
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    sytuacji takiej nie mialem ale jak dobrze pospawaja to bedzie git (moje zdanie),
    ja bym pospawal

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakie jest pęknięcie (nie wszystkie da się pospawać). Jak oddasz głowicę do profesjonalnej firmy to napewno ocenią i zrobią dobrze, jak się da

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Obklej taśma Paweł, a jak nie pomoże i dalej bedzie cieklo to niestety musisz kupic nowa

  5. #5
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa z wyciekami oleju z głowicy sie wyjasniła.
    Wczoraj auto trafiło do mojego mechanika i okazało sie ze serwis Ganinex w Pszczynie (autoryzacje mają na Fiata i AR) dwa razy zle załozył uszczelke pod pokrywą zaworów!!
    Nic innego nie moge powiedziec jak to ze pracują tam partacze! Przestrzegam wszystkich Alfaholików przed Ganinexem w Pszczynie bo mało co a chlopaki zaczeliby sie zabierac za dobra głowice a mnie skasowaliby na około 1000zł. Omijac z daleka!

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    taka uwaga glowicy nie da sie z diagnozowac bez demontazu z silnika . k.....ja bym sie przejechal tam i zlozyl na nich skarge i to na pismie darujesz ch... to naciagna nastepnego alfiste

  7. #7
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    taka uwaga glowicy nie da sie z diagnozowac bez demontazu z silnika .
    Wiem, twierdzili ze zdemontowali
    A nie wiem czy jestem im cos w stanie udowodnic, straciłem 150zł ktore u nich zostawiłem za wymiane uszczelki pod pokrywą. Partacze

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    moze im chodzilo pokrywe do zaworow.sama uszczelka pod glowice to napewno 100 kosztuje

  9. #9
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Nie, nie o pokrywe. Na 100% o głowice, rozmawiałem z tym mechanikiem dwa razy zeby sie upewnic w jakim miejscu dokładnie. Sprawdze bo chyba nawet napisali mi to na dok odbioru auta. I mowili mi gdzie mozna to pospawac i ile to bedzie kosztowac
    Poprostu zle załozyli uszczelke pod pokrywa zaworów.

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. Głowica od 159 do 156
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 20:19
  3. 2.4JTD 10V vs 2.4JTD 20V - jeździł ktoś w tej kolejności?
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory