Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: zawieszenie tylne poliuretanowe

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Bartol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    291

    Domyślnie zawieszenie tylne poliuretanowe

    Witam ma ktos z was wstawione w tylne zawieszenie tulejki poliuretanowe w 147? jak tak to poprosilbym o opinie

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Mam u siebie żółte od strongflex.. kompletny zestaw + tuleje tylnej zwrotnicy które można domówić ale nie ma ich oficjalnie w katalogu..

    Coś konkretnego chcesz wiedziec ? Poza tym że ogółem polecam, zrobione 50 tyś km i wszystko nadal pięknie trzyma, nic nie stuka, nie puka, sztywno, zajebiście się prowadzi..

    Jedyna uwaga tylko że warto sporo smaru nawalić przy montażu bo przy upale jak smary przysycha lubi poskrzypieć czasem.. poza tym wad brak..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Bartol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    291

    Domyślnie

    no własnie slyszałem ze lubi piszczec, tez mysle nad zołtymi strongflexa czyli mowisz ze roznica odczuwalna jest miedzy seryjnym a zoltymi poliuretanami?? A i jeszcze jak Ci z montazem poszło , bo slyszałem rozne opinie ze np tulejki sa troche za male i trzeba je przyspawac i np uwaznie trzeba wycisnac stare tulejki bo te wachacze do masywnych nie naleza

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    kompletny zestaw + tuleje tylnej zwrotnicy
    A jaka jest cena za komplet z tulejami zwrotnicy? Ewentualnie jak się to ma jeśli chodzi o koszty do standardowych gum?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Więc tak koszt żółtego zestawu to na dziś wzięty ze strony: 964 zł a czerwonego 873zł + za 2 tulejki zwrotnicy myślę że z 40-50zł bo one malutkie są.. a ja je otrzymałem gratis bo wysłałem moje kupione na wzór..

    A jak to się ma do kosztów zwykłych gum.. no powiem Ci tak mam dzięki temu zregenerowane wszystkie wahacze w aucie.. to jak podliczysz wahacze TRW to wyjdzie Ci conajmniej dwa razy tyle co ten zestaw poliuretanów.. a do tego trzeba dodać że żółte poli to polecam osobiście do gwintu który sam mam.. bo jest to wtedy idealne połączenie dla sztywności zawieszenia.. więc mam lepszą jakość samych tulei na wahaczach oryginalnych..

    Wiadomo najważniejsze żeby z przodu swożnie były ok bo innaczej jeszcze nowy wahacz przed tym trzeba kupić..

    A co do seryjnego zawieszenia a nawet -30mm to polecam raczej czerwone.. bo już czerwone mają nieco wyższą sztywność niż guma.. Więc przy czerwonych otrzymujemy minimalnie wyższą sztywność, ale nadal komfortową pracę i zdecydowanie wyższą wytrzymałość na odkształcenia niż gumy posiadają a przecież o to w tym wszystkim się rozchodzi..

    Narazie u mnie 50 tyś km zrobione jak będzie 100 i nadal będzie ok to powiem że jest kozacko wtedy ;D ale mimo wszystko narazie i tak polecam..

    A teraz co do montażu skoro kolega pyta..

    Mój zestaw montowałem w zwykłym warsztacie z którego akurat w tym czasie korzystałem więc znali auto i moje wymagania.. nie był to żaden siecowy warsztat tylko poprostu siedziba z może nieco starym sprzętem ale dobrze wyposażona.. więc odpowiednia prasa była, szlifierki i inne..

    Robota zaczęła się od tyłu.. Mamy tam 4 wahacze jak wiadomo ale z tego co widziałem mają one różne średnice tulei, więc trzeba dobrze się przypatrzeć która gdzie ma iść.. najpierw wyprasował starą tuleje oczyścił miejsce, lekko oszlifował krawędź i nowa tuleja na prasie weszła bez problemu, spasowała się idealnie, żadnych luzów, żadnego spawania.. dużo smaru wkład poliuretanowy włożony i taka sama powtórka w pozostałych tylnich.. Żadnego spawania ani żadnych luzów nie miałem.. warto dodać że wahacze mam oryginalne te na których moja bella jeszcze z fabryki wyjechała.. Tulejka zwrotnicy to trzeba ją wyciągnać odpowiednim ściągaczem chyba że mamy zwrotnice zdjęta to wtedy na prasie też da radę.. ważna sprawa oczyścić dokładnie i oszlifować otwór po starej tulei tak żeby poliuretan się nie uszkodził po wciśnięciu.. ale tu również bez problemów, dużo smaru, tuleja na miejscu i tył skończony.. Potem tylko montaż tylnego stabilizatora również z poli tulejami pod wymiar dobranymi (suwmiarką mierzone)

    Potem przód tu już większe wyzwanie.. o ile górne wahacze puszczają tuleje bez większego trudu i poprostu dużo smaru i nakładasz nowe poli tuleje i z głowy.. to dolny wahacz ma te różne wynalazki przy tulejach, te metalowe mocowania, które trzeba ostrożnie i umięjętnie zdjąć, chwilami i ciąć ale tak by wszystko można było założyć ponownie przy poliuretanach.. ale również i tu obyło się bez żadnych problemów wszystkich podkładki mocowania, ograniczniki weszły z powrotem i tuleje poli siedziały jak trzeba (dużo smaru oczywiście), ostatnim wyzwaniem jest tuleja która jest przy swożniu dolnego wahacza bo jej nie da się wyjąć ani wykręcić.. trzeba niestety ją palnikiem grzać tak długo aż pozwoli się wypchnąć gorąca na prasie lub wyciskaczem, i tu ważna uwaga obok jest swożeń.. więc niby trzeba ostro grzać ale jednocześnie osłonić go tak żeby smar się nie ulotnił lub żeby gumowa osłonka swożnia nie poszła z dymem.. ale i tu obeszło się bez problemów nowa tuleja wchodzi tam bez trudu, dużo smaru i przy tej tulei jeszcze trzeba pamiętać przy montażu wahacza w te "widełki" amortyzatora żeby przy wsuwaniu jej jakoś nie odkształcić tylko żeby dobrze przylegała do powierzchni, pełną powierzchnią a nie jakaś odgięta.. i potem tylko tuleje na przedni stabilizatora i koniec z przodem..

    uff mam nadzieję że jest to w miarę czytelne i zrozumiałe..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Koszt samego tyłu żółtego to ok 450zł.
    a ja zadam proste pytanie.
    Po za tym, że samochód zrobił się trochę bardziej sztywny na poliuteranie. Coś jeszcze to dało z tyłu ?

    Moim zdaniem nie warto inwestować takiej kasy na tył jeżeli nie jest to samochód do weekendowych zabaw na torze.
    Seryjne tylne zawieszenie wytrzymuje ponad 200 tys km

    btw strongflex nie robi tulei do drążka tylnego wzdłużnego ?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Drążek wzdłużny im wysłałem ale mają problem jak zrobić tego "cukierka" tak aby jego żywotność była na odpowiednim poziomie.. Także już jakiś czas kombinują.. Powerflex nigdy nie wprowadził tulei do tego drążka, myślę że jeśli strong flex wprowadzi to to jeszcze potrwa..

    A co do samych tulei na tył, czerwonych to komplet kosztuje 386zł z tego co widzę a czerwone są jak pisałem lepszym zamiennikiem gum a nie na tor czy trackday.. Jakości poli powinno się je porównywać tylko i wyłącznie z oryginalnymi gumami z wahaczy, nie zamiennikami.. To jak zobaczymy cene oryginalnych wahaczy to wychodzi że nawet zestaw na tył się opłaca..

    A przecież nikt na ulice żółtego kupować nie musi.. ja kupiłem ponieważ byłem pewien że beton gwint obniży żywotność fabrycznych gum.. i mojego wyboru nie żałuję..

    Moja opinia, polecam w 100%, na ulice czerwony, do gwintu żółty..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Bartol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    291

    Domyślnie

    moze i 200 tys ale nie po naszych drogach , ja akutalnie mam 96 tys i jedna tulejka juz puka . Koszt 8 tulejek na 4 wachacze poprzeczne wychodzi tyle co 4 nowe wachacze sredniej jakosci , ja mam u siebie sprezyny eibacha - 30/40 i tristary na 45 oponie wiec i tak jest sztywno juz mysle nad zoltymi poli

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    To do Twojego zestawu to przygotuj się że zrobi się naprawdę sztywno jak założysz żółte ale to już musi być Twoja indywidualna decyzja.. Gość ze strongflexa mnie na początku przekonywał żebym wziął czerwone.. ale ja mu mówiłem że wiem czego chce.. byłem pewien.. i dostałem to na co liczyłem..

    Najważniejsze to odpowiedni montaż, ostrożnie, z głową, nic na siłę, żadnej spawarki.. i wszystko musi pasować..

    i na tylnich wahaczach zrób sobie kreski co do zbieżności, geometrii żebyś nie musiał aż tyle ustawiać potem..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Bartol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    291

    Domyślnie

    zbieznosc to akurat sie nie boje bo znajomy na stacji diagnostycznej ustawi mi za darmo wiec bez obawy no komfortu w niej to nie ma takze na komfort juz nie stawiam wole przyczepnosc w zakretach

Podobne wątki

  1. [145] tylne zawieszenie
    Utworzone przez Przemeus128 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 12:04
  2. [164] Tylne zawieszenie 164 QV
    Utworzone przez misieq_91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 23:02
  3. [164] tylne zawieszenie do 164 Q4
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 12:48
  4. [155] Tylne zawieszenie.
    Utworzone przez Zun w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 20:35
  5. [166] tylne zawieszenie
    Utworzone przez DANIEL166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2008, 19:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory