Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [156] Prośba o opinię 156 1.6TS CNG

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2008
    Auto
    159 1.9 JTDM 150km
    Postów
    29

    Domyślnie [156] Prośba o opinię 156 1.6TS CNG

    Witam.
    Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego autka, i będzie to prawdopodobnie AR. Ze względu na ciągle rosnące koszty paliwa szukam czegoś z CNG (mam stację praktycznie na rzut kamieniem, także z tym problemu nie będzie).

    I teraz.. chodzi mi o te autko http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-cng...-C6079281.html

    Czy jest ktokolwiek w stanie coś wywnioskować ze zdjęcia i opisu? Podczas rozmowy telefonicznej dodatkowo dowiedziałem się że padł licznik i obrotomierz + żaróweczka zegarka oraz do wymiany łącznik stabilizatora.
    A może np ktoś już oglądał to auto i jest w stanie cokolwiek podpowiedzieć?
    Mieszkam spory kawałek od Krakowa, i decydując się na wyjazd chciałbym chociażby 'pi razy oko' wiedzieć czy warto..
    Hm.. albo np jakiś użytkownik forum mieszkający w Krakowie mógłby mnie poratować i np podejść obejrzeć autko i wstępnie je ocenić?

    Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie oraz pomoc.

  2. #2
    konrad156
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak:
    1. nie wygląda źle, ale każdy samochód można odpicować tak, ze będzie jak nowy,
    2. Jest sprowadzony z Włoch, kiedyś jeden z handlarzy opowiadał mi, że zdarza się w przypadku samochodów z Włoch, że są na nich ustanawiane zastawy, później wyjeżdżają z Itali i trafiają na polski rynek. Wszystko jest fajnie do czasu...aż dopadnie Cię kontrola i sprawdzą...wówczas jesteś paserem i zabierają Ci samochód, więc sprawdź, przeszłość tego pojazdu bardzo dokładnie. (Podkreślam,mówił mi o tym handlarz, więc przytaczam tylko jego słowa, sam czegoś takiego nie przeżyłem)
    3. Przebieg....nie wiem, jak ktoś zamontował instalację CNG, to albo był sknera, albo robił nim tysiące kilometrów
    4Pamiętaj,zeby przed zakupem pojechać do zaufanego mechanika....ma podpiąć pod komputer, sprawdzić zawieszenie, jednym słowem ...ma Ci powiedzieć czy warto.Nie kupuj w "ciemno", ostatnio znajomy pojechał do Belgii i przywiózł sobie śliczną Bellę 1,6 TS, niestety nie sprawdził jej i teraz ma do dyspozycji listę błędów tak długą, że może ją wykorzystać w WC,no i oczywiście nie ma czym jeździć

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2008
    Auto
    159 1.9 JTDM 150km
    Postów
    29

    Domyślnie

    Hm.. co do samego CNG to (niby, a przynajmniej tak ten handlarz mówi) we Włoszech jest tak, że instalując CNG ma się dotacje od miasta, tzn 40% finansuje miasto + brak jakiś opłat + możliwość jazdy po pasie dla autobusów etc, dlatego też im się to opłaca.. ale nie jestem w stanie sprawdzić prawdziwości tych słów.
    A mechanik.. ok, ale auto jest daleko od mojego miejsca zamieszkania, a nie mam żadnego 'zaufanego' w Krakowie.. więc pozostałoby jedynie ASO.
    Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja mogę powiedzieć Ci tylko tyle, byś nie kupował silnika 1.6 Alfa 156, to jednak spory samochód i żeby nim żwawo pojechać silnik 1.6 będziesz musiał kręcić dosyć często, co w efekcie da Ci takie spalanie jak 1.8. Nie wiem czego oczekujesz od samochodu, ja jednak decydując się na zakup 156, przesiadałem się z 146 i silnika 1.4 i wiem, że 1.6 byłby zdecydowanie za słaby...
    Uszkodzony licznik, hm... a może to efekt "niewłaściwego" jego cofania?? Nie sądzę by 10 letnie auto z instalacją CNG miało przebieg 120.000km. Moja Alfa jest z roku 2002, a ma "już" nakręcone 111.000km.
    Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia w zakupie.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2008
    Auto
    159 1.9 JTDM 150km
    Postów
    29

    Domyślnie

    Hm.. chodzi mi głównie o ekonomikę Chciałbym się zmieścić w przedziale 15-20zł max za 100km. Miesięcznie planuję ~1500km i nie uśmiecha mi się wydawać 500-600zł za samo paliwko.. bo wiadomo że na tym eksploatacja się nie kończy.. tym bardziej że na CNG teoretycznie mógłbym zmieścić się w 300zł na miech. Póki co poruszam się Bravą 1.6 103KM i mi w zupełności wystarcza. Więc myślę że te 120KM z Alfą sobie poradzą

    Tzn wg słów sprzedawcy licznik działa i normalnie zlicza km, nie działa jedynie obrotomierz i prędkościomierz (źle dobrałem słowa pisząc 'licznik' w 1 poście )

    A co do przebiegu też wątpię w te 120.000km.. dlatego przydałby się ktoś kto mógłby to jakoś oględnie ocenić Bo jechać przez 3/4 Polski aby stwierdzić że to shit to słabo opłacalne

    Dzięki pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Oleśnica
    Postów
    94

    Domyślnie

    Przebieg to jedynie na komputerze mozesz sprawdzic. Ogolnie mozesz sie przyjrzec na ile sa zuzyte materialy np kierownica podlokietniki bo jesli sa zbyt wytarte to ten przebieg budzic bedzie jeszcze wieksze watpliwosci. A co do silnika nigdy nim nie jezdzilem ale prada jest taka zeby rozpedzic auto uzyjesz wiecej mocy niz w wiekszym silniku wiec wyjdzie Cie na to samo albo i wiecej. pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Z tym przebiegiem to niezła ściema, nie po to ktoś montuje CNG\LPG żeby nie jeździć.
    Co do przebiegu to niestety nie sprawdzisz go na kompie, bo jest tylko zapisywany w liczniku (podobnie masz we wspomnianej Bravie), tak więc pozostaje tylko dogłębna weryfikacja stanu technicznego. Oczywiście pomimo tego warto go podłączyć pod kompa , może być tam masa błędów zapisana. Jak już wspomniałeś , najlepszym wyjściem byłoby gdyby ktoś go 'wstępnie' sprawdził, mimo wszystko nie można auta od razu skreślać.

    pozdrawiam
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    no nie koniecznie. to prawda ,ze dopłacaja do cng lpg!!! to prawda,ze moga póżniej jeżdzić w tak zwana zieloną strefe itd.ta alfa po założeniu cng spełnia normy euro 3 czego nie miała w poprzednim wcieleniu alfa wyglada dość dobrze także warto ją dokładnie sprawdzić
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2008
    Auto
    159 1.9 JTDM 150km
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ok a więc jest jakaś nadzieja.. ktoś potwierdził słowa sprzedawcy, a więc już zawsze jakiś +
    No i udało mi się prawdopodobnie znaleźć chętną osobę z Krakowa która pomogłaby mi, i spojrzała na auto I do tego to posiadacz Alfy więc jakieś pojęcie pewno ma
    Pozdrawiam.

  10. #10
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    joe, dużo aut przyjeżdża z Włoch bez prawa rejestracji w Polsce maja lewe tłumaczenia -- sprawdź oryginale dokumenty 4 razy bo jak trafisz na gościa w urzędzie co zna włoski to kicha na dokumentach musisz mieć pieczątkę ze auto zostało tam wyrejestrowane wydaje to ich PZMOT i dokument ze nie ma zastawu i z instalacją gazową będzie problem nawet jak masz ich homologację musisz wymienić butlę bo nie przejdzies z przeglądu

Podobne wątki

  1. 159 prośba o opinię
    Utworzone przez crak w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 13:53
  2. Prośba o opinię
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 18:52
  3. Prośba o opinię 159 jtd
    Utworzone przez Maikel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 20:59
  4. Prośba o opinię AR 156
    Utworzone przez mar_1981 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 20:38
  5. [166] prośba o opinię
    Utworzone przez qlek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 07:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory