Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [75] Problem z wymianą łącznika elastycznego wału.

  1. #1
    Falcon
    Gość

    Domyślnie [75] Problem z wymianą łącznika elastycznego wału.

    Witam, jestem w trakcie wymiany przedniego łącznika elastycznego wału (60518193) w Milano 2.5 v6. Zdjąłem wał, odkręciłem nakrętki śrub od strony silnika. Problem polega na tym, że nie da się wyciągnąć starego łącznika. Wygląda na to, że jest to Polonezowski "zamiennik" zainstalowany przez poprzedniego właściciela Tulejki się "zapiekły" na śrubach, guma poszarpała i za Chiny nie chce to wyjść. Chyba będę musiał zdemontować pokrywę skrzyni korbowej ( ten kielich, chyba tak to się nazywa ). Czy zna ktoś cudowny sposób żeby dostać się do śrub umieszczonych w górnej części "kielicha"?

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest przy V6 ale wydaje się że jest bardzo podobnie jak 1.8Turbo najlepiej wyciągnąć cały silnik wraz z osłoną koła zamachowego

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Falcon
    Witam, jestem w trakcie wymiany przedniego łącznika elastycznego wału (60518193) w Milano 2.5 v6. Zdjąłem wał, odkręciłem nakrętki śrub od strony silnika. Problem polega na tym, że nie da się wyciągnąć starego łącznika. Wygląda na to, że jest to Polonezowski "zamiennik" zainstalowany przez poprzedniego właściciela Tulejki się "zapiekły" na śrubach, guma poszarpała i za Chiny nie chce to wyjść. Chyba będę musiał zdemontować pokrywę skrzyni korbowej ( ten kielich, chyba tak to się nazywa ). Czy zna ktoś cudowny sposób żeby dostać się do śrub umieszczonych w górnej części "kielicha"?
    Po pierwsze primo. oznaczyć śrubki żeby trafiły potem na swoje miejsce. Przedni łącznik powinien mieć w środku łożysko wału, raz się spotkałem że takowego nie miał - ale za pewne efekt kombinatoryki poprzednich właścicieli. nie wiem o jaką śruby Ci chodzi na łączniku? jeśli tak to jak obracasz wałem to je masz dostępne.
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    Falcon
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie mam warunków do wyciągnięcia silnika więc będę próbował odkręcić osłonę.
    PietereQ wiem że śruby są dostępne bo już nakrętki odkręciłem tylko łącznik nie chce się zsunąć ze śrub. Tulejki zapiekły się na śrubach (łby śrub po stronie koła zamachowego).
    Jeżeli chodzi o łożysko w przedniej części wału to u mnie nie ma. Jedyne jakie widziałem na wale to jest w środkowej części.
    Przy okazji PietereQ czy mógłbyś się podzielić informacją gdzie kupić poduszki pod skrzynię ponieważ też muszę wymienić obie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Poczekaj, mimo że ostatnio jestem bardzo świeży w kwestii wymiany el układu napędowego to nie mogę sobie zwizualizować tego co mówsz... Rozumiem że wał już masz odłączony od donuta? i zostały jego resztki na śrubach wychodzących z wału korbowego?

    Donut i poduszki dostaniesz np. tutaj www.ebspares.co.uk

    Na górze forum przykleiłem kiedyś obszerną listę sklepów internetowych - warto do niej zajrzeć.
    1984 GTV6 3.2 24V

  6. #6
    Falcon
    Gość

    Domyślnie

    Przed tym łącznikiem jest jeszcze taka zębatka z której zsunąłem wał więc do donuta wchodzi cały czas 6 śrub. Ta końcówka wału jest tam luźna. Będę próbował rozciąć tulejki jakimś przecinakiem boję się tylko o śruby.


    Już wymieniłem. Wszystko udało się przez to okienko w kielichu. Dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. Problem z wymianą przewodu klimatyzacji
    Utworzone przez uldyn w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-02-2020, 13:13
  2. wymiana łącznika elastycznego wydechu AR 156 1,8 TS 01"
    Utworzone przez wilqu5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 19:01
  3. Wymiana łącznika elastycznego wydechu 3.0 V6
    Utworzone przez kielu w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 18:25
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 15:21
  5. Problem z wymianą żarówek
    Utworzone przez paweldante w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory