Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Gumy stabilizatora i dolny wahacz.

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie Gumy stabilizatora i dolny wahacz.

    Jako ze do wymiany mam dolny wahacz z prawej strony. (słuchać stuk przy ruszaniu i hamowaniu oraz zauwazyłem luz) chciałbym zmienić gumy na stabilizatorze. Poniewaz widać te gumy po zdjeciu koła na stabilizatorze. To planuje zrobić to tak 1 odkrecić łącznik stabilizatora od stabilizatora 2 odkrecić obejmy z gumami zsunąć je np po wysmarowanym drązku ludwikiem i rozebrac złożyć w odwrotnej kolejności. Da rade coś takiego zrobic ? I czy przy wymianie dolnego wahacza moge natrafić na inne trudności?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil8746 Zobacz post
    Jako ze do wymiany mam dolny wahacz z prawej strony. (słuchać stuk przy ruszaniu i hamowaniu oraz zauwazyłem luz) chciałbym zmienić gumy na stabilizatorze. Poniewaz widać te gumy po zdjeciu koła na stabilizatorze. To planuje zrobić to tak 1 odkrecić łącznik stabilizatora od stabilizatora 2 odkrecić obejmy z gumami zsunąć je np po wysmarowanym drązku ludwikiem i rozebrac złożyć w odwrotnej kolejności. Da rade coś takiego zrobic ? I czy przy wymianie dolnego wahacza moge natrafić na inne trudności?
    Kolega ma ambitny plan ale :

    1. W pierwszej kolejności musisz owe metalowe osłony gum rozewrzeć (da się to zrobić solidnym długim śrubokrętem , przymocujesz je razem skręcając), jeśli to pierwsza wymiana po fabryce będą one z sobą względnie trwale zespolone , co skutecznie utrudnia przesuwanie gumy stabilizatora wzdłuż drążka.

    2. Zmierz drążek ponieważ występuje średnica : 21 i 23 mm (a to zdeterminuje fakt jakie gumy masz kupić)

    3. Poruszaj uwolnionym z łączników drążkiem , bo może się okazać, ze luz masz tylko na łącznikach (u mnie tak było np)

    4. Łatwiej zdemontujesz gumy stabilizatora popuszczając mocowanie "sanek" ale...to operacja z podpieraniem silnika etc..więc kombinuj jak w punktach 1-3 .

    Powodzenia
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil8746 Zobacz post
    To planuje zrobić to tak 1 odkrecić łącznik stabilizatora od stabilizatora 2 odkrecić obejmy z gumami zsunąć je np po wysmarowanym drązku ludwikiem i rozebrac złożyć w odwrotnej kolejności. Da rade coś takiego zrobic ? I czy przy wymianie dolnego wahacza moge natrafić na inne trudności?
    częściowo dobrze myślisz , po wyjęciu dolnego wahacza będziesz miał dobry dostęp do gum stabilizatora , ale gum z obejmami nie zsuniesz ''do siebie'' bo na drążku masz ograniczniki , ale bez problemu rozdzielisz (rozbijesz np śrubokrętem ) obejmy i wyciągniesz gumy , włożysz nowe i poskładasz i później wahacz założysz


    ja gumy wymieniam bez dotykania sanek i zdejmowania wahaczy (kto nie wierzy to jego problem ) , więc Twój plan bez problemu wypali ,
    aha dla wygody możesz odkręcić końcówkę drążka kierowniczego od zwrotnicy

    - - - Updated - - -

    rozmiary drążków to : 21 lub 22mm

    23 to miała gta

    w mojej padace mam drążek 22mm , ale założyłem gumy 21mm bo mam już trochę wyślizgany drążek
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    zmieniacie gumy żeby mieć na rok spokój ? I po roku znów je wymieniać ?
    Polecam zmienić cały drążek na nowy i spokój na kilka-kilkanaście lat.
    Nie jest tanio, ale licząc wymiany co roku dochodzi siędo wniosku, że wymiana gum to bezsens.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Nie wiem od czego to zależy ale kolega omen może mieć rację. Ja robiłem w zeszłym roku same gumy i coś zaczyna mi się odzywać. Mam jeszcze cichą nadzieję, że to nie stabilizator (choć plusem byłyby niskie koszty). Ewentualnie zastanów się nad poliuretanem zamiast gumy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post

    - - - Updated - - -
    23 to miała gta

    W mojej kolego mam drążek 23mm fabrycznie.... więc nie tylko GTA go miała
    Co do gum - jest sens wymieniać jedynie na markowe a nie chińskie "kapcie z pianki" Mam spokój 3 lata już z nimi.
    Ostatnio edytowane przez Lucas83 ; 11-11-2012 o 12:33
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Jakbyście mogli koledzy pokazać co trzeba rozbić w tej obejmie trzymajacej tą gume byłbym bardzo wdzieczny w tygoniu zmieze srednice drązka i chciałbym zabrać sie za wymiane. A co z dolnym wahaczem jak bedzie z jego wymianą jakieś niespodzianki mnie czekają ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil8746 Zobacz post
    Jakbyście mogli koledzy pokazać co trzeba rozbić w tej obejmie trzymajacej tą gume byłbym bardzo wdzieczny w tygoniu zmieze srednice drązka i chciałbym zabrać sie za wymiane. A co z dolnym wahaczem jak bedzie z jego wymianą jakieś niespodzianki mnie czekają ?

    Tu masz foto obejmy gumy jest ona złączona z 2ch płaskowników - jeden widzisz , drugi jest od spodu (tworzy podstawę pod gumą)
    http://img851.imageshack.us/img851/9194/mamyci2.jpg

    Wymiana dolnego nie jest drastyczna :

    1. Podnosisz auto
    2. Odkręcasz łącznik stabilizatora (można i bez odkręcania ale jest dość ginekologiczny dostęp)
    3. Za pomocą ściągacza wypychasz sworzeń kulisty wahacza dolnego z zwrotnicy
    4. Odkręcasz wahacz od sanek (uwaga przykręcaj silnie, ale nie zerwij sobie gwintów)
    5. Wyjmujesz wahacz - podnosisz lekko drążek stabilizatora - masz wtedy więcej miejsca.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  9. #9
    odison
    Gość

    Domyślnie

    Tez mnie czeka taka operacja poniewaz taki mam straszny luz na tym drazku i sie zastanawiam jak sie za to zabrac moze jest ktos z wroclawia i mi pomoze klucze wszystkie mam

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    zmieniacie gumy żeby mieć na rok spokój ? I po roku znów je wymieniać ?
    Polecam zmienić cały drążek na nowy i spokój na kilka-kilkanaście lat.
    nie co rok , tylko prawie 3 lata mi wytrzymały gumy dobrej jakości (ponad 50tys km) na polskich drogach ,
    nowy drążek wytrzymuje ok 60-80 tysi w PL ( w ks. serwisowej mam wpis wymiany drążka po 60tys km ) , czyli w naszych warunkach nie opłaca się kupować nowego ;


    kilkanaście lat to może w Holandii polatać
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory