Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Polecam stronkę dotyczącą prowadzenia historii samochodu.

  1. #1
    Bianco
    Gość

    Domyślnie Polecam stronkę dotyczącą prowadzenia historii samochodu.

    Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie znają bardzo ciekawą stronkę dotyczącą prowadzenia historii samochodu.
    Można tam założyć swoje konto, i odnotowywać wszelkie wydatki i czynności dotyczące auta: tankowania, naprawy itp.. Strona jest na niemieckim portalu, lecz posiada również język angielski. Można prześledzić wszelkie szczegóły dotyczące auta, spalanie, emisję co2, koszty paliwa, koszty utrzymania na/km i wiele, wiele innych.
    Ja dla przykładu podaję swoją Alfę.
    Jeśli ktoś przymierza się do zakupu samochodu, może uzyskać do porównania wszelkie potrzebne dane z pierwszej ręki, a nie fabryczne.
    W przypadku sprzedaży może posłużyć jako niezła historia serwisowa. Co prawda bez stempelków w książce, ale za to mało które ASO może poszczycić się taką dokładnością!!!!!
    A oto moja strona:

    http://www.spritmonitor.de/en/detail/281393.html

    Napiszcie jak wam się podoba i co o tym sądzicie. Prześledźcie wszystkie dostępne zakładki. Polecam.

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiałem się skąd takie tanie paliwo a to przecież LPG jest.
    pzdr

  3. #3
    Digit
    Gość

    Domyślnie

    Niektórzy używają też swojskiego serwisu.
    Po zalogowaniu jest również kalkulator kosztów eksploatacji z podziałem na różne kategorie wpisów.

    Ale właściwie, czy prawdziwego Alfisti obchodzi ile wydaje na auto? ;->

    Pozdrawiam, d.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Ja zrobiłem sobie sam w Excelu podobny arkusz i monitoruję wszystkie koszty (poza paliwem bo nie chce mi się tego wpisywać - za dużo by było ). Dzięki temu wiem nie tylko ile wydałem ale kiedy (przy jakim przebiegu) i co robiłem. Co do kosztów to zbliżam się już do ceny zakupu auta po nieco przeszło roku użytkowania .
    FORZA ITALIA !

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee
    Ja zrobiłem sobie sam w Excelu podobny arkusz i monitoruję wszystkie koszty...
    Ja również spisuję wszelkie koszty związane z moją BESTIĄ a arkusz kalkulacyjny rachuje mi to wszystko. Wpisuję tam skrupulatnie wszystko od najmniejszych drobiazgów poczynając a na paliwie i wszelkich wymianach i naprawach kończąc. Też troche się już tego uzbierało :mrgreen:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Ja osoboście taką książke prowadzę w wordzie, wszystkie części, naprawy, koszty oleje i inne płyny, daty, też się sprawdza
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Mario
    Gość

    Domyślnie

    Jest taka stronka w języku polskim:
    http://155.pl/

Podobne wątki

  1. [Brera] Prośba o poradę, pomoc dotyczącą koła dwumasowego brera 2.4 jtdm (200 KM)
    Utworzone przez michmis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 12:13
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory