Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: reanimacja poduszek powietrznych po wystrzale

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    jaworzno
    Auto
    AR Crosswagon '05 były: 145 1.6 TS 01'; 156 2.0 TS selespeed 99'
    Postów
    85

    Domyślnie reanimacja poduszek powietrznych po wystrzale

    Witam,
    przeczesałem forum, ale nie znalazłem konkretnych informacji tylko jakieś szczątkowe dane, a może po prostu przeoczyłem. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwa reanimować układu poduszek powietrznych po wystrzale poduszki kierowcy, pasażera i kolanowej kierowcy, czyli generalnie strzał z przodu. Da się ten system przywrócić do pierwotnego stanu - działającego wystarczy założyć nowe poduszki i podpiąć czy coś więcej? Ktoś na forum wspominał o zmianie czujników uderzeniowych bo mogą już nie pracować właściwie - co wy na to? Coś jeszcze jest do zrobienia albo nie jest możliwe ponowne właściwe działanie?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Teoretycznie trzeba będzie wymienić te 3 poduszki+ akcelerometr generujący sygnał odpalenia, ewentualnie zgrać wszystko ze sobą fes-em. Będzie to działać, o ile zastosujesz części nowe- na tych z allegro już jest to mniej pewne..
    Trochę w temacie i z ciekawości- poduszkę pasażera wymienia się z całą górą deski rozdzielczej?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    no a jak chceszinaczej wlozyc poduszke w kokpit??Przeciez nie zregenerujesz kokpitu tylko musi byc nowy/z uzywki ale sprawny tak zeby poduszka miala mozliwosc otworzenia sie

  4. #4
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Poszukaj na allegro firmy zdaję się z Leszna, która zajmuje się regeneracją poduszek oraz desek rozdzielczych. Wysyłasz im całą deskę, a oni wymieniają Ci poduszki i naprawiają kokpit - po naprawie wygląda jak nowy. Prawdopodobnie będziesz miał do wymiany również napinacz/napinacze, Ci w Lesznie też je wyciągają, ale to półśrodek i należałoby je po prostu wymienić na nowy/nowe.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    no napinacze pirotechniczne pasow tez leca i aby wlozyc poduszki potrzeba rowniez nowe pasy bo jedno i drugie ze soba wspolgra.Jak pasy nie odpala i nie dociagna kierowcy/pasazera do fotela to poduszka chyba moze nawet zabic.Pozatym nie wiem czy nie trzeba jeszcze sie bawic z przelacznikiem kierunkow i tasma od poduszek/klaksonu-moze sie zerwac przy wystrzale poduszki oraz modul poduszek powietrznych-albo trzeba go wymienic albo wyczyscic z bledow.Robilem takie rzeczy przy peugeocie 307 ale nie wiem jak jest w przypadku alfy
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 06-12-2012 o 09:53

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Była 156 SW JTDM 1.9 2003 140 KM, jest 159 SW JTDM 2.0 2009/10 170 KM Distinctive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Nie zabije ale gębę poparzy - tak miała moja znajoma której poduszka wystrzeliła a nie miała zapiętych pasów.

  7. #7
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Napinacze chronią przed uszkodzeniem klatki piersiowej, a nie przed uderzeniem w poduszkę - chodzi o zmniejszenie działania siły bezwładności ciała. Centralkę sterującą bez problemu się czyści, taśma może, ale nie musi się uszkodzić.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał solberg Zobacz post
    Witam,
    przeczesałem forum, ale nie znalazłem konkretnych informacji tylko jakieś szczątkowe dane, a może po prostu przeoczyłem. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwa reanimować układu poduszek powietrznych po wystrzale poduszki kierowcy, pasażera i kolanowej kierowcy, czyli generalnie strzał z przodu. Da się ten system przywrócić do pierwotnego stanu - działającego wystarczy założyć nowe poduszki i podpiąć czy coś więcej? Ktoś na forum wspominał o zmianie czujników uderzeniowych bo mogą już nie pracować właściwie - co wy na to? Coś jeszcze jest do zrobienia albo nie jest możliwe ponowne właściwe działanie?
    Trochę bede się powtarzał po poprzednikach ale bedzie wszystko w jednym.
    1. poduszki nie polecam regeneracji z prostego wzgledu nikt nie da ci gwarancji że będzie w 100% sprawna - więc wymień wszystkie poduchy na nowe bądź uzywane ale nie odpalone - co logiczne oczywiscie . W sytuacji kiedy włozysz regenerowane ryzykujesz dodatkowo swoje zycie i musisz sie liczyc z tym że po ewentualnym dzwonie ubezpieczyciel zrobi ci z tego problemy
    2. Jesli masz uszkodzona konsole po stronie pasażera to również nie polecam regeneracji. Zakład który to wykonuje również zapewni ciebie ustnie i na pismie że do takiej kosoli nie można zakladac poduszki, bo: moze sie konsola przy wystrzale nie otworzyc; otworzy sie tak ze elementami dosanie pasażer i kierowca.
    3. centralka AIRBAG - tak mozna ja regenerować ale nikt nie da ci na nia gwarancji że bedzie podczas kolizji w 100% sprawna wiec dodatkowe ryzyko, wiec nie wiem czy wrto znowu i tu aż tak ryzykować.
    4. pasy bezpieczeństwa w AR159 są bez pirotechnicznych napinaczy są tylko pod wpływem szybkiego ruchu ciała blokowane poprzez zainstalowany w nich system zapadek plastikowo stalowych, można je również regenerować ale na aukcjach można kupić pasy w super stanie bez żadnej ingerencji, w cenie porównywalnej do regeneracji.
    5. zapięcie pasa to koło tunelu, to tu znajduje sie napinacz pirotechniczny, który mozna zregenerować i tak jak w poprzednich przypadkach nikt nie daje na to gwarancji że pomoże ci to w ekstremalnej sytuacji, a co najgorsze jest to najbardziej widoczny element po którym mozna zauwazyć przeprowadzona wcześniej regenerację.

    Reasumując moim zdnie nie baw sie w regeneracji i ryzykowanie swoim zyciem i pasażerów. Ja na twoim miejscu część rzeczy kupiłbym nowych takich jak centralka (może byc uzywana ale musi to być pewne źródło), a reszta może byc kupiona uzywana ale nie po kolizji.
    Pozdr.

    - - - Updated - - -

    7. wszystkie elementy jak zamontujesz to system bedzie działać nie potrzeba podpinać komutera.
    6. co do czujników uderzeniowych to nie musi byc konieczna wymiana
    szystkie
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 06-12-2012 o 10:58
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  9. #9
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    nikt nie da ci gwarancji że będzie w 100% sprawna
    Tak, jak na prawie każdą regenerowaną/naprawiana rzecz, gdyby mnie ktoś zapytał, czy wolałbym samochód nowy z salonu, czy używany, bez wahania odpowiedziałbym, że nowy z salonu, tyle tylko, że tu pojawia się problem z ceną Nowy kokpit kosztuje około 7 tys. zł, poduszki chyba po około 1,5 tysia, nie wiem ile centralka, a więc taka naprawa czyni samochód droższym o ponad 11 tysi, jeśli komuś się to opłaci, to oczywiście, że lepiej/bezpieczniej zastosować części fabrycznie nowe.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    jeżeli czujnik nie doznał żadnych uszkodzeń mechanicznych, nic nie zmieniasz;-
    centralkę idzie wyczyścić, musisz dać do speca, najczęściej "pomocników" handlarzy robiących również liczniki lub ewentualnie kupić na necie ten sam sterownik (numer kodu boscha na obudowie). Czyszczenie to koszt ok. 100-200zł. Spokojnie w tej cenie można drapnąć sterownik, decyzja należy od Ciebie.
    napinacze masz do wymiany po stronach aktywacji poduszek (gazowe)
    Czyszczenie kompa (wpis po wypadku zostaje w rejestrze),
    konsola jest całą do wymiany, lepiej używa w twoim kolorze - absolutnie nie regeneruj, (chodzi o bezpieczeństwo)-regenerują tylko dziady, żeby zyskać na marży sprzedając auto "bezwypadkowe" z rezystorem w miejscu poduchy (co by komp nie walił alarmów),

    Koszt kompletu z auta niebitego w ok. 4kPLN na alle.

Podobne wątki

  1. Kontrolki poduszek powietrznych AR 156 SW 1.9 jtd
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 18:38
  2. Oznaczenie poduszek powietrznych.
    Utworzone przez neron78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 11:06
  3. Kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 11:55
  4. Schemat poduszek powietrznych
    Utworzone przez pawelkrak222 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:50
  5. Kontrolka od poduszek powietrznych
    Utworzone przez roberto147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory