Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [164] woda po deszczu w samochodzie..

  1. #1
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie [164] woda po deszczu w samochodzie..

    Dzisiaj w nocy mega mocno padało.. wchodze rano do auta a tam 2cm wody z przodu

    szybko do garazu -> diagnoza -> zapchane ujście wody z podszybia .. cały ten gumowy lejek (Ci co to czyścili wiedzą o co chodzi) zapchany papką z liści i wszystkiego co sie kiedys unosiło w powietrzu i tylko czekało żeby "wpaść" do AR.. wyjąłem go, wyczyściłem i wsadziłem (wyjąć jest zdecydowanie lepiej niż włożyć go tam z powrotem .. stjuningowałem go troche powiekszając otwór przez który wydostaje się woda - standardowo jest tak zrobione ze chyba za zadanie ma "nieprzepuszczanie" niczego poza wodą .. )

    mam pytanie .. gdzie jeszcze znajdują się kanały gdzie woda ucieka? znalazłem tylko ten jeden kanał po środku podszybia obok wentylatora.. (może jakieś foto?)

    drugi etap -> suszenie.. wytarłem wszystko jak tylko mogłem najlepiej, zrobiłem dziurki w korkach na podłodze (dziurkami sporo wody się wylało), podniosłem dywan od strony pasazera (u kierowcy było w miare sucho) i teraz sie suszy.. przejechałem dzisiaj 200km z otwartymi oknami i ogrzewaniem na nogi

    pytanie 2 - koniecznym jest wyjąć wszystko z środka (fotele, dywan, tunel) i wysuszyć? czy może wilgoć sama sobie "pójdzie"??


    dobra rada.. czyście czasem te kanały bo gdy będą zapchane zrobi się problem :|
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Przez pewien czas CI beda szybki parowac a pozniej bedzie nieprzyjemny zapach, ale sobie pojdzie w koncu. Po pewnym czasie wyozonuj wnetrze zeby sie pozbyc zapachow

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    wyjecie napewno jest lepsze tylko pytanie czy masz na to czas.?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Klimatyzacja osusza powietrze, a jak nie masz klimy to ręczniki papierowe ładnie wilgoć wyciągają, więc można je na noc rozścielić,
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  5. #5
    wynalazek
    Gość

    Domyślnie

    Albo zwykła gazeta wyborcza

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 164 2.0 TB V6, Fiat Punto I 176 1.2 MPI, VW Golf III 1.9D, Mercedes w123 200D
    Postów
    22

    Domyślnie

    ja właśnie odkryłem wodę u pasażera na podłodze z przodu po ostatnich opadach, osuszałem w garażu pare dni, kładłem gazety, ryż no i niestety sypnąłem żwirek dla kota, ale tata kupił jakiś iny i w tej wodzie maziste trudno zmywalne nawet z ręki błoto. ehhh, są różne żwirki jak się okazało, ale do rzeczy:
    gdzie są te kanały? o co chodzi? co się zapycha? może jakieś foto? z tyłu to owszem znalazłem po bokach szyby kanały pod uszczelką, ale z przodu? i czemu miałoby lecieć do środka? przez szybę? chyba powinna być szczelna skoro klejona, nie? napiszcie please gdize są te kanały z przodu, gdzie mam zajrzeć?

  7. #7
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    to narobiłeś .... kanał jest w grodzi gdzie wentylator na samym spodzie od strony silnika...
    taki kikut gumowy (zapchany) wystaje znad maglownicy
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nie leci przez szybę a przez otwór wlotu powietrza do wentylatora nawiewów, każde auto tak ma.
    Żwirek dla kotów jest świetny jeśli jest wilgoć a nie woda, przerabiałem to w Cytrynie dawno temu, po wstępnym osuszeniu żwirek i jazda, kilka dni był suchy ale jak go wypieprzałem po 2 tygodniach to już była jedna bryła.

    BTW, Tomek, Ty żyjesz!

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33 Zobacz post
    Dzisiaj w nocy mega mocno padało.. wchodze rano do auta a tam 2cm wody z przodu

    szybko do garazu -> diagnoza -> zapchane ujście wody z podszybia .. cały ten gumowy lejek (Ci co to czyścili wiedzą o co chodzi) zapchany papką z liści i wszystkiego co sie kiedys unosiło w powietrzu i tylko czekało żeby "wpaść" do AR.. wyjąłem go, wyczyściłem i wsadziłem (wyjąć jest zdecydowanie lepiej niż włożyć go tam z powrotem .. stjuningowałem go troche powiekszając otwór przez który wydostaje się woda - standardowo jest tak zrobione ze chyba za zadanie ma "nieprzepuszczanie" niczego poza wodą .. )

    mam pytanie .. gdzie jeszcze znajdują się kanały gdzie woda ucieka? znalazłem tylko ten jeden kanał po środku podszybia obok wentylatora.. (może jakieś foto?)

    drugi etap -> suszenie.. wytarłem wszystko jak tylko mogłem najlepiej, zrobiłem dziurki w korkach na podłodze (dziurkami sporo wody się wylało), podniosłem dywan od strony pasazera (u kierowcy było w miare sucho) i teraz sie suszy.. przejechałem dzisiaj 200km z otwartymi oknami i ogrzewaniem na nogi

    pytanie 2 - koniecznym jest wyjąć wszystko z środka (fotele, dywan, tunel) i wysuszyć? czy może wilgoć sama sobie "pójdzie"??


    dobra rada.. czyście czasem te kanały bo gdy będą zapchane zrobi się problem :|
    Jeśli miałeś tyle wody w aucie nie słuchaj pierduł o ozonowaniu itp czarach. Mata głusząca pod dywanem napita wodą nie wyschnie NIGDY !!! Zacznie schnąć trochę jak dziury się pod nią pojawią i będzie przewiew.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 164 2.0 TB V6, Fiat Punto I 176 1.2 MPI, VW Golf III 1.9D, Mercedes w123 200D
    Postów
    22

    Domyślnie

    dzięki za wskazówki, zanim zdążyłem sprawdzić trop kanału grodziowego, a to było jakoś przed świętami, poszedłem do auta niedługo po tym jak zaczęło padać bo wichury zerwały pokrowiec, ja patrzę a u pasażera świeża woda, która jeszcze nie zdążyła dobrze wsiąknąć w wykładzinę, ale okazało się, że jakoś sączy się jakby od strony drzwi/zawiasów, zdemontowałem listę progową i widać ścieżkę, którą woda się dostaje, co się okazało? leci jakoś przez uszczelkę drzwi od strony zawiasów, nie wiem w jaki sposób, ale ta uszczelka w miejscu zawiasów jest jakoś inaczej odkształcona niż od kierowcy, patrzyłem dla porównania we Fiacie Punto rodziców i tam odkształcenie jest takie jak w alfie od kierowcy, i teraz co robić? próbowałem jakoś na taśmy przeciągnąć ją, ale to walka z wiatrakami, po prostu przy domykaniu drzwi ją odsuwają i powstaje jakaś mała nieszczelność, wtedy woda sobie spływa na dół i już tam stoi na uszczelce i znajduje ujście pod listwą progową w miejscu gdzie jest najniżej i się sączy, zrobiłem jakiś patent, pozaginałem ze 20 drutów miedzianych elektrycznych, zamknąłem drzwi i je powysuwałem, i widzę, ze chyba uszczelka została w innym miejscu, ale czy to coś da? ile trzebaby czasu żeby odkształcić uszczelkę? a może ktoś coś przy drzwiach? niby spasowanie wygląda ok.
    Już pisałem odnośnie uszczelek, może ktoś by coś pomógł, gdzie znaleźć uszczelki drzwiowe te wodne od pasażera i kierowcy? czy jakieś uniwersalne podejdą? tak jak patrzę to chyba w Fiacie Punto I jest taka sama budowa ale jakby mniejszy wymiar, skoro oryginał nie do znalezienia to na prawdę nie da się dostać nowej uszczelki? od kierowcy mam z kolei spanachaną i z uszczelki mam frędzle

Podobne wątki

  1. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  2. Co myślicie o tym samochodzie, 156?
    Utworzone przez bakłażan9494 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 19:31
  3. Woda w kabinie po myciu auta i deszczu
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:50
  4. [155] Zegarek w samochodzie
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory