Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Fotoradar Nowe Miasteczko

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie Fotoradar Nowe Miasteczko

    Panowie,

    dziś dostałem mandat za przekroczenie prędkości w Nowym Miasteczku. Dopuszczalne 50, a podobno jechałem 72 km/h. Miał ktoś z nimi do czynienia? Można się odwoływać (uważam, że nie mają racji) czy lepiej nie zadzierać i po prostu zapłacić?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Co za dzień, ja też dzisiaj dostałem ale foto spod Warszawy Nie pokazali Ci wyniku na radarze?
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Napisałem - 72km/h, dozwolone 50. Nie pamiętam, abym tyle jechał, ale przejeżdżam tą trasą co piątek i poniedziałek (na studia do Zielonej) i mam nadzieję, że kolejnych fotek nie dostanę...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Rozumiem, że również dostałeś fotkę, bo z pierwszwgo posta to nie wynikało. Jeśli tak to raczej nie ma sensu reklamować, znajomy przerabiał to - sąd itd. Bez skutku. Może nie jesteś pewień, że to Ty to wypełnij 3 oświadczenie, bez punktów, chociaż droższe.
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Fotka jest, ale dopiero do mnie dotrze (auto zarejestrowane na inną osobę). Po prostu pytam, bo z tego co wiem ustawiają tam przenośne fotoradary i bardzo możliwe jest to, że wycelowany był on w miejsce przed miejscowością lub bezpośrednio tam, gdzie zaczyna się Nowe Miasteczko. Jeśli tak to nie dziwię się, że jechałem ponad 70, bo przed miejscowością jest ograniczenie do 70, jedzie się w tej strefie 80, a po puszczeniu gazu auto od razu nie wyhamuje do 60-50

    Chciałem tylko się dowiedzieć czy ktoś z Was otrzymał fotkę z radaru z tamtej okolicy i czy działał coś w tej sprawie. Bo na pewno będę składał wniosek o obniżenie mandatu, ponieważ nie pracuję i studiuję, a zakres kar przy tym wykroczeniu wynosi 100-200zł i 4 pkt karne.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Mysle ze niepozwalaja sobie na takie rzeczy jak oszukiwanie odleglosci pomiaru,dostaniesz fotke to bedziesz widzial z ktorego miejsca,a tak poza tym skoro nie pracujesz to skad masz na paliwo,auto,studia itp?no to i pewnie znajdziesz na mandat bo skoro jechales za szybko to plac i placz

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Sam bym tak mówił, gdyby nie to, że zawsze staram się (teraz już nie mogę powiedzieć, że robię to na 100%) jeździć przepisowo. Nawet specjalnie włączam sobie nawigację (nawet jak znam drogę na pamięć), aby mi przypominała o radarach i tym, że przekroczyłem prędkość (gdybym się zagapił czy coś). Reaguję momentalnie na "rozkazy" nawi i nie szaleję na drodze. Stąd moje pytanie - czy ktoś miał problem z tamtejszą strażą miejską, bo przejrzałem kilka for i widziałem, że w przeszłości bywały problemy i wiele osób się odwoływało.

    Jeśli trzeba będzie to zapłacę - nie martw się Najwyżej nie będę jeździł przez miesiąc i tyle ;P

    PS: Wiele osób ma auto, a nie pracuje (np. właśnie studenci). Np. w moim przypadku bardziej opłaca mi się dojeżdżać do domu na LPG niż pociąg+autobus i stąd takie rozwiązanie. Nie oceniaj zbyt pochopnie

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Niemialem nic zlego na mysli,nieznam cie ,ale tak jak pisalem zobaczysz fotke i wtedy mozna cos konkretnie powiedziec,teraz to gdybanie

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Ok, to dam znać jak to do mnie dotrze (nie wiem kiedy, bo najpierw odbiorca mandatu musi go przekazać dalej z moimi danymi ). Może się nawet Wam pochwalę tą fotką

    BTW, robicie jakieś zloty w Zielonej Górze?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziro Zobacz post

    BTW, robicie jakieś zloty w Zielonej Górze?
    Raz na jakiś czas



    Wysyłane z mojego LG-E610 za pomocą Tapatalk 2

Podobne wątki

  1. Fotoradar
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 10:42
  2. Wesołe miasteczko
    Utworzone przez bogas w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 20:29
  3. Fotoradar Bytom
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory