Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Błąd CODE w alfa romeo GT

  1. #1
    popaj
    Gość

    Domyślnie Błąd CODE w alfa romeo GT

    Witam.
    Kupiłem rozbitą ALFE ROMEO GT 2005r, okazało sie że sprzedający wymienił komuter ponieważ orginalny musiał być uszkodzony,
    no i mam teraz problem bo moja alfa nie chce odpalic i świeci sie zółta kontrolka informująca że inmobilaizer ma błąd,chodzi prawdopodobnie że sie nie zgadza z nowym kompem, niestety nie mam karty kodującej,
    pytanie:
    czy istnieje sposób aby na podstawie kluczyka który posiadam zaprogramowac na nowo kompa,ewentualnie inmobilaizer tak abym w koncu mógł sie cieszyc moją nową alfą?
    2 pytanie-nie mam pojecia od jakiego modelu jest nowy komp-niby wszystkie kontrolki sie swiecą, i wyglada oki, ale fabrycznie mam 150KM, jesli sie okaże że komp jest od np 147,która ma 140KM,czy istnieje jakis sposob aby przeprogramowac go na 150KM?
    z góry dzięki za jakąś rade.
    Pozdrawiam

  2. #2
    oskarciu
    Gość

    Domyślnie

    nie napisales pojemnosci silnika,ale sazde ze to 2.o
    Jesli ecukomputer)byl nowy,to powinien sie zgrac z immobilajzerem,jesli ktos wlozyl uzywany to niestety nic nie zrobisz.Mozna wlozyc uzywany,ale tylko ze skrzynka immob. ale rowniez trzeba wymienic czip w kluczyku,tak wiec w komplecie musza byc 3rzeczy.Trzeba sie dowiedziec co jest tansze -nowe ecu,czy uzywany caly zestaw

  3. #3
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź czy ten kto sprzedawał auto nie ma starego nawet uszkodzonego kompa , są ludzie którzy będą potrafili "przełożyć" soft do nieuszkodzonego kompa (znajdziesz ich wpisując w google słowa "łódź rozległa 6" - magicy od kompów samochodowych)

    karta kodowa umożliwi tylko rozruch awaryjny z pominięciem immo (poprzez odpowiednią sekwencję naciskania pedału) - kartę możesz zamówić w ASO na podstawie dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego

  4. #4
    popaj
    Gość

    Domyślnie

    hej dzieki za info,
    do tej pory zamowilem juz caly zesytaw-czyli ecu(kompa) bsi i stacyjke z kluczykiem od anglika, okazalo sie ze nie pasuje pod moj silnik bo w gt sa 3 rodzaje kompow, no i tysiak jestem w plecy, zamowilem wiec ecu(oczywiscie uzywke) do mojego silnika ( igla w stogu siana), teraz musze sciagnac immo i mam nadzieje ze odpali.
    pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    zapis o wgranych kluczach jest przechowywany w dwóch miejscach: w ECU oraz w puszcze immo.
    Aby odczytać " kartę kodową " wystarczy zrobic dump z puszki immo.
    Teraz np. Examinerem Smart można wyczyścić wszystkie klucze oraz dodać klucz do którego odzyskaliśmy "kod karty kodowej".
    Każdy klucznik to zrobi, nie zrobi tylko jednego , nie zakoduje nowego klucza znając kod karty kodowej.
    p.s
    - puszka immo była stosowana w tych modelach Alfa Romeo: 145, 146, 155, 164, GTV, Spider
    - były dwa rodzaje puszek: Alfa Romeo, Iveco CODE1 immobox Bosch.
    - w kluczach nie był stosowany kod crypto-2
    --

  6. #6
    popaj
    Gość

    Domyślnie

    ojojoj
    dla mnie to troche czarna magia- a czy w gt tez byla ta puszka kodowa?
    chyba zglosze sie do servisu i zamowie nowego kompa-bo ganiam sie juz z tym ze 2 mchy i kazdy mnie kroi na kasie, a autko wciaz stoi
    a mam takie pytanko- da sie w ogole wywalic immo z ECU tak zeby odpalic autko?
    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    tak mozna tak zrobic ale podaj chociaz jakie masz ECU.
    - jak przysżła paczka to ogladałes napisy na ECU, podaj je na forum.

  8. #8
    popaj
    Gość

    Domyślnie

    Witam .
    Do mojej belli potrzebuje kompa ECU o nr katalogowym bosh 0281011511 nr części: 55195464 jak ma ktoś ma cos takiego niech sie odezwie

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [146] Alfa Romeo blokada klucza code
    Utworzone przez jus1706 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 08:55
  2. 156 2.5 v6 wymiana cewki a błąd CODE
    Utworzone przez marcin713 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 21:37
  3. Kontrolka CODE / Alfa Romeo 156 2,5 V6 2002 r. / Warszawa
    Utworzone przez kosa kosecki w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 19:39
  4. Code - błąd immobilaizera
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 20:41
  5. [145] Alfa Romeo CODE
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory