Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] "Uniwersalny" dolot

  1. #1
    Starscream
    Gość

    Domyślnie [156] "Uniwersalny" dolot

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=433269321


    Mowa w aukcji o zwiększeniu mocy i momentu ;// Nie będę tego komentował, moje pytanie brzmi: czy wywalając seryną puszkę filtra i sam filtr, zastępując go zamiennikiem dedykowanym do 2.4 JTD, firmy K&N nie zaburzę, lub nie zmniejszę mocy silnika? Chcę coś takiego założyć ze względów czysto estetycznych, na moc mam inną receptę :mrgreen: Dodam jeszcze iż moja puszka filtra jest połamana i kiepsko to wygląda...

  2. #2
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    teoretycznie w stozek przenosi moc i moment w wyższe partie obrotów. Natomiast w 1.9 jtd zamontowanie stożka (fiat bravo) przyniosło bardo ciekawe efekty. Nie dość że troche go śłychać to jeszcze 6 koni dodało. Niestety nie mam dostępu do wykresu. Na początek sugerowałbym wykonać taki dolot z kibel rurek PCV wtedy dokładnie bedziesz wiedział jakich rurek potrzebujesz.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: [156] "Uniwersalny" dolot

    Cytat Napisał Starscream
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=433269321


    Mowa w aukcji o zwiększeniu mocy i momentu ;// Nie będę tego komentował, moje pytanie brzmi: czy wywalając seryną puszkę filtra i sam filtr, zastępując go zamiennikiem dedykowanym do 2.4 JTD, firmy K&N nie zaburzę, lub nie zmniejszę mocy silnika? Chcę coś takiego założyć ze względów czysto estetycznych, na moc mam inną receptę :mrgreen: Dodam jeszcze iż moja puszka filtra jest połamana i kiepsko to wygląda...
    Estetycznie wygląda to bardzo ciekawie, jednak nie ma czegoś takiego jak uniwersalny dolot, który do tego podnosi moment i moc. Przecież na taki zestaw ma wpływ wiele czynników, chociaż może być i tak, że szczęśliwym trafem moc zostanie podniesiona
    Ale jak wspomniałem - rureczki świecą się jak psu...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    alces przeceniasz wpływ dolotu na silnik z turbo nawet jezelie to klekot.
    Zostaw tylko w seryjnym miescy filtr i bedzie ok. Zreszta zawsze coś możesz porzezbić.

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Czy warto wymienić "dolot" w AR166
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory