Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: awaria układu wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 16v TS
    Postów
    6

    Domyślnie awaria układu wspomagania

    Witam! Jestem nowy na forum, ale śledzę je już od dawna jako niezarejestrowany użytkownik, od kiedy tylko jestem w posiadaniu alfy 145, czyli jakieś dwa lata z kawałkiem. Mam do Was pytanie, i jeżeli ktoś kiedyś miał podobną awarię i jest w stanie mi pomóc, będę bardzo wdzięczny Więc może do rzeczy. Ostatnio Alfa stała jakieś 3 tygodnie nieużywana, ponieważ nie było mnie na miejscu. Jak już wróciłem to po kilku jazdach okazało się że leci płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Co ciekawe nigdy nie wyleci do końca, zostaje jakaś 1/3 zbiorniczka. Cieknie tylko przy zapalonym silniku po stronie kierownicy . w ciągu tego roku zauważyłem także spadek obrotów przy skręconych kołach z tendencją do gaśnięcia przy skręceniu na max w lewo czy tam prawo. Może ktoś się domyśla co to dokładnie może być? prawdopodobnie wymiana pompy, ale chciałbym być tego pewien, żeby odrazu pojechać do mechanika z nową pompą. z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich pasjonatów marki alfa romeo

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał shryne90 Zobacz post
    Witam! Jestem nowy na forum, ale śledzę je już od dawna jako niezarejestrowany użytkownik, od kiedy tylko jestem w posiadaniu alfy 145, czyli jakieś dwa lata z kawałkiem. Mam do Was pytanie, i jeżeli ktoś kiedyś miał podobną awarię i jest w stanie mi pomóc, będę bardzo wdzięczny Więc może do rzeczy. Ostatnio Alfa stała jakieś 3 tygodnie nieużywana, ponieważ nie było mnie na miejscu. Jak już wróciłem to po kilku jazdach okazało się że leci płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Co ciekawe nigdy nie wyleci do końca, zostaje jakaś 1/3 zbiorniczka. Cieknie tylko przy zapalonym silniku po stronie kierownicy . w ciągu tego roku zauważyłem także spadek obrotów przy skręconych kołach z tendencją do gaśnięcia przy skręceniu na max w lewo czy tam prawo. Może ktoś się domyśla co to dokładnie może być? prawdopodobnie wymiana pompy, ale chciałbym być tego pewien, żeby odrazu pojechać do mechanika z nową pompą. z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich pasjonatów marki alfa romeo
    Domyślasz się słusznie,to wina pompy.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Tak to będzie coś z pompą ale niech fachowiec,najlepiej taki co regeneruje przekładnie kierownicze i pompy to obejrzy.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    alfa romeo 146
    Postów
    168

    Domyślnie

    mam podobny problem tyle ze u mnie nie ubywa plynu , ale gasnie mi motor jak skrece do oporu w lewo badz prawo i przytrzymam do oporu skrecone

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulik Zobacz post
    mam podobny problem tyle ze u mnie nie ubywa plynu , ale gasnie mi motor jak skrece do oporu w lewo badz prawo i przytrzymam do oporu skrecone
    Pompa się kończy kolego.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulik Zobacz post
    mam podobny problem tyle ze u mnie nie ubywa plynu , ale gasnie mi motor jak skrece do oporu w lewo badz prawo i przytrzymam do oporu skrecone
    którędy ubywa?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    alfa romeo 146
    Postów
    168

    Domyślnie

    przeczytaj jeszcze raz mój post który zacytowałes , i pokaz gdzie pisze ze ubywa :/
    mi tylko gasnie jak skrece do oporu i przytrzymam

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 16v TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    mi ubywa właśnie z okolic pompy - czyli jeszcze jeden argument "za" dla nowej pompy... Dzięki panowie napisze jeszcze dokładnie co to było po wizycie u mechanika, pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 16v TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    panowie, mam jeszcze inny problem, przez te komplikacje ze wspomaganiem dorobiłem się nowego problemu wczoraj po ciemku włożyłem odwrotnie akumulator i poszła iskra, wtedy też odrazu włożyłem go tak jak być powinien pojechałem kawałek dalej, zgasiłem silnik odpaliłem wszystko było ok, wróciłem do domu, a dzisiaj przy próbie odpalenia silnika okazuje się, że nie pali... głupia sytuacja, sam nie wiem jak mogłem popełnić tak głupi błąd. Po przekręceniu stacyjki przygasają kontrolki co wskazuje na rozładowanie akumulatora. Orientujecie się może czy komputer i alternator posiadają jakieś zabezpieczenia przed taką gafą ?bo jeśli któraś z tych rzeczy jest uszkodzona to chyba nie warto mi ratować alfy, chociaż samochód pomimo tego i pompy jest w dobrym stanie, mały przebieg, dobry rocznik... także mam cichą nadzieję, że to będzie tylko jakiś bezpiecznik czy może akumulator poszedł...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    No jak odpalił wczoraj a dziś nie to prawdopodobnie poszła cela w akumulatorze. Podładować akumulator i jak odpali to pewnie do wymiany będzie.

Podobne wątki

  1. Płyn do układu wspomagania !:p
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 16:46
  2. Płyn układu wspomagania
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 16:22
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 09:52
  4. [155] Awaria układu chłodzącego
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory