Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Filmik jak to handlarze kręcą liczniki...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie Filmik jak to handlarze kręcą liczniki...


  2. #2
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    widziałem no tak to już jest w tej naszej kochanej Polsce ale żeby dobrze sprzedać trzeba przekręcić wypicować auto , mój znajomi się kiedyś tym zajmował więc dużo wiem co tzreba przy takim aucie do sprzedania zrobić

  3. #3
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Znam ten temat od podszewki. Ludzie się proszą o to żeby robić ich w bambuko. Kto nie siedzi w temacie to nie wie. Większość z Was nie kupiłaby zadbanej Alfy z przebiegiem 200-250 tys z książkami serwisowymi,ale za to tą samą Alfe z przebiebiem 100 tys bez książek już tak. Dlatego m.in. tak dużo czyta się na forum,ze kogoś Alfa przy przebiegu 150 tys bierze olej................

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    zgadzam się z Tiga w 100% i to nie chodzi o Alfe ale o każdą markę

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiga
    Znam ten temat od podszewki. Ludzie się proszą o to żeby robić ich w bambuko. Kto nie siedzi w temacie to nie wie. Większość z Was nie kupiłaby zadbanej Alfy z przebiegiem 200-250 tys z książkami serwisowymi,ale za to tą samą Alfe z przebiebiem 100 tys bez książek już tak. Dlatego m.in. tak dużo czyta się na forum,ze kogoś Alfa przy przebiegu 150 tys bierze olej................
    Jest dokładnie tak, jak mówisz w zupełności się zgadzam - kupujący sami się o to proszą. Teraz, jak ktoś kupuje np. 12-letnie auto za 6.000 czy 8.000 zł - lakier ma się świecić, jak nówka - nawet bardziej, jak się da o zadrapaniach nie ma mowy, wnętrze ma być igła oraz na liczniku standardowo max. 120.000-140.000 km. Tacy kupujący przychodzom zazwyczaj w towarzystwie kilku filozofów :mrgreen:

    Gdy, kupowałem swojego patrzyłem trochę inaczej na to wszystko, ale właśnie wśród co niektórych kumpli "znawców motoryzacji" uchodziłem za naiwniaka, bo kupiłem auto z przebiegiem 220.000 km ;//
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar krzychoo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V
    Postów
    116

    Domyślnie

    Nic dodać - nic ująć Tiga.
    Inna rzecz, że sam fakt istnienia takich usług może być przydatny dla zwykłych właścicieli - ostatecznie przy wymianie zegarów fajnie jest jednak nie tracić prawdziwego przebiegu, więc trudno potępiać sam fakt, że da się to zrobić.
    A tak przy okazji, na oko sklep w którym panowie z TVN kupili interfejs do korekty zegarów to jest chyba nasz ulubiony dostawca kabli VAG KKL z allegro o nazwie na "V".
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V '03

    Były:
    AR 156 2.6 V6, AR 156 2.0 TS SW

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar limak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    AR146 1.4 TS 16V
    Postów
    80

    Domyślnie

    Powiem Wam, ze swego czasu widzialem codziennie co sie dzieje w komisie pewnym... zaznacze: o naprawde uznanej marce w naszym regionie; moich znajomych dwoch pracowalo tez w innym przysalonowym komisie... te same przekrety wszedzie, picowanie...

    I wiem jedno: nigdy nie kupie samochodu od handlarza.

    Ale tez macie racje: wszystkiemu winna jest mentalnosc: im mniejsza kasa do dyspozycji tym ludzie staja sie bardziej wymagajacy... i az sie prosza, zeby ich nabic w butelke.

    Kupienie samochodu uzywanego w Polsce to jest sztuka... z doswiadzcenia wlasnego wiem ile sie trzeba naogladac, ile ojezdzic... a i tak przychodza kryzysowe momentu i mysli, ze zaraz ide do salonu, wezme kredyt i nowke...

    Ale - szukajcie a znajdziecie. Da sie! :mrgreen:

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    w wielu normalnych krajach ten obrzydliwy preceder jest ścigany z urzędu
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał limak
    Kupienie samochodu uzywanego w Polsce to jest sztuka... z doswiadzcenia wlasnego wiem ile sie trzeba naogladac, ile ojezdzic...
    No dobrze, a
    http://www.superalfa.pl/?Content=Alfa%20Romeo (Lukanioo od nich kupił)
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1319832

    Czy to są wyjątki?

  10. #10
    grzegorzf
    Gość

    Domyślnie

    Trudno, skoror rodacy chcą wierzyć w nikłe przebiegi i 70 letniego staruszka jako kierowcę, niech wierzą nadal. Ja w swojej Vectrze mam obecnie 330.000 km i przypuszczam, że auta z takim przebiegiem raczej bym nie sprzedał. Chyba, że handlarzowi, który sam będzie wiedział co zrobić.

Podobne wątki

  1. komisy, handlarze znacie jakieś godne uwagi
    Utworzone przez siwybialy w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 06:42
  2. Handlarze Olkusz, opinie? Alfa Romeo GT
    Utworzone przez extremer206 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory