Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Gumy stabilizatora i dolny wahacz.

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    A powie mi ktoś jakiej średnicy tuleje kupić do stabilizatora jeżeli przedni ma 23mm a tylny 17mm? Zamawiałem ze Srtongflexa te tuleje i zamówiłem o minimetr węższe bo tak mi zalecono ale tuleja nie obejmuje całkiem stabilizatora i jest mała szpara.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Jak kupowałem 23mm do siebie to miała fizycznie 22mm, by ten 1mm mógł się "poddać" wiadomą rzeczą jest fakt, że z 23mm średnicą była by zbyt słabo spasowana.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    A jeżeli zamówiłem do przodu 22mm i do tyłu 16mm to oni przysłali mi jeszcze o minimetr węższe?
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiUssj Zobacz post
    A jeżeli zamówiłem do przodu 22mm i do tyłu 16mm to oni przysłali mi jeszcze o minimetr węższe?
    Zdroworozsądkowo myśląc tak powinni zrobić.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    Witam ,
    odkopię temat. Jakiś czas temu usłyszałem takie jakby skrzypienia w przednim lewym kole. Będąc u mechanika stanąłem na progu i "bujałem" autem i od razu powiedział, że to przez gumy stabilizatora te stuki... Generalnie słyszałem je na nierównościach lub przejeżdżając przez próg. Dwa dni temu je wymieniłem...i niestety ciągle to samo Możliwe, że kupiłem za małe gumy i dlatego tak jest? Powinny być 23mm, ja kupiłem 21mm i widziałem, że jest niewielka szparka ~2mm właśnie (gumy oryginalne, nie jakieś podróbki).
    W poniedziałek jadę do mechaniora, powiedzcie na co może spojrzeć, żeby wyeliminować te trzeszczenia...Czytałem sporo o tym i prawie zawsze to właśnie wina gum stabilizatora była, może gumy na górnym wahaczu??

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Przy wymianie smarowałeś je dołączonym smarem?
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    Żadnego smaru do tego nie dostałem, ale posmarowali je swoim. Jakby było źle, to i powinno chyba z prawej strony trzeszczeć, a to ciągle lewa strona się odzywa...

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    A więc raz jeszcze mechanik sprawdził skąd te trzeszczenia mogą dochodzić. Tym razem wyszło, że to może być maglownica, no i trzeba ją na regenerację dać choć pewności nie ma. Przy krótkich ruchach kierownicą słychać stuki stamtąd właśnie (z drugiej strony podobno zawsze tu jakieś luzy są). Stuki też występują gdy stoję na progu i bujam autem...gdy najadę np. na próg, to słychać trzeszczenie. Przy zwykłej jeździe nie zaobserwowałem żadnych nieprawidłowości, przy niewielkich nierównościach też trzeszczenia nie ma, musi być po prostu większa przeszkoda. Gumy na górnym wahaczu też popsikali i efektu nie dało (pasują w ogóle tulejki z prawego wahacza do lewego?)
    Nie wiem co mam z tym zrobić, dodam, że na stacji kontroli nic oprócz minimalnego luzu na drążku kierowniczym nie wyszło... Wszystko cacy, a trzeszczy z lewej strony
    Co o tym myślicie Koledzy... ?

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    ...mrozy ustały, a wraz z nimi trzeszczenie przy przejeżdżaniu przez progi Ciekawe, choć jesienią też było trzeszczenie przy plusowych temp., więc to jednak były gumy staba, ale mróz swoje robił.
    Ciągle jednak słychać stukanie w lewym przednim kole przy naciskaniu na próg, a podczas jazdy cisza... Może teraz ktoś coś zasugeruje? Może to być ten minimalny luz na drążku co diagnosta wykrył?

  10. #20
    tomekrvf
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź górny wahacz. Może mieć wywalone tuleje.

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory